Доступність посилання

ТОП новини

Українську демократію «перезавантажать» електронні технології


Джеффрі Пайєтт, посол США в Україні (©Shutterstock)
Джеффрі Пайєтт, посол США в Україні (©Shutterstock)

США дають Україні «електронний парламент», щоб не було диктаторських законів

У Верховній Раді готують перезавантаження української демократії. Йдеться про «електронний парламент», який має зробити діяльність законодавців прозорою і підзвітною. Програму «Рада: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво» профінансувало Агентство США з міжнародного розвитку. На презентації Європейського інформаційного дослідницького центру побувала київський кореспондент «Голосу Америки» Оксана Лігостова.

Звичні вибачення депутатів – не читали законопроект, не знали, за що голосуємо – більше не приймаються. Відтепер тексти законопроектів кожен народний обранець отримуватиме на свою електронну адресу. Опрацювання законів також відбуватиметься електронно. Що не тільки зекономить десятки тонн паперу на рік, але й зробить діяльність законодавців прозорою. Одним «кліком» на сайті Ради кожен виборець зможе з’ясувати, хто з депутатів яку правку вніс, хто голосував за, хто проти, а хто був відсутній. Передбачений навіть портал народної творчості, де кожен охочий зможе взяти участь в обговоренні законопроекту, подати свої пропозиції.

«Електронний парламент» уже запровадили в тестовому режимі, а на повну силу він запрацює з нової сесії – з вересня цього року. Програму фінансувало Агенство США з міжнародного розвитку. Інвестиція в цей проект робить неможливою появу законів, подібних до диктаторських законів 16 січня минулого року, – сказав «Голосу Америки» посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.

Цей проект є частиною перезавантаження української демократії. Ця програма забезпечить прозорість законодавчої роботи, а також більшу відповідальність депутатів
Джеффрі Пайєтт

«Нам дуже приємно підтримати цей проект, який є частиною перезавантаження української демократії. Ця програма забезпечить прозорість законодавчої роботи, а також більшу відповідальність депутатів за результати своєї роботи. Я думаю, найважливішим захистом від повторення чогось подібного до «чорних» законів 16 січня є той факт, що це нова Рада, – говорить Джеффрі Пайєтт. – Вона має чітку проєвропейську, прореформаторську більшість. Але зараз важливо зробити так, щоб ці зміни і реформи залежали не тільки від окремих людей, але були інституційними. І ця програма зміцнює інститути, поглиблює українську демократію, демонструє українцям і світові, що це нова країна».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG