Доступність посилання

ТОП новини

Чому Яценюк пропонує Порошенкові об’єднатись на виборах?


У президента рейтинг, попри всі проблеми, залишається досить великим, а в уряду – полетів донизу – політолог

Київ – «Народний фронт» та «Блок Петра Порошенка» можуть об'єднати зусилля на місцевих виборах – з такою пропозицією виступив на засіданні уряду прем'єр Арсеній Яценюк. Він закликав усі політичні сили розділити відповідальність за ситуацію в Україні та не чубитися на виборах цієї осені. Експерти вбачають у таких заявах наслідки економічних невдач чинного уряду та падіння рейтингу прем'єра. Для зміцнення своїх позицій політологи радять Яценюкові боротися з корупцією та перешкодами для інвестицій в Україні.

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Уряд і учасники коаліції мають подбати про те, щоб заплановані на осінь місцеві вибори відбулися прозоро, демократично та без конфліктів між політичними силами, заявив, відкриваючи засідання уряду 4 червня, прем'єр Арсеній Яценюк.

Закликаю подумати про формат участі у цих виборах, щоб ми не отримали «війну всіх з усіма»
Арсеній Яценюк

«Буде звичайне осіннє політичне загострення, особливо враховуючи вибори до місцевих органів влади. Тому закликаю урядовців і учасників коаліції подумати про свій формат участі у цих виборах, щоб ми не отримали «війну всіх з усіма», – закликав Яценюк.

Арсеній Яценюк
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:35 0:00

Зі свого боку, він заявив про намір своєї політичної сили координувати дії на виборах з президентським блоком.

«Моя пропозиція до президента та до «Блоку Петра Порошенка» як від прем'єра і від «Народного фронту»: ми як дві найбільші фракції маємо визначити єдину систему та підхід до участі у виборах місцевої влади».

Яценюк також запропонував розпочати консультації й іншим силам коаліції.

Швидко треба ухвалити новий закон про відкриті списки
Арсеній Яценюк

«Яким чином ми йдемо на вибори. Кого висуваємо. Швидко треба ухвалити новий закон про відкриті списки і забезпечити прозорість і демократичність виборів, а з іншого боку – забезпечити можливість працювати для парламенту, уряду і країни. Щоб не побігли у цей жахливий популізм і війну демократичного табору самого з собою», – висловив побоювання Яценюк.

Того ж дня президент Петро Порошенко заявив, що переносити цьогорічні місцеві вибори не планує.

На думку ж Яценюка, місцеві вибори мають поєднуватися в часі з адмінреформою: «нова влада має отримати нові повноваження». Прем'єр наголосив, що перший етап адміністративної реформи дав змогу зміцнити місцеві бюджети, наповненість яких, за даними уряду, виросла на 35%. Частину законопроектів, потрібних для адмінреформи, український уряд обговорював 4 червня на закритій частині свого засідання.

Політолог: Яценюк рятує рейтинг, «координуючись» з Порошенком

Заяви прем'єра щодо виборів є віддзеркаленням невдач цього складу Кабміну та падінням рейтингу самого Арсенія Яценюка, пояснює Радіо Свобода політолог Олександр Палій.

У президента рейтинг, попри всі проблеми, залишається досить великим, а в уряду – полетів донизу
Олександр Палій

«У президента рейтинг, попри всі проблеми, залишається досить великим, а в уряду – полетів донизу. Серед успіхів Кабміну – те, що вони утримали всі виплати: пенсії, бюджетні видатки, заробітну платню. Це результат роботи з МВФ та посиленого збирання податків. Але в цього уряду проблеми з творенням нового. Він був стабілізуючим чинником на певному етапі, але драйвера реформ з нього не вийшло, на що й натякнув президент у своєму виступі в парламенті», – констатує політолог.

Олександр Палій
Олександр Палій

За словами Палія, Яценюкові варто зараз думати не про вибори, а про економіку, зокрема – розривати корупційні зв'язки, спростити умови ведення бізнесу та захист приватної власності інвесторів до рівня Сингапуру, Південної Кореї та європейських розвинених держав. Прем'єру не треба боятися бути камікадзе, як він себе називав спочатку, підсумовує Палій.

Інший аналітик, експерт центру стратегічного консалтингу «Гардарика» Костянтин Матвієнко, так само бачить у заявах прем'єра наслідок падіння рейтингу його політичної сили. Ситуація може змінитися, якщо українці відчують позитивні наслідки від усунення корупційних схем, пише політолог у Facebook.

Костянтин Матвієнко
Костянтин Матвієнко

«Схоже, Арсеній Петрович таки «допетрав», що, власноруч загнавши рівень довіри до «Народного фронту» глибоко під плінтус, мусить шукати способів якось вигрібати на місцевих виборах. Отож пропонує йти на місцеві вибори спільно з іншими членами коаліції. Утім, є для нього порада: прибираємо корупційну складову із формули собівартості комунальних тарифів – це відсотків 40-50 їхньої ціни для населення – тоді в «Народного фронту» з'явиться шанс, якщо не на успіх на муніципальних виборах, то бодай на кращу переговірну позицію», – підсумовує Матвієнко.

Водночас, міністри уряду Яценюка Айварас Абромавичус та Павло Розенко прогнозують, що українці вже невдовзі відчують позитивні наслідки урядових реформ. Так, міністр економіки Абромавичус після засідання уряду зауважив, що стан української економіки поліпшується, і що падіння вже не буде,. Павло Розенко зі свого боку пообіцяв, що економічна стабілізація дає можливість у другому півріччі проіндексувати зарплати і пенсії раніше, ніж планувалося.

  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG