Доступність посилання

ТОП новини

Які карти Порошенко дав Саакашвілі?


Петро Порошенко і Михайло Саакашвілі, Одеса, 30 травня 2015 року
Петро Порошенко і Михайло Саакашвілі, Одеса, 30 травня 2015 року

«Це людина, яка в змозі переконувати Київ, а цього до нього ніхто навіть не намагався робити» – Шмушкович

У перші ж дні своєї роботи на новій посаді Міхеїл Саакашвілі вже встиг дати чимало обіцянок. Головне завдання нового голови Одеської облдержадміністрації, яке поставив перед ним президент України Петро Порошенко, полягає у боротьбі з корупцією в регіоні. Однак хабарництво – не єдиний виклик, який зараз стоїть перед відомим реформатором Саакашвілі.

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:08:04 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Нещодавно розпочате розслідування щодо зловживань на одеській митниці відкрило чергову болючу рану на тілі української державної системи. На час перевірки керівництво регіонального відомства відсторонене від виконання своїх обов’язків. Корупційні схеми у системі проходження митного контролю процвітали в Україні останнє десятиліття, кажуть експерти.

На думку координатора громадянської ініціативи «Ні корупції на транспорті» Олександра Захарова, зламати цю громіздку систему Міхеїлу Саакашвілі не під силу. Найбільші порти – Одеський, Іллічівський, «Южний» – займають лідируючі позиції серед портів України за об’ємами вантажообігу. Водночас, тіньові схеми там також вражають своїми масштабами, вважає експерт. Єдиний можливий варіант для реформ всередині області Олександр Захаров вбачає в наданні особливих економічних преференцій.

«Потрібно економічно відгородитися від решти України. З тими правилами ведення бізнесу та податковими порядками важко перемогти корупцію», – пояснює Олександр Захаров.

Свою команду доведеться вибудовувати з нуля

Експерти в один голос твердять, що поява Міхеїла Саакашвілі на цій арені була несподіваним кроком. На думку багатьох, мета Саакашвілі – зруйнувати ієрархію сформованих політичних еліт, які вже десятки років паразитують на державному апараті області.

Свою команду Саакашвілі доведеться вибудовувати з нуля – це є його перевагою і недоліком водночас. Адже результативність дій нового голови ОДА залежатиме від команди його прибічників. Найближчими тижнями Саакашвілі обіцяв оголосити відритий конкурс на посади районних голів, яких не міг призначити близько року його попередник Ігор Палиця.

Карт-бланш Саакашвілі

Є надія, що ініціативи Саакашвілі будуть користуватися підтримкою Порошенка, якого сам Саакашвілі називає своїм давнім другом. Цей карт-бланш у руках нового голови Одеської ОДА дає йому значну перевагу, вважає голова Одеської обласної ради Михайло Шмушкович. Він запевняє, що для Саакашвілі успішність його перебування на цій посаді є особистим викликом.

Це людина, яка в змозі переконувати Київ, а цього до нього ніхто навіть не намагався робити. Президент не може дозволити собі глобальної ломки державного апарату в умовах зовнішньої агресії, однак це можна спробувати зробити на прикладі окремо взятої області
Михайло Шмушкович

«Ми отримали губернатора, якого в нас ніколи не було. Це людина, яка в змозі переконувати Київ, а цього до нього ніхто навіть не намагався робити. Це плюс для Одеської області. Президент не може дозволити собі глобальної ломки державного апарату в умовах зовнішньої агресії, однак це можна спробувати зробити на прикладі окремо взятої області», – говорить Михайло Шмушкович.

На думку голови Одеської обласної ради, Саакашвілі прийшов на цю посаду, аби зламати систему.

«Економічного чуда сподіватись не варто»

Від Саакашвілі перш за все очікують реформ. Однак, на думку економічного експерта Сергія Якубовського, люди покладають занадто багато надій на колишнього президента Грузії.

Економічного чуда нам сподіватись не варто. Саакашвілі – розумна людина, і, якщо він пішов на такий крок, якась мета в цьому є
Сергій Якубовський

«Головним викликом для Саакашвілі є не економічний розвиток регіону, а державний устрій України. Це унітарна держава, фактично всі повноваження якої є в столиці. Навіть такий прогресивний губернатор не може привести до змін. Економічного чуда нам сподіватись не варто. Саакашвілі – розумна людина, і, якщо він пішов на такий крок, якась мета в цьому є. В умовах жорсткої централізації реформи можна проводити лише через Київ», – запевняє експерт. Сергій Якубовський не заперечує, що, можливо, Саакашвілі готують на посаду з більшими повноваженнями. Наприклад, на пост прем’єр-міністра країни.

Саакашвілі неодноразово заявляв, що Одещина – це регіон із нереалізованим потенціалом. Однак чи вдасться новому голові ОДА виконати усі свої обіцянки в умовах нинішньої державної системи управління, передбачити складно. Усе залежить від неформальних угод, які уклали між собою Порошенко і Саакашвілі під час цього призначення.

Що одесити думають про новопризначеного голову ОДА – Саакашвілі?
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG