Доступність посилання

24 Листопад 2017, Київ 15:18

Демонстрація режимом Путіна бойової готовності носить суто психологічну мету – експерти

Російсько-сепаратистські угруповання намагаються всіма силами посунути лінію фронту, однак їхні зусилля лишаються марними, констатують у Генштабі Збройних сил України. Експерти газети «Україна молода» намагаються спрогнозувати – піде Володимир Путін у наступ чи обмежиться демонстрацією сили на кордоні. Адже, як пише видання, упродовж останніх кількох місяців Росія передала сепаратистам понад тисячу одиниць важкого озброєння. А численні війська, що дислокуються у прикордонних зонах на території Росії, здатні увірватися на територію України в стислі терміни, як це сталося минулого року в Криму. Утім, більшість військовий експертів вважає, що бойова готовність Росії носить суто психологічну мету і на ескалацію напруги Путін не наважиться.

Тижневик «Країна» переконує, що окупація Донбасу російськими військами малоймовірна, бо користі від Донбасу для Путіна – жодної, натомість збитки – колосальні: зруйнована економіка, люмпенізоване населення, міжнародні санкції, а головне – остаточна втрата України, яка без Донбасу має куди кращі шанси реформуватися та європеїзуватися, аніж із ним. Такий сценарій гіпотетично можливий, але тільки у рамках ширшого походу на «київську хунту». Такий похід може початися безпосередньо з Росії. Для цього потрібна якась масштабна провокація – на кшталт підриву житлових будинків у Москві від імені міфічного «Правого сектора». А може – з «Новоросії», де Харків знову стане столицею альтернативної, «справжньої» України – як це було 1918 року за сприяння московських більшовиків. Цей новий «український» уряд знову може попросити московських сюзеренів про допомогу, тож тим, можливо, й візиток Яроша на руїнах московських будинків розкидати не доведеться. Цей варіант можливий, проте технологічно складний і за побічними наслідками вкрай непевний. Тижневик наголошує, що Україна не має шансів виграти в Путіна за жодним із цих двох сценаріїв і тому повинна запропонувати свій, асиметричний. У найзагальніших рисах він полягає у згоді визнати незалежність Донбасу. Про те, на яких умовах йдеться в статті «Що може стати кошмаром для Путіна».

План відторгнення Криму, поза сумнівом, готувався не один рік і не тільки у військовій сфері. Передусім населення півострова піддавалося цілеспрямованому й масованому пропагандистському впливу. І весь цей час керівництво України робило вигляд, що нічого загрозливого там не відбувається. Чи можна було українцям протистояти агресії Кремля? Про це розповідає газета «Україна молода».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG