Доступність посилання

ТОП новини

The Economist: податок в Україні зросте, державні видатки скоротяться


Уряд України докладає зусиль, щоб скоротити витрати в пенсійному забезпеченні, освіті, охороні здоров'я та держапараті

Лише підвищення податків та скорочення державних видатків може дозволити Україні і надалі обслуговувати свій зовнішній борг. Про це в статті про реформи в Україні пише The Economist.

Впливове видання зазначає, що уряд України докладає зусиль, щоб скоротити витрати у таких чутливих сферах, як пенсійне забезпечення, освіта, охорона здоров'я та державний апарат.

«У першому кварталі 2015-го року, державні видатки зменшились на 17% у порівнянні із минулим роком, що призвело до позитивного балансу бюджету», – зазначає The Economist.

При цьому у виданні радять уряду України звернути увагу на реформування газового сектору.

«Це величезна фіскальна діра: у 2014-му державна монополія «Нафтогазу» мала дефіцит обсягом у 5,7% бюджету України. Вина за це лежить на непрозорості системи та субсидіях. Роками система дозволяла українцям купувати газ за п'яту частину його реальної вартості. І хоча багатьом українцям ця система давала вільну готівку (але не найбіднішим громадянам), вона також створювала сприятливу ситуацію для зловживань. Чимало осіб збагатились, купуючи газ за ціною передбаченою для громадян, та продаючи його за цінами призначеними для підприємств», – йдеться у матеріалі.

Видання відзначає, що перекриття дефіциту створеного «Нафтогазом», буде покладено урядом на громадян.

«Уряд підвищує ціну на газ для громадян учетверо. По-справжньому українці це відчують у листопаді, коли побачать перші рахунки. І хоча, щоб перекрити негативні наслідки від підвищення цін, МВФ та уряд України домовились підвищити витрати на соціальні програми, висока інфляція (60%) по суті нівелює додаткові видатки бюджету, які у порівнянні з минулим роком зростуть всього на 30%», – йдеться у статті.

Ситуацію із цінами на газ також прокоментував Євген Воробйов, який донедавна працював у Польському інституті міжнародних справ (PISM).
Експерт відзначає, що економічну скруту спробує використати собі на користь Юлія Тимошенко, колишній кандидат у президенти України.

«Як акула, яка відчула запах крові, Тимошенко вже закликає місцеву владу зменшувати ціни на газ. Натяк: цієї осені відбудуться місцеві вибори», – коментує оглядач.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG