Доступність посилання

ТОП новини

Російські солдати йдуть з армії, бо не хочуть воювати в Україні (світова преса)


Фрагмент ативоєнного плакату, поширеного у соцмережах

«Нас вишикували та сказали, що всі отримуватимуть добові, додаткові кошти за бої і медалі… Ми вирішили піти. Нас було 14»

Російські солдати залишають армію через війну з Україною, про що самі солдати та правозахисники розповіли журналістові Reuters. Тим часом, про мету тренування українців американськими військовими у Яворові, що на Львівщині, написав журналіст New York Times. А політолог Тарас Кузьо на шпальтах World Affairs Journal розповів про те, що проукраїнські сили на сході України чисельно переважають. Між тим, журналіст Guardian повідомив, що клуб байкерів «Нічні вовки» отримує від російського уряду мільйони рублів, які йдуть, зокрема, на антизахідні дитячі вистави.

Російські солдати залишають армію через війну з Україною, розповіли самі солдати та правозахисники журналістці міжнародної новинної організації Reuters Марії Цвєтковій.

«Досі дуже важко було знайти російських солдатів, які воювали в Україні та хочуть про це говорити. Ще важче знайти солдатів, які пішли з армії. П’ять солдатів, які нещодавно залишили військо, у тому числі двоє, які заявили, що вони радше підуть, ніж служитимуть в Україні, розповіли Reuters про свій досвід», – пише журналіст.

Один із солдатів, який пішов з армії – 21-річний чоловік, який працював на системі залпового вогню «Град». За його словами, влітку 2014 року його частина зайняла позицію близько двох кілометрів від українського кордону у Ростовській області. Операція мала б бути тренуванням, хоча солдатам було наказано готуватися, як до реального бою.

«На початку вересня чоловікам наказали випускати ракети у ціль на відстань близько 17 кілометрів. «Можливо, що ціль була в Україні. Я сподівався, що я не цілився у людей. Або, принаймні, що я не потрапив у ціль», – сказав солдат.

Журналістка також розмовляла з російським танкістом, який заявив, що він не пішов би воювати в Україні за власним бажанням. Тим не менш, влітку минулого року він перебував в Україні, де разом із своєю частиною працював на сучасному російському танку Т-72В3. Вони залишили Донбас після перших переговорів у Мінську.

«(Коли ми вже повернулись до Росії), нас вишикували та сказали, що всі отримуватимуть добові, додаткові кошти за бої і медалі», – розповів він. Однак, обіцяних додаткових коштів солдати так і не отримали. «Ми вирішили піти. Нас було 14», – сказав танкіст журналісту.

Латвійський депутат Вейко Сполітіс: «Проблиск надії? «Спеціальний репортаж: Російські солдати залишають армію через війну в Україні»


Мета тренування українців американськими військовими у Яворові, що на Львівщині, зокрема, полягає у тому, щоб підвищити рівень відповідальності солдатів, пише журналіст американської газети New York Times Ендрю Кремер. Американські тренери говорять, що, коли сержанти не дивляться, військові роблять елементарні помилки, пише журналіст.

«Капітан Ніколас Селімбін, американський тренер, помітив із занепокоєнням, що українці носять свої гвинтівки без запобіжника. «Йдеться про професіоналізм сили. Ми хочемо, щоб вони виглядали як солдати», – цитує журналіст тренера зі США.

З іншого боку, не всі українці задоволені роботою американських фахівців. Зокрема, за словами заступника директора з підготовки Національної гвардії Олександра Лещенка, «99 відсотків» чоловіків вже побували у справжніх боях.

«Я не бачу нічого нового. Просто інший підхід», – сказав він про американське тренування.

Тим не менш, американські фахівці звертають увагу на відсутність солдатського знання та загальну необхідність навчання. За словами сержанта Майкла Фаранда, українці не знали речей, які має знати кожен солдат.

«Дехто навіть забув свій шолом у перший день навчання. Тим не менш, сержант Фаранда сказав, що готовність українців воювати була навіть більш помітною на тлі відсутності підготовки», – пише журналіст.

Американська місія у НАТО: «Безстрашний охоронець у Яворові: Американські навчання з українською Національною гвардією»


Проукраїнські сили на сході України чисельно переважають, сказав канадський політолог українського походження Тарас Кузьо в інтерв’ю іншому політологу Олександру Мотилю на сторінках часопису World Affairs Journal.

«Багато хто у проросійському таборі сьогодні глибоко деморалізований. Навесні 2014 року, коли почалися перші сепаратистські заворушення, проросійські активісти мали відчуття ейфорії, вони вірили, що (російський президент ­– ред.) Путін вторгнеться та анексує більшість південного сходу України, як він зробив це у Криму. Коли він цього не зробив, а Україна почала відбиватися, ейфорія зникла», – сказав Кузьо.

У той же час, розповів політолог, українська армія вразила його високим моральним духом. Кузьо побував у Волновасі, де спілкувався з волонтерами Національної гвардії.

Однак він не береться прогнозувати розвитку подій, адже, за його словами, це залежить від однієї людини. «Для того, щоб Путін створив сухопутний міст до Криму, він має розпочати повномасштабну війну (вона потребуватиме 50–100 тисяч військових, не лише «зелених чоловічків». Це матиме незліченні регіональні та міжнародні наслідки», – сказав Кузьо.

Політичний аналітик Андрій Добрянський: «Росія Путіна не в стані зрозуміти саме поняття патріотичних російськомовних громадян України»

Російські байкери «Нічні вовки» отримали мільйони рублів від російської влади. Частину цих грошей вони витрачають на постановку антизахідних дитячих вистав, написано у звіті російського опозиціонера Олексія Навального, повідомляє журналіст Анна Долгова у статті для британської газети Guardian.

«Нічні вовки» отримали понад мільйон доларів від Кремля за останні 18 місяців. Майже 250 тисяч доларів байкерам коштувала організація новорічних ялинок по всій Росії, пише журналіст.

«Наша мета полягає у створенні альтернативи іноземному пануванню. Освітня мета шоу є дуже важливою», – сказав після однієї з новорічних ялинок лідер «вовків» Олександр Залдостанов.

В одній із таких постановок брала участь актриса в образі американської статуї Свободи, яка викрала російську Снігуроньку, намагаючись зруйнувати Росію. Вистава закінчується тріумфом російських сил. Герой віршом промовляє, що його країна переможе ворогів, незважаючи на те, як би іноземці не намагалися цьому перешкодити.

  • Зображення 16x9

    Анна Шаманська

    Працюю на телеканалі «Настоящее время», створеному Радіо Свобода з участю «Голосу Америки», з 2015 року. Відіграла важливу роль у трансформації каналу у впізнаваний онлайн-бренд в пострадянських країнах. Стала однією із перших авторів коротких експлейнерів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG