Доступність посилання

ТОП новини
19 травня 2021, Київ 03:42

Протидія російській загрозі – це наша спільна з державами НАТО справа – Макеєв


Міністр закордонних справ України Павло Клімкін та генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін проведе в Туреччині понад 10 зустрічей з колегами із країн-членів НАТО

Київ – Міністр закордонних справ України Павло Клімкін сьогодні візьме участь у засіданні комісії Україна – НАТО, що відбудеться у Туреччині. В Анталії у середу розпочинається зустріч міністрів закордонних справ країн-членів НАТО. Як заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, її мета – обговорити, як альянс може гарантувати безпеку своїх країн-членів, а також країн-сусідів. Директор департаменту політики і комунікацій МЗС України Олексій Макеєв в інтервʼю Радіо Свобода заявив, що нині члени альянсу єдині в розумінні та необхідності протидіяти російській агресії, яка не є лише проблемою України.

ЗАВАНТАЖИТИ

– Питання гарантування безпеки і миру в Україні єдине, яке планує порушити офіційний Київ в Анталії?

– Насправді Київ збирається порушити ще низку дуже важливих питань нашої взаємодії з альянсом, з кожною країною-членом. Насамперед – це нарощення тиску на російську Федерацію в тому, щоб спонукати офіційний Кремль дотримуватися офіційних домовленостей, забратися геть з України і гарантувати повернення миру на український Донбас. Будуть обговорені питання подальшої практичної, матеріально-технічної підтримки України на тлі цієї агресії, а також важливе співробітництво з НАТО щодо реформування сектору безпеки і оборони України.

Окрім участі у засіданні комісії Україна-НАТО, міністр Павло Клімкін протягом вчорашнього вечора і сьогоднішнього дня проведе понад 10 зустрічей із своїми колегами – міністрами закордонних справ держав-членів НАТО.

– Раніше міністр Клімкін анонсував, що одне з питань, яке планують порушити на засіданні спільної комісії в Туреччині – робота трастових фондів, створених, по суті, для підтримки альянсом Збройних сил України, поширення досвіду НАТО. Яка нині ситуація з роботою цих трастів? У березні у парламентському комітеті з закордонних справ заявляли, що нібито ці трастові фонди досі не почали працювати, бо Україна не підготувала відповідну договірно-правову базу.

– Ні, трастові фонди наповнюються, гроші виділяються і працюють. Нагадаю, що йдеться про трастові фонди у секторі реформування безпеки і оборони, розбудови оборонних можливостей, у сфері командування і управління Збройними силами, логістики, кіберзахисту, реабілітації українських військовослужбовців, які зазнали поранень в рамках проведення антитерористичної операції. І зараз ми якраз працюємо над тим, щоб спільно з НАТО заснувати новий трастовий фонд, спрямований на розбудову можливостей країни у сфері стратегічних комунікацій та виконання спільного з державами-членами НАТО завдання з протидії російській пропаганді.

– Наскільки всі країни-члени НАТО розуміють нині масштаби загрози російської агресії, і чи буде висловлена спільна позиція усіх країн альянсу щодо підтримки України на засіданні в Туреччині?

– НАТО – це оборонний альянс, і, звичайно, держави-члени НАТО усвідомлюють, що та небезпека, яка сьогодні іде із боку Російської Федерації, стосується не тільки України, але й держав-членів альянсу, які межують з Росією, бачать провокативні дії Кремля і загрози безпосередній безпеці самого альянсу.

Олексій Макеєв
Олексій Макеєв

Що важливо у самій дискусії, яка відбуватиметься сьогодні в Анталії? Існує повна солідарність держав-членів НАТО з Україною, існує повне розуміння, що ці виклики, це – виклики не тільки Україні, а й всій євроатлантичній безпеці, і відповідно НАТО вживає заходів для того, щоб запобігти будь-яким можливим просуванням Російської Федерації далі і збільшенню цих загроз, які від неї виходять. З цією метою держави-члени НАТО посилюють концентрацію своїх сил уздовж своїх східних кордонів, проводять тренування, розробляють плани своїх дій в разі, якщо Російська Федерація не зупиниться. І саме тому важливо, що і держави-члени НАТО продовжують допомогу Україні у військово-політичній, військово-технічній сфері. Як ви знаєте, окремі держави-члени НАТО проводять навчання для українських Збройних сил, Національної гвардії. Це дуже важливі елементи, і це показує, що протидія російській загрозі – це наша спільна з державами НАТО справа.

– Пане Олексію, можливо помиляюся, але чи не видається Вам, що українська дипломатія зараз особливо і не порушує питання про членство України в НАТО, чи це питання не на часі?

– Чому? Це питання на часі, адже наприкінці минулого року Верховна Рада скасувала положення в українському законодавстві, які стосувалися так званого позаблокового статусу, оскільки він аж ніяк не гарантував безпеки України, і президентом України був оголошений курс на досягнення критеріїв, які дозволять Україні приєднатися до альянсу після виконання цих критеріїв, і затверджена на минулому тижні стратегія національної безпеки чітко передбачає, що Україна йде в напрямку виконання цих критерії і приєднання до альянсу. Нагадаю, що рішення Бухарестського саміту 2008 року чітко передбачають, що Україна стане членом НАТО, і ми працюємо в цьому напрямку.

  • Зображення 16x9

    Ірина Гнатишин

    На Радіо Свобода – з 2013-го, на радіо взагалі – понад 10 років. Починала з ФМ-радіостанцій у Львові, продовжила – в Києві. Сім років працювала ведучою інформаційних програм на радіо «Ера». Люблю новини, особливо, якщо вони добрі!

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG