Доступність посилання

ТОП новини

Експерти прогнозують інфляцію в Україні на рівні 36%


Зростання цін і жорстка монетарна політика Центробанку обмежать можливості для кредитування, які потрібні українській економіці для відновлення в 2015 році – Reuters

Ціни в Україні цього року зростатимуть такими темпами, яких країна не знала з 1996 року. Про це йдеться в щомісячному огляді агентства Reuters.

Причина такого прогнозу – різке падіння гривні і підвищення цін на комунальні послуги у відповідності до програм МВФ з надання антикризової допомоги.

Аналітики 14 українських банків і брокери допускають підвищення інфляції до 36% у 2015 році з 24,95% у минулому році.

У 1996 році споживчі ціни зросли на 39,7%, а ВВП скоротився на 10%. Тоді Україна переживала економічну кризу, що почалася після розпаду Радянського Союзу і здобуття країною незалежності.

Торік обсяг української економіки скоротився на 6,8% на тлі політичних хвилювань і наростаючого конфлікту з Росією.

Зростання цін і жорстка монетарна політика Центробанку обмежать можливості для кредитування, які потрібні українській економіці для відновлення в 2015 році, вважають українські аналітики, опитані Reuters.

У квітні аналітики прогнозували річну інфляцію на рівні 31,8%, але їх прогноз погіршився, після того як індекс споживчих цін підскочив до 45,8% в річному численні.

У лютому цей показник становив 34,5%, а в січні - 28,5%.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG