Доступність посилання

ТОП новини

«Нічні вовки» воюють за землю під Севастополем


Олександр Залдостанов (Хірург), 28 квітня 2015 року
Олександр Залдостанов (Хірург), 28 квітня 2015 року

«Нічні вовки» кинули виклик спікеру Законодавчих зборів Севастополя Олексію Чалому через землю біля Гасфорта: «Тебе Хірург викликає на дуель»

Минулої суботи, 23 травня, до будівлі Законодавчих зборів Севастополя під'їхало кілька байкерів з московського клубу «Нічні вовки». Один з них, відомий як Костянтин «Хохол», періодично поглядаючи в свій телефон, в мегафон зачитав наступний текст: «Чалий! Тебе Хірург викликає на дуель. На будь-якому інфопорталі, для будь-якої аудиторії. Ти там отримаєш відповіді на всю свою брехню і некомпетентність. Твої мотиви нам до кінця невідомі, але ми їх з’ясуємо».

Таким несподіваним чином «Нічні вовки» відреагували на рішення влади Севастополя призупинити видачу їм в оренду земельної ділянки, на якій байкери планували побудувати спортивно-патріотичний центр екстремальних видів спорту.

Олексій Чалий, спікер Законодавчих зборів Севастополя, колишній «народний мер» міста, який навесні 2014-го підписував разом з Володимиром Путіним і Сергієм Аксьоновим «договір про приєднання Криму до Росії», вирішив не реагувати на виклик на «інформаційну» дуель з боку Олександра Залдостанова (Хірурга), лідера «Нічних вовків». До байкерів, які прибули до Законодавчих зборів, Чалий не вийшов, оскільки «був вихідний день». «Хтось десь незрозуміло кому сказав. Чому він повинен на це реагувати?» – сказала в інтерв'ю «Російській службі новин» помічниця Олексія Чалого Олена Казакова. За її словами, байкери могли би висловити свою позицію під час засідання Законодавчих зборів напередодні, але вважали за краще залишитися внизу, а не підійматися в зал.

Суперечка розпочалася через ділянку землі біля гори Гасфорта площею у 2,7 квадратних кілометра, яку байкерам обіцяли видати в оренду за мінімальну плату – 0,1 відсотка від вартості 1,4 мільярда рублів на рік. Із 2011 року в цьому районі «Нічні вовки» регулярно проводили байк-шоу. Рішення було ухвалене ще в грудні 2014 року, а 12 травня 2015-го було підписано відповідну постанову. Однак через десять днів, 22 травня, проект був припинений: за розпорядженням «губернатора» Севастополя Сергія Міняйла. Про це він оголосив на позачерговому засіданні Законодавчих зборів, на якому, зокрема, Олексій Чалий говорив про «унікальність» цієї ділянки землі і відстоював необхідність «розпоряджатися ресурсом дбайливо», адже у Севастополя більше немає «таких озер» (маючи на увазі ставок коло підніжжя гори) та зелених зон. Спікер запропонував винести це питання на «широке громадське обговорення».

Наша позиція щодо гори Гасфорта така ж, як і щодо інших гір, і долин Севастополя. Вона наступна: по-перше – повинен виконуватися місцевий закон, по-друге – повинні відслідковуватися стратегічні інтереси міста, особливо щодо такого великого і унікального об'єкту
Олексій Чалий

У понеділок на сайті Законодавчих зборів Севастополя з'явився коментар Олексія Чалого, в якому він ще раз закликав підходити до проблеми стратегічно: «Наша позиція щодо гори Гасфорта така ж, як і щодо інших гір, і долин Севастополя. Вона наступна: по-перше – повинен виконуватися місцевий закон, по-друге – повинні відслідковуватися стратегічні інтереси міста, особливо щодо такого великого і унікального об'єкту. Оголошення конкурсу за цими проектами, громадське обговорення, вибір пріоритетного проекту і вже розігрування конкурсу щодо оператора. І в цьому сенсі у нас немає жодних питань, якщо його виграють «Нічні вовки».

У суперечці є ще одна сторона – АТ «Балаклавське рудоуправління імені Горького» (контролюється ЗАТ «Смарт-холдинг», яким володіє український підприємець і народний депутат Вадим Новинський). Спірна ділянка землі перебувала у праві власності у «Балаклавського рудоуправління імені Горького» з 1977 року до лютого 2015-го, коли ця земля була націоналізована, за оцінками, незаконно. Зараз підприємство судиться з «Нічними вовками» за право користування цією територією, говорить прес-секретар «Балаклавського рудоуправління імені Горького» Олег Левандовський:

Триває судовий розгляд між підприємством АТ «Балаклавське РУ» і молодіжною автономною некомерційною організацією «Нічні вовки», яка в квітні минулого року фактично захопила усю нашу ділянку
Олег Левандовський

– Триває судовий розгляд між підприємством АТ «Балаклавське РУ» і молодіжною автономною некомерційною організацією «Нічні вовки», яка в квітні минулого року фактично захопила усю нашу ділянку, обгородила її, виставила охорону і перешкоджає діяльності підприємства на цій ділянці. Ділянка перебуває у праві користування Балаклавського рудоуправління з 1977 року. Увесь цей час на законних підставах вона перебувала у користуванні підприємства. У нас чітка позиція – право приватної власності має дотримуватися. Законність – понад усе.

– Як так сталося: якщо це ваша власність, то чому «Нічні вовки» претендують на цю землю і, як Ви кажете, вже заїхали туди і розставили свої пости, людей?

– Такі землі не в приватній власності перебувають, а в праві користування підприємством. Це – міська власність. Як вона опинилася у «Нічних вовків»? Справа в тому, що кілька років тому в Севастополі почали організовувати байк-шоу «Нічні вовки». І наше підприємство, відповідаючи на прохання і побажання керівництва міста та автономної некомерційної організації «Нічні вовки», надавало частину території підприємства, яка складала не більше 5 гектарів, для проведення цього байк-шоу. «Нічні вовки» перебували там...

– В гостях.

– Можна так сказати. Вони використовували дробильний комплекс недобудований і все.

– Сьогодні ви контролюєте цю територію? Чи вона контролюється представниками організації «Нічні вовки»?

– Із квітня 2014-го працівникам підприємства перешкоджають у доступі на цю територію. Ми її ніяк не контролюємо, хоча там знаходиться наше обладнання на суму понад 100 мільйонів рублів.

– Постанова уряду призупинена на основі чийогось рішення?

– На сесії Законодавчих зборів, яка відбувалася 22 травня, «губернатор» Сергій Міняйло заявив про те, що дія рішення про передачу ділянки «Нічним вовкам» призупинена. Все, що я можу сказати.

– Чалий, голова зборів, вас підтримав, правильно я розумію?

– Я думаю, що він підтримав не нас, а він підтримав закон.

– Чи відчувається тиск з боку Москви на рішення місцевого уряду?

– Жодного тиску з боку федеральних органів немає. Однак можу додати, що є спроби наших опонентів у суді перевести господарський конфлікт у політичну площину.

– Позов подало «Балаклавське радіоуправління», правильно?

– Позов був поданий ще минулоо року – про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою, оскільки ми досі платимо податок за цю ділянку. За перший квартал 2015-го було сплачено понад 4,5 мільйона рублів.

– Коли буде чергове засідання суду?

– Останнє засідання суду було 18 травня. І воно було відкладено до 15 червня.

Про те, яке рішення може ухвалити суд за позовом проти «Нічних вовків», експерти розмірковувати не беруться. Зокрема, лідер партії «Яблуко» Сергій Мітрохін, який 20 травня звернувся до прокуратури Севастополя з вимогою перевірити законність передачі землі поблизу Гасфорта «Нічним вовкам», вважає, що рішення кримських судів мають «непередбачуваний характер».

Раніше Фонд боротьби з корупцією Олексія Навального опублікував дані, згідно з якими «Нічні вовки» за останні півтора року отримали з бюджету Росії близько 56 мільйонів рублів у вигляді грантів: з середини 2013 року мотоклуб виграв п'ять президентських грантів – на проведення двох новорічних ялинок та фестивалю каскадерів. У ФБК відзначали, що засновники «Нічних вовків» Олександр Залдостанов та Євген Строгов часто подавали заявки на отримання грантів під виглядом інших організацій.

Днями влада Москви також пообіцяла допомогти «Нічним вовкам» з переїздом до нової штаб-квартири: нинішня резиденція байкерів у районі Мневніковської заплави буде знесена для будівництва парламентського центру. Байкерам запропонували компенсацію і нову штаб-квартиру в Крилатському. Інші будівлі, які потрапляють під знесення, серед яких селище Терехово, такої уваги не отримали.

Оригінал матеріалу – на сайті Російської редакції Радіо Свобода

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG