Доступність посилання

ТОП новини

Саакашвілі: моя головна мета – звільнити Одесу від корупції


Моя головна мета – звільнити Одесу від корупції – Саакашвілі
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:18 0:00

Новопризначений голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеїл Саакашвілі представив свій план впровадження реформ в Одеській області. Під час своєї першої прес-конференції на новій посаді колишній президент Грузії заявив в Одесі, що основним напрямком його роботи буде боротьба з корупцією та криміналом.

«Моя головна мета – звільнити Одесу від корупції, яка проникла у всі органи влади. Ми маємо покласти край хабарництву раз і назавжди. Це дасть місту та області нові можливості для розвитку», – заявив Саакашвілі.

Для цього вже від середи, 10 червня, буде працювати «гаряча лінія з питань корупції» для громадян. За його словами, вже почалася масштабна робота щодо відслідковування неправомірних дій хабарників та притягнення їх до відповідальності.

Також серед планованих Саакашвілі реформ – повна реорганізація митниці, що передбачає подолати «злодійство» і запровадити центр швидкого розмитнення товарів для підприємців. Через це, сказав він, наразі зупинено вже плановану було зміну керівника обласної митниці – тепер нового оберуть за конкурсом.

Для оформлення документів, реєстрації бізнесу тощо Саакашвілі обіцяє створити центр адміністративних послуг, щоб подолати корупцію на побутовому рівні.

Також голова ОДА підтвердив інформацію щодо зміни керівника обласної міліції. Ним стане грузинський генерал поліції, який працював заступником голови МВС Грузії, Ґіорґі Лорткіпанідзе. «Після довгих роздумів, у тому числі і консультацій із президентом, я ухвалив рішення його «імпортувати» з Грузії. Це виняток, інших працівників ми будемо шукати на місці», – сказав очільник облдержадміністрації.

Міхеїл Саакашвілі також відзначив, що міліція в Одесі працює не найкращим чином. Тому він особисто просив першого заступника міністра внутрішніх справ Еку Згуладзе прискорити процес створення патрульної поліції, яка має запрацювати в Одесі вже під час туристичного сезону. «Наша команда хоче зробити з Одеси найбезпечніше місто в Україні», – пояснив він.

Міхеїл Саакашвілі анонсував відкритий конкурс на посади 26 голів районних адміністрацій, які нещодавно були звільнені. Взяти участь у конкурсі може будь-хто охочий, правила будуть для всіх однакові. «І не потрібно мені дзвонити та рекомендувати когось. Такий кандидат одразу буде дискваліфікований», – наголошує на прозорості конкурсу колишній президент Грузії.

Готуються реформи і в самій обладміністрації: Саакашвілі збирається скоротити низку її функцій і звільнити частину чиновників. Ті, хто залишиться, буде теж відібраний за конкурсом.

Іще одна серед ініціатив Саакашвілі – зміцнення кордону з Молдовою на ділянці сепаратистського Придністров’я. За його словами, це питання і внутрішньої безпеки, і економічних інтересів України, бо нині через цей кордон ідуть контрабанда, зброя, дестабілізація тощо.

Окрім цього, Саакашвілі представив кількох членів своєї команди. Це активістка Євромайдану Юлія Марушевська, яка зняла відомий ролик про Революцію гідності. Дівчина вже їздить по селах і збирає конкретні претензії та побажання до голови ОДА від мешканців регіону.

Також радником Саакашвілі став колишній заступник міністра економіки Олександр Боровик, який буде займатися залученням іноземних інвестицій.

На думку Саакашвілі, Одеса має всі шанси стати «другим Батумі» – приморським курортним містом у Грузії, яке модернізували за його влади, – та реалізувати весь свій потенціал.

Президент України Петро Порошенко призначив Міхеїла Саакашвілі головою Одеської ОДА 30 травня, раніше того ж дня надавши йому українське громадянство.

XS
SM
MD
LG