Доступність посилання

ТОП новини

Україна покаже в Каннах фільм про полонених на Сході


На кінофестивалі представлять близько 20 українських стрічок, однак жодної – в офіційних програмах

Київ – Український павільйон на Каннському кінофестивалі представить цього року близько 20 стрічок на різній стадії виробництва. Серед них – 15 коротких метрів від молодих режисерів у проекті Short Film Corner та ринковий показ повнометражного фільму «Полон» про події на Сході. В офіційній програмі, на відміну від минулого року, українських стрічок немає. А організатори павільйону наголошують, що уряд має активніше долучатись до презентації українського кіно за кордоном.

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Україна презентуватиме нові стрічки на Каннському кінофестивалі вже увосьме. У конкурсній програмі українських фільмів не буде. Разом з тим, в українському павільйоні представлять кілька проектів на стадії виробництва, а також відбудеться ринковий показ стрічки «Полон» режисера Анатолія Матешка. У фільмі описано добу з життя полоненого. Конкретних вказівок на війну на Сході у «Полоні» нема, каже режисер, однак глядачі одразу зрозуміють, що йдеться саме про неї.

Ми хотіли зробити деяке узагальнення теми полону і війни. Коли війна відбирає у людини право не лише жити, але і померти
Анатолій Матешко

«Ми хотіли зробити деяке узагальнення теми полону і війни. Коли війна відбирає у людини право не лише жити, але і померти. Адже у полоні людина геть не належить собі», – пояснює він.

Головні ролі зіграли Володимир Горянський, Лариса Руснак, Остап Ступка та інші. Зйомкам передували тривалі репетиції – в результаті стрічку вдалося зняти за сім днів. Українську прем’єру «Полону» обіцяють у жовтні.

Автори і актори українських короткометражок, які покажуть в Каннах
Автори і актори українських короткометражок, які покажуть в Каннах

15 українських короткометражок покажуть Каннах у проекті Short Film Corner – це платформа для молодих кінематографістів. Частину з них напередодні презентували у Києві. Деякі з них вже брали участь у міжнародних конкурсах – як, наприклад, стрічка «Давай не сьогодні» режисерки Христини Сиволап. Її комедійна історія про подружжя, яке намагається померти в один день, отримала гран-прі на кінофестивалі і Трієсті, що в Італії. Є серед робіт і один анімаційний фільм – «Острів». Його авторові Микиті Тимощуку усього 14 років. Після Каннського кінофестивалю компанія «Кіновир» планує випустити у прокат альманах із цими фільмами.

Українським кіно мало б опікуватись МЗС – Халпахчі

Більшість короткометражок режисери знімали власним коштом. Деякі профінансувало Держкіно. А от фільм «Тримай удар» Анни Дем’яненко підтримали студія Довженка та творче об’єднання Future Projects, засноване актором та режисером Віктором Андрієнком. Він також зіграв одну із ролей у короткометражці – на волонтерських засадах.

Усі мають підтримувати молодих кінематографістів. Якщо ми зараз цього не зробимо, то просто їх загубимо
Віктор Андрієнко

«Такі ініціативи, як наша, або студії Довженка – це приклад того, як усі мають підтримувати молодих кінематографістів. Якщо ми зараз цього не зробимо, то просто їх загубимо», – каже Андрієнко.

Український павільйон в Каннах готує також презентації української кінокласики та Одеського кінофестивалю. Окрім того, відбудуться акції на підтримку Олега Сенцова.

Добре було б привернути до цього і увагу Міністерства закордонних прав, і Міністерства інформації, адже це дуже важлива робота, пов’язана з ідентифікацією української культури і кіно
Андрій Халпахчі

Павільйон традиційно організували коштами Держкіно та благодійних організацій. Директор кінофестивалю «Молодість» Андрій Халпахчі наголошує, що долучатися до популяризації українського кіно за кордоном мали б також продюсери та урядовці.

«Добре було б привернути до цього і увагу Міністерства закордонних прав, і Міністерства інформації, адже це дуже важлива робота, пов’язана з ідентифікацією української культури і кіно, зокрема», – зауважує він.

Каннський фестиваль триває з 13 до 24 травня.

  • Зображення 16x9

    Євгенія Олійник

    Кореспондент і карикатурист, працюю на Радіо Свобода з серпня 2011 року. Водночас здобуваю освіту в Інституті журналістики КНУ імені Тараса Шевченка.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG