Доступність посилання

ТОП новини

У самій Росії кинули виклик режиму Путіна – Яременко


Друг і соратник Бориса Нємцова Ілля Яшин під час презентації доповіді «Путін. Війна». Москва, 12 травня 2015 року
Друг і соратник Бориса Нємцова Ілля Яшин під час презентації доповіді «Путін. Війна». Москва, 12 травня 2015 року

«Коли, крім України, як жертви агресії, ще й представники країни-агресора доводять те саме, то це підсилює наші позиції» – Тимчук про доповідь Нємцова

Київ – Доповідь Нємцова послаблює режим Путіна, прискорює його зміну та посилює позиції України на міжнародній арені, кажуть українські експерти. Водночас, вони розходяться у оцінці масштабів впливу документа, презентованого російською опозицією. Якщо одні кажуть, що «доповідь» сприятиме поширенню протестного руху в Росії, то інші вважають, що її почуть лише ті, хто вже усвідомив злочинність дій Путіна.


«Ми не боїмося Путіна, підтримайте нас» – таким є основний меседж для світової політики так званої доповіді Нємцова, яку презентували представники російської опозиції, сказав у коментарі Радіо Свобода політичний експерт Тарас Чорновіл. У документі наводять приклади та докази участі військових Росії у збройному протистоянні на території України. Але вони свідчать більше не про злочинність дій Путіна, що вже давно відомо, а про те, що у Росії є певні сили, які готові себе протиставити чинному режиму і, власне, замінити його собою, зауважує експерт.

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ
Тарас Чорновіл
Тарас Чорновіл

Крім того, доповідь російської опозиції «Путін. Війна» може стати елементом міжнародних судових, чи політичних процесів щодо засудження путінського режиму, припускає Чорновіл.

Що це підняття російського народу, я вірю найменше. Це люди, які живуть за принципами типовими для нацистської Німеччини кінця 1930-х років. Вони готові проковтнути будь яку брехню і готові знищити кожного
Тарас Чорновіл

«Я ставлюся дуже скептично до заяви Яшина про те, що основне завдання цієї доповіді – це зрушити російський народ, переконати їх, щось їм пояснити. Що це підняття російського народу, я вірю найменше. Я не думаю, що їм вже щось допоможе. Це люди, які живуть за принципами типовими для нацистської Німеччини кінця 1930-х років. Вони готові проковтнути будь яку брехню і готові знищити кожного, хто буде їх переконувати, що влада живе не за міжнародними правилами, не за принципами свободи, рівності, права і демократії», – каже він.

Доповідь Нємцова лише підкріпить аргументи вузького прошарку демократичних сил Росії, які виходять на мітинги проти війни, проти Путіна. Це допоможе їм відчути свою правоту та отримати певну моральну наснагу для подальшої боротьби, зазначає Чорновіл.

Доповідь зміцнює позиції України на міжнародній арені – Тимчук

Дмитро Тимчук
Дмитро Тимчук

Загалом доповідь спрямована у першу чергу на російське суспільство, вважає керівник групи «Інформаційний спротив», народний депутат Дмитро Тимчук. Водночас, на його думку, зміст документа матиме вплив і на відносини «західного світу» з Росією.

Коли, крім України, як жертви агресії, ще й представники країни-агресора доводять те саме, то це підсилює наші позиції
Дмитро Тимчук

«Це дуже сильний психологічний хід. Україні не потрібно доводити, що проти неї воює Росія. Але можливо це все ж зміцнює позиції України на міжнародній арені. Адже коли, крім України, як жертви агресії, ще й представники країни-агресора доводять те саме, то це, я вважаю, підсилює наші позиції», – наголошує Тимчук.

Богдан Яременко
Богдан Яременко

Водночас, дипломат, керівник ініціативи «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко у розмові з Радіо Свобода припускає, що доповідь Нємцова матиме широкий вплив на російське суспільство. Адже заяви представників України про агресію проти неї в самій Росії сприймаються специфічно, крізь призму пропаганди, зауважує він. А от коли російська опозиція говорить про це аргументовано і наводить докази – це вже інший рівень переконання росіян у злочинності дій Путіна, зазначає Яременко.

Це політичний виклик режиму Путіна. Сам факт дуже символічний, що навіть в Росії частина російського суспільства Путіну не вірить і доводить свою правоту
Богдан Яременко

«Це політичний виклик режиму Путіна, зроблений в Росії. Мова йде не про те, наскільки переконливі аргументи навіть, як їх багато, бо цих аргументів вистачає для того, щоб зрозуміти, що Путін веде війну в Україні. А просто сам факт дуже символічний, що навіть в Росії якась частина російського суспільства Путіну не вірить і доводить свою правоту», – каже Яременко.

Увесь текст Доповіді Нємцова (ЗАВАНТАЖИТИ)
Увесь текст Доповіді Нємцова (ЗАВАНТАЖИТИ)

Експерти сходяться на тому, що доповідь опозиції в Росії «Путін і війна», роботу над якою розпочинав загиблий російський опозиційний політик Борис Нємцов, – перше дослідження агресії режиму Путіна проти України – у будь якому разі послаблює позиції чинної російської влади, що є вигідним для України.

  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG