Доступність посилання

ТОП новини

В Івано-Франківську проводять панахиду за жертвами політичних репресій


В Івано-Франківську в Меморіальному сквері біля Хреста на честь «братів і сестер, невинних жертв комуністичних репресій» відбулася панахида і покладання квітів із нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій. Тут поховано 269 політичних в’язнів, замордованих у Станіславській тюрмі в 1941 році.

Відбулася також невелика панахида біля пам’ятника політичним спецпоселенцям. За словами голови обласної організації політичних спецпоселенців Яреми Терешкуна, з 1940 по 1952 рік із Прикарпаття було вивезено на спецпоселення близько 80 тисяч осіб, половина з них не повернулися, загинули на чужих землях.

Як сказав один зі священиків, «якщо забрати віру і пам’ять у народу, то у нього не буде майбутнього».

У поминальних заходах узяло участь не більш як два десятки івано-франківців.

Терешкун вважає, що в такій байдужості людей є і вина влади. «Це просто якесь недошанування тих, хто віддав своє життя за неньку-Батьківщину, я б навіть сказав, що це неповага влади, бо влада змінюється – і встановлює свої дні пам’яті. Кучма встановив свій день, Ющенко два дні встановив. І виходить, що багато таких масових заходів, а мала б бути одна дата, і тоді люди ставилися б із більшою повагою до загиблих», – сказав Радіо Свобода Ярема Терешкун.

День пам’яті жертв політичних репресій в Україні відзначають із 2007 року третьої неділі травня.

XS
SM
MD
LG