Доступність посилання

ТОП новини

Що пропонують музеї Києва на честь свого професійного свята?


Національний художній музей України, Київ

Цими вихідними, у переддень міжнародного Дня музеїв, киянам пропонують розлогу культурну програму

Маргарита Верещагіна

Музеї Києва цими вихідними пропонують відвідувачам насичену культурно-освітню програму. Оскільки Міжнародний день музеїв 18 травня цьогоріч припадає на понеділок, більшість акцій триватимуть у суботу й неділю. Серед них – і «Ніч у музеї», єдиний день у році, коли музеї відкривають свої двері для відвідувачів вночі. Радіо Свобода поцікавилося, що буде у нічній програмі низки столичних музеїв і що музейники готують на своє професійне свято.

Національний музей історії України у ніч із 16 на 17 травня пропонує програму з двох блоків, відвідати можна або один із них, або обидва. Перший блок – екскурсійний, він розпочнеться о 21:00 і триватиме до 00:00, складатиметься з двох циклів. «Театралізовані екскурсії при свічках і ліхтариках – це перший цикл», – розповідає начальник відділу реклами і виставок музею Олеся Мороз. «Далі цикл – «Історичне безсоння», починається о 23:30. Буде екскурсія по другому поверху у суцільній темряві. Екскурсовод буде в костюмі і проводити її у темряві за допомогою ліхтарів», – розповідає представник музею.

Другий блок триватиме на третьому поверсі музею, куди відвідувачів проведуть «секретними шляхами». «Там буде блок, який присвячений кримськотатарській виставці, – пояснює Олеся Мороз. – Це буде відбуватися з 00:00 до 04:00». У рамках акції відвідувачі зможуть подивитися художній фільм «Хайтарма», плануються майстер-класи з кримськотатарських танців.

У цілому заходи до Міжнародного дня музеїв у Музеї історії триватимуть до понеділка включно.

Музей-квартира Павла Тичини

Ніч у Музеї-квартирі Павла Тичини обʼєднана темою «Рентген доби». Музейники розповідають: планують зосередитися не лише на постаті поета, але й перенести відвідувачів в епоху, коли жив Тичина. «Це аспект епохи війни, епохальних зрушень, епохи соціальних проблем. Таким чином, вся ніч триватиме під егідою «Рентген доби», – пояснює начальник відділу зв’язків із громадськістю Музею Тичини Юлія Коваленко.

На першому й другому поверхах музею-квартири кожен із залів матиме свою програму, відвідувачі зможуть обрати захід на свій смак. «В одному залі ми будемо робити кінопоказ невідомих або мало відомих фільмів Олександра Довженка. В іншому намагаємося створити атмосферу салону того періоду», – розповідає Юлія Коваленко.

Для наступників Тичини, сучасних українських поетів, у музеї організують «вільний мікрофон». Поетичний майданчик завершиться о 01:00 виступом Ірени Карпи.

«Починаючи з 03:00, люди будуть мати можливість познайомитися один із одним, поспілкуватися, подивитися паралельно фільми. Родзинка нашої ночі – у тому, що ми зустрінемо світанок на даху музею», – каже Юлія Коваленко.

Національний музей «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні»

Національний музей «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні» о 20:00 16 травня організовує концерт студентів кафедри бандури Національної музичної академії ім. П. Чайковського під керівництвом народного артиста України, професора Костянтина Новицького.

Національний музей «Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні»
Національний музей «Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні»

В рамках міжнародної акції «Ніч у музеї» у нас представлений перегляд документального фільму «Голівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди
Наталія Ткачук

Крім того, заплановано кінопоказ. «В рамках міжнародної акції «Ніч у музеї» у нас представлений перегляд документального фільму «Голівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди», який розпочнеться о 21:00», – розповідає завідувач культурно-освітнього відділу музею Наталія Ткачук.

Національний музей літератури України

У Національному музеї літератури святкування професійного свята почнеться у суботу, 16 травня, у філіалі – Музеї-квартирі Миколи Бажана. О 12:00 там організовують пішохідну екскурсію «Київ футуристичний».

Водночас, музейний вечір триватиме тут у понеділок, 18 травня, з 17:00. Серед запланованих заходів – зокрема, лекція «Благословенна кожна мить життя. Маловідомі сторінки з життя історії українських музеїв. Костянтин Мощенко». О 17:30 запланований показ фрагменту вистави «Перлини епістолярної спадщини. Іван Франко та Ольга Хоружинська. Від зустрічі в колегії Павла Галагана і на все життя», розповідає провідний науковий співробітник музею Лілія Чорна.

Із 18:00 на відвідувачів чекатиме концертна програма з запрошеними поетами і музикантами, її тема – «Героїчна українська поезія та пісні: від козацтва до сьогодні». По завершенню о 21:00 – «Сторінками літератури: подорож по музею зі свічкою і кавою».

Національний художній музей України

Національний художній музей України до професійного свята перетвориться на «креативний майданчик для публіки, щоб разом з глядачами відшукати нові формати взаємодії в музеї». Про це розповіла представник відділу звʼязків із громадськістю музею Олена Гончарук.

За її словами, темою цьогорічного Міжнародного дня музеїв є підтримка сталого суспільства, сприяння обізнаності людей про збереження довколишнього середовища заради стабільного розвитку всіх живих систем.

Музей буде поділений на три зони
Олена Гончарук

«Музей буде поділений на три зони: зона активного спілкування, зона споглядання, коли глядач може насолоджуватися мистецтвом і релаксувати, і третя – інтерактивна, глядачі зможуть себе співвіднести з музейним простором, відшукати своє місце і навіть позначити його», – пояснює Олена Гончарук.

Всі заходи музею триватимуть у неділю, 17 травня, з 12:00 до 20:00.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG