Доступність посилання

ТОП новини

Є потреба в українській пісні і культурному десанті на сході і півдні України – «Піккардійська Терція»


«Піккардійська Терція» завершила тур десятьма українськими містами. Музиканти свій тур називають боргом перед мешканцями цих регіонів

Львів – Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Суми, Миколаїв, Полтава, Запоріжжя, Одеса – це не повний перелік міст, де нещодавно відбувались концерти вокальної формації «Піккардійська Терція». Тур містами cходу і півдня України львів’яни мали рівно рік тому, коли військовий конфлікт на Донбасі розпалювався. За цей час, кажуть львівські музиканти, у цих регіонах збільшився попит на українську культуру і зараз важливо цю нагоду не змарнувати.

Торік піккардійці виступали ще в Донецьку і Луганську. Правда, чимало людей вже тоді побоялись прийти послухати львів’ян, щоб сусіди не звинуватили, що пішли до «бандерівців». Ті, хто побував – досі вдячні за подарований настрій і емоції.

Цьогоріч, як і попереднього разу, знову море вдячних слів. У Кривому Розі львів’яни зустрілись зі Станіславом Кузнєцовим, який мріяв потрапити на концерт, а гроші на квиток заробив, співаючи на вулиці, перед афішею «Піккардійської Терції».

«Такий вчинок не оцінити просто не можливо, якщо людина все намагається зробити, щоб потрапити на концерт і робить це у законний спосіб. Я йому сказав, що це сильний вчинок і «Терція» це оцінила», – говорить художній керівник вокальної формації «Піккардійська Терція» Володимир Якимець.

Піккардійці вкотре пересвідчились, що на Сході і Півдні є велика потреба в українській культурі, зокрема в українській пісні.

Найкраще у всіх містах аплодували українській пісні
Володимир Якимець

«Якщо на 70% зали повні – це означає, що не хлібом єдиним. Найкраще у всіх містах аплодували українській пісні. Коли звучить 4-5 – одна за одною – повільних українських пісень і люди аплодують, їх сприймають! Просто ніхто ніколи їм цього не показував», – говорить Володимир Якимець

Символіка прижилась

Є потреба в українській пісні і культурному десанті
Славко Нудик

Вітання «Слава Україні», національні прапори і символіка сприймаються у всіх містах, якими гастролювали львів’яни. А головне, зауважує вокаліст «Піккардійської Терції» Славко Нудик, що це дуже природньо прижилось у містах, значно прихильніше ставляться і до україномовних. «Є потреба в українській пісні і культурному десанті. В західній Україні є багато груп і хотілося б, аби вони їздили до людей», – каже музикант.

«Коли ми були в минулі рази в Луганську, то тоді люди нам говорили, що до них не везуть нормальну музику, щоб вони не почали мислити. Це питання, у першу чергу до артистів. Нехай їдуть і показують своє мистецтво. Стосовно політики держави, то це має бути не тактика, а довгострокова стратегія щодо розвитку культури і загалом держави. Якщо ми прагнемо в Європу, маємо думати на 20 років вперед. Бо ми попередні 20 років нічого не робили», – зауважив Володимир Якимець.

Водночас мова і символіка не є нині пріоритетними на сході і півдні, тому важливо ці питання політично не загострювати, вважають піккардійці.

Наші вороги потирають руки щодо закону про десовєтизацію, важливо не дати їм тріумфувати
Славко Нудик

«Наші вороги потирають руки щодо закону про десовєтизацію, важливо не дати їм тріумфувати. Не можна це питання ставити на порядок денний номером першим. Це потрібно робити, але тихо, без політичного галасу», – наголошує Славко Нудик.

Музиканти свій тур називають боргом перед мешканцями цих регіонів, оскільки більше 20 років ніхто не переймався тим, що люди слухають, які митці до них їдуть, а мешканці цих регіонів потребують спілкування і довіряють сьогодні не політикам і владі, а відомим українцям, зокрема митцям, які до них щирі і відкриті. «Якщо нам довіряють, то ми висловлюватимемо свої думки про все, що діється в країні», – наголошує музикант.

Загалом у репертуарі Терції понад 300 пісень. Додалось чимало нових, але без двох – «Старенький трамвай» і «Пустельник» – не обходиться жоден концерт, на що музиканти жартують, що вони вже належать цим пісням.

  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

Дивитись коментарі (2)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG