Доступність посилання

ТОП новини

США мають більше допомогти Україні протидіяти агресії Росії – сенатор Портман


Президент України Петро Порошенко і сенатор США Роб Портман, Київ, квітень 2015 року
Президент України Петро Порошенко і сенатор США Роб Портман, Київ, квітень 2015 року

«Дії президента Путіна підривають встановлені міжнародні норми поведінки, а відповідь демонструє слабкість західного альянсу і лідерства Америки»

Сенатор від штату Огайо Роб Портман заявив, що приділяючи певну увагу кризам у різних частинах світу, необхідно не забувати про кризу в Україні. Він наголосив на тому, що Америка має бути поруч з Україною – союзником, який потребує нашої допомоги.

Висловлюючи свій погляд у блозі у виданні Cleveland.com Портман зазначив, що він недавно повернувся з України, де на нього справили враження зміни, які відбулися в країні за останній рік. Але, за рік значно зросли загрози безпеці України і вона опинилася на вирішальному етапі, пише сенатор.

«Українці пішли на неймовірні жертви в намаганнях забезпечити демократичне майбутнє, але вони потребують економічної, політичної і військової підтримку з боку США і НАТО, щоб здобути в цьому успіх».

Українці зробили однозначний вибір, зазначив Портман, ставши на прозахідний демократичний шлях, і вони досягають успіхів в боротьбі з корупцією, яка вкорінювалася там десятиліттями, залишивши Україну слабкою. Одночасно вони опинилися перед лицем кричущого вторгнення з боку Росії. Успішне втілення у життя реформ необхідне для довгострокового успіху і процвітання України.

Проте, за словами американського сенатора, жоден з цих зусиль не матиме суттєвого значення, якщо Україна не буде спроможною забезпечувати свої кордони або захищати свій суверенітет. «Режим припинення вогню на сході України не діє, і адміністрація Обами, і деякі з наших європейських союзників повинні перестати робити вигляд, що це так. Тисячі російських військ залишаються на території України і тисячі розміщені по другому боці кордону. Щодня українські позиції зазнають обстрілів, і російські танки, припаси і солдати продовжують перетинати кордон. Багато з цих атак включають застосування важких артилерійських систем, що сепаратисти повинні були відтягнути згідно з умовами припинення вогню. Моніторам від Організації з безпеки і співробітництва в Європі регулярно відмовляють у доступі до районів, контрольованих сепаратистами, що ще більш ускладнює їхню роботу», – пише Портман у своєму блозі.

«Сполучені Штати і наші союзники по НАТО повинні робити більше, щоб допомогти зміцнити можливості українських військових. У короткостроковій перспективі, Україна потребує оборонні можливості – протитанкову зброю, засоби зв’язку, контрбатарейні радари далекої і короткої дії, прилади нічного бачення, безпілотники і системи ППО. Не менш важливим є ефективний контроль над американською допомогою, як з боку США, так і з боку України – забезпечити її доставку військовим, які потребують її найбільше», – зауважує Портман.

Сполучені Штати і НАТО повинні також зосередитися на довгострокових потребах безпеки України.

Ці дії, зазначає Портман, користуються великою двопартійною підтримкою у Конгресі. Конгрес неодноразово проголосував за збільшення військової допомоги Україні, включно із наданням оборонного летального озброєння, особливо шляхом ухваленням Акту на підтримку свободи України, який був підписаний президентом Бараком Обамою в грудні.

Однак, за словами Портмана, президент Обама досі відмовляється використовувати повноваження, надані йому цим законодавством. Дебати в Конгресі закінчилися, заявив сенатор. Тепер, ми просто чекаємо на те, щоб президент Обама продемонстрував лідерство.

«Адміністрація, за ознаками, вважає, що така підтримка США України, якимось чином, призведе до більшої нестабільності. Я вважаю, що подальша бездіяльність тільки призведе до ескалації конфлікту», – підкреслив Роб Портман.

«Кожне тимчасове припинення вогню лише узаконило дії президента Путіна, по суті, примирившись з здобутками Росії. Агресія Росії в Україні не припиниться просто тому, що ми цього хочемо. США і їхнім союзникам необхідно змінити стратегію. Настав час, щоб президент Обама був більш залучений у цьому процесі...Зусилля щодо зміцнення України повинні бути частиною більш широкої, всеосяжної стратегії для підтримки наших регіональних союзників і стримування російської агресії», – вважає сенатор.

«Ми повинні продемонструвати зобов’язання Америки захищати безпеку наших союзників по НАТО за рахунок посиленої присутності НАТО у Східній Європі та більш енергійної американської участі у підготовці та співробітництві в галузі безпеки. За словами Портмана, «найголовніше, ми повинні чітко накреслити ставки в цьому конфлікті. Дії президента Путіна підривають встановлені міжнародні норми поведінки, а відповідь демонструє слабкість західного альянсу і лідерства Америки».

«Впевненість в Америці і єдність наших європейських союзників і зобов’язання дотримуватися цих норм стримує потенційних порушників і спонукає інші країни дотримуватись правил, що допомагають забезпечити мир, стабільність і процвітання. Якщо авторитет цього зобов'язання викликає сумніви, то шанси спалаху насильства та нестабільності і колапсу економіки – збільшуються. Майже кожний український чиновник, з яким я зустрічався, це розуміє. Пора, щоб це зрозуміли і в Білому домі», – написав у своєму блозі сенатор Роб Портман.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG