Доступність посилання

ТОП новини

США відточують бойові навички бійців України (світова преса)


Дратуючи Росію, американські десантники вишколюють українських гвардійців

Київ – «За повідомленням дядьки Сема, на роздратування Росії, американські військові відточують бойові навички українських гвардійців», – пише журналіст агентства Reuters. Тим часом «Аль-Джазіра» розповідає про унікальну ініціативу українських волонтерів, які збирають на місцях боїв на Донбасі останки загиблих бійців. А провідна латвійська газета «Дієна» пропонує державам Заходу активніше підтримувати Україну.

Журналіст агентства Reuters Едріан Крофт (Adrian Croft) опублікував репортаж із Яворівського військового навчального полігону, що на Львівщині, де бійці Національної гвардії України проходять військовий вишкіл під керівництвом солдатів та офіцерів 173-ї Повітряно-десантної бригади США.

Як відзначає журналіст, українці та американці разом відпрацьовують такі практики, як зачистка будівель від терористів, організація засідок, піхотні штурми будівель та інші військові навички, необхідні українцям у реальних воєнних діях проти російських найманців та місцевих сепаратистів на Донбасі. «Солдати США покликані допомогти гвардійцям у киплячій війні проти проросійських сепаратистів за сотні миль на Схід від полігону, який розташований посеред лісів близько до західного кордону України», – зазначає Крофт.

«На роздратування Росії, американські солдати відточують навички українських гвардійців», – зазначає журналіст. Він також звертає увагу на те, що хоча офіційно Захід утримався від втручання у конфлікт, але такі держави, як Сполучені Штати, Великобританія, Канада, Польща знайшли змогу підтримати українців, і цим дали чіткий сигнал Росії, що «Захід стоїть разом з українським урядом». У свою чергу, пише автор, Росія заперечує своє втручання у збройний конфлікт в Україні, як і факти участі російських вояків і надання їм та місцевим бойовикам російської зброї. Росія досі заперечує свою участь і присутність своїх людей в Україні, незважаючи на те, що днями українські військові захопили двох представників російських спецслужб на лінії зіткнення, відзначив Крофт.

Про велику кількість убитих українських військових і добровольців, і про те, як шукають їхні останки волонтери, розповіла журналістка американського представництва телевізійної мережі «Аль-Джазіра» Сабра Айрес (Sabra Ayres) у репортажі про діяльність української волонтерської групи «Чорний тюльпан».

«Назва «Чорний тюльпан» походить від часу радянської агресії проти Афганістану, таку назву солдати дали літакові, яким перевозили тіла загиблих на афганській території бійців», пише журналістка. Про волонтерів вона пише, що це люди з різних куточків України, різного віку, які представляють різні соціальні прошарки і які об’єднали свої зусилля, щоб знаходити тіла загиблих бійців і передавати їх рідним. Волонтери, у свою чергу, розповіли журналістці подробиці своєї роботи, про те, як вони шукають місця загибелі і братські поховання українських бійців.

«Якщо не ми, то хто інший поверне українських бійців родинам?», цитує журналістка слова 44-річного механіка з Києва Леоніда Шовковського. Як і інші волонтери «Чорного тюльпану», Шовковському доводиться вести складні переговори з представниками «ДНР» і «ЛНР», щоб отримати дозвіл на проїзд на окуповані цими угрупованнями території. Для безпеки волонтерів – їх супроводжують українські бійці, і «часто волонтери виїжджають у пошуках останків разом із саперами, щоб убезпечитись від потрапляння на міни», зазначила журналістка.

Латвійська щоденна газета Diena у сьогоднішньому числі опублікувала спеціальну серію матеріалів, присвячених Україні.

Один матеріал, який газета передрукувала з інформаційних повідомлень агентства LETA, присвячений проблемам окупованих територій України і формуванню сучасної системи національної безпеки української держави. «За умов перебування на Донбасі близько 9 тисяч російських військових, озброєних сучасною російською зброєю, на тлі перетворення анексованого Криму на потужну російську військову базу, Захід має замислитись, чи не час активніше і більш практично підтримати Україну», – наголошують у статті.

Латвійська Diena також оприлюднила найважливіші, на думку редакції, моменти з інтерв’ю президента України Петра Порошенка британському телеканалу ВВС.

«Давайте говорити напряму – ми не воюємо з підтримуваними Росією сепаратистами. Це – справжня війна з Росією. Сьогодні захопили двох російських військових, кілька тижнів і місяців тому захопили двадцять та шістдесят, відповідно, солдатів російських спеціальних підрозділів. Це – черговий сильний доказ», наводять латиші вислів Порошенка.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG