Доступність посилання

ТОП новини

Рекламу про Крим не побачить тільки Антарктида – Стець


У Міністерстві інформаційної політики відзвітували за 2 місяці роботи і озвучили плани на наступні

За перший квартал 2015 року Міністерство інформаційної політики витратило всього 129 тисяч гривень із державного бюджету. При цьому безпосередньо на реалізацію проектів пішло близько 35 тисяч гривень. Мізерні суми, в які обходиться міністерство державі на тлі його досягнень свідчать про цінність і необхідність структури, кажуть його керівники.

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

У неефективній розтраті державних коштів Міністерство інформаційної політики навряд чи звинуватиш. Про витрати за перший квартал роботи апарату новоствореної структури звітував заступник міністра Артем Біденко.

«Загалом витрачено 129 тисяч гривень, де є зарплатні гроші, а конкретно на функціонування – 35 тисяч. Треба наголосити, що якби ті проекти, які міністерство сьогодні реалізувало, були оплачені державним коштом, то це були б десятки мільйонів гривень», – наголошує він.

Ми реалізовуємо свої програми за рахунок меценатів, за рахунок донорів, наших партнерів у світі
Юрій Стець

А все завдяки спонсорам і меценатам, доповнює свого заступника міністр інформаційної політики Юрій Стець.

«Ми реалізовуємо свої програми за рахунок меценатів, за рахунок донорів, наших партнерів у світі. Зрештою ми співпрацюємо з обласними державними адміністраціями», – наголосив міністр.

Найкраща контрпропаганда – це правда

Створення Міністерства інформаційної політики стало чи не найбільшим скандалом під час формування нового уряду Арсенія Яценюка. Тоді багато хто казав, що президент Петро Порошенко створив окреме міністерство під свого кума. Натомість Юрій Стець вже два місяці активно переконує у протилежному і перелічує свої успіхи.

Акцентує увагу міністр перш за все на кампанії «Крим – це Україна», в рамках якої по всій території України розвісили відповідні біл-борди, а на радіо та телебаченні вмикали відповідні ролики.

«Крим – це Україна» – соціальна кампанія Мінінформполітики
«Крим – це Україна» – соціальна кампанія Мінінформполітики

«Ця кампанія матиме продовження в Німеччині, Португалії, Австрії, Чехії, Литві, Великобританії, США, Канаді та інших країнах. На цей момент за всі часи незалежності це перша така велика кампанія, яка охопить всі континенти, окрім Антарктиди», – обіцяє Стець.

Не забули згадати керівники міністерства і про окупований Донбас, в тому числі і про відновлення там роботи Луганської та Донецької ОДТРК та встановлення телевежі на горі Карачун.

«Це відновлення дало можливість збільшити ареал мовлення, повністю покрити, незважаючи на складний рельєф, Слов’янськ, Краматорськ, Артемівськ. Це велика радість не лише для нас, а й для людей, які живуть на цих територіях», – звітує радник міністра інформаційної політики Олександр Бригинець.

Що ж до боротьби з російською пропагандою, то на цьому полі воюють Інформаційні війська України, кажуть у міністерстві і нагадують про ресурс i-army.org


Заяви міністерства на початку після його створення сприймалися здебільшого як популістські, каже медіаексперт Реанімаційного пакету реформ, заступник головного редактора ГО «Телекритика» Світлана Остапа, втім, сьогодні вже є результати, які можна помацати.

Є реальна кампанія «Крим наш», є реально запущені радіо проекти, сайт запущений трьома мовами, в тому числі кримськотатарською
Світлана Остапа

«Є реальна кампанія «Крим наш», є реально запущені радіо проекти, сайт запущений трьома мовами, в тому числі кримськотатарською», – перелічує вона.

Разом з тим, медіаексперт із пересторогою і пильністю сприймає плани Мінінформполітики на майбутнє.

«Представили вони все дуже гарно, дуже гарно надрукований прес-реліз, але насторожили мене плани на травень. Якщо вчитатися, то там є кілька дивних речей, наприклад, вони вже збираються закінчити передачу каналу Ukraine Tomorrow, який ще не створений, а вони збираються у травні його вже передати. А щоб його створити, спочатку треба ухвалити закон «Про іномовлення», а він ще навіть не зареєстрований. Мене такі плани насторожили», – ділиться враженнями вона.

Серед довгострокових планів міністерства – розробка трьох фундаментальних документів у сфері інформаційної політики. Це концепція інформаційної безпеки, державна програма інформаційного простору та доктрина інформаційної політики України на наступні 10 років. Їх Юрій Стець і команда обіцяють оприлюднити до кінця травня, а запустити у дію вже до кінця цього року.

Загалом же бюджет Міністерства інформаційної політики на 2015 рік становить 4 мільйони гривень У його штаті передбачено 29 осіб.

  • Зображення 16x9

    Ірина Стельмах

    На Радіо Свобода працюю з вересня 2012 року. У 2011 році отримала диплом бакалавра журналістики ЛНУ імені Івана Франка. Того ж року вступила на магістратуру у Могилянську школу журналістики. Активно вдосконалюю знання англійської, польської та болгарської мов. Займалась плаванням, дублюванням фільмів та серіалів українською .
XS
SM
MD
LG