Доступність посилання

ТОП новини

Безсмертний не пов’язує звільнення Єжеля з кримінальною справою


Михайло Єжель. Архівне фото
Михайло Єжель. Архівне фото

«Мало проти кого відкрита кримінальна справа, матеріалів ще на даний час не передали, тому говорити про це ще зарано, тут не треба шукати зв’язку»

Президент України Петро Порошенко звільнив Михайла Єжеля з посади посла України в Білорусі. Указ про це вже оприлюднений на сайті президента. Ще 25 квітня Порошенко заявив, що посла в Білорусі відкличуть. Раніше Генпрокуратура України заявила, що підозрює Михайла Єжеля у справі про знищення тилового забезпечення української армії у той час, коли він очолював військові структури (до того, як у квітні 2013 року Віктор Янукович призначив Михайла Єжеля послом у Білорусі, він два роки був міністром оборони України, а раніше – головнокомандувачем Військово-морських сил Збройних сил України).

Єжель, якого цитує білоруський інтернет-портал TUT.BY, заявив 6 травня, що як тільки прийдуть необхідні документи про звільнення, він повернеться в Україну. З приводу звинувачень Генеральної прокуратури України про завдання збитків державі і розвалу армії на посаді міністра оборони, Михайло Єжель сказав, що рішення про його винуватість має ухвалювати суд.

Прокоментувати це звільнення Михайла Єжеля Радіо Свобода попросило його попередника на посаді посла України в Білорусі – Романа Безсмертного.

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ
Роман Безсмертний
Роман Безсмертний

– Очевидно, що це звільнення було абсолютно прогнозовано і про це говорили давно. І власне, якщо дивитися на українське законодавство, то це право президента звільняти послів, призначати їх.

Очевидно, що виникла політична необхідність для призначення в Білорусі людини президента, очевидно під якісь завдання інші відбулась ця заміна

У зв’язку з тим, що в Україні дивляться на вимогу закону щодо вимог перебування у відрядженні як на річ допустиму, а не обов’язкову, то рішення ухвалюють у зв’язку з політичною необхідністю перебування тієї чи іншої людини. Я не пов’язую звільнення з кримінальною справою, яка була відкрита – мало проти кого відкрита кримінальна справа, матеріалів ще на даний час не передали, тому говорити про це ще зарано, тут не треба шукати зв’язку.

Очевидно, що виникла політична необхідність для призначення в Білорусі людини президента, очевидно під якісь завдання інші відбулась ця заміна.

– Чи Вам відомо, чи Михайло Єжель все ще перебуває в Білорусі, чи вже повернувся до України?

Очікувати, що звільнення закінчується негайним прибуттям – це неправильно. Практика дозволяє так до 3 місяців мати до завершення справ і перебувати в країні

– Він ще перебуває в Білорусі, звісно. Справа в тому, що процедура звільнення посла це річ не одномоментна. Після виходу такого указу протриває ще певний час, він (має закінчити справи), проведе вечері, щоб подякувати за співпрацю і так далі. Але все це залежить від того, які комунікації були у посла, як він спілкувався зі своїми колегами. Але це не є одномоментна річ. Очікувати, що звільнення закінчується негайним прибуттям – це неправильно. Практика дозволяє так до 3 місяців мати до завершення справ і перебувати в країні.

– Як Ви гадаєте, чи міг би він за таких обставин, які зараз є, просто залишитися у Білорусі, щоб «уникнути відповідальності» в Україні?

– Мені дуже важко на цю тему говорити, тим більше, це колега мій. Дозвольте, я не буду відповідати.

  • Зображення 16x9

    Людмила Ваннек

    Людмила Ваннек На радіо Свобода від 1993 року, в українській редакції – від 1995 року. Закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого, працювала на сцені українських та німецьких театрів та на телебаченні. Переможниця міжнародного конкурсу поп-музики в Сараєво. Редакторка і ведуча програм «Світ у новинах», «Міжнародний щоденник», «Виклик», «Свобода сьогодні». Авторка і ведуча програми «Свобода за тиждень», яка виходила кілька років на «Радіо НВ». Авторка програми «Подкаст Свобода за тиждень із Людмилою Ваннек», яка виходить щосуботи. Цікавлюся соціальними темами та мистецтвом. Багато перекладаю з білоруської, англійської, німецької, сербської та болгарської.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG