Доступність посилання

ТОП новини

Путін знову запізнився. Думав, що сказати про Україну? (Світова преса)


Карикатура Олексія Кустовського
Карикатура Олексія Кустовського

Цього разу папі Римському Франциску довелося чекати президента Росії цілу годину

Володимир Путін знову запізнився на зустріч. Цього разу папі Римському Франциску довелося чекати російського президента цілу годину. Це сьогодні –одна з найбільш обговорюваних тем в ЗМІ та в блогосфері.

Інтернет-видання «Сноб» цитує прес секретаря Путіна Дмитра Пєскова, який розповів про причини запізнення російського керівника. «Дійсно, візит до папи відбувся дещо пізніше запланованого часу. Це було пов'язано з тим, що дещо затягнулися переговори в Мілані, і дещо повільніше просувався кортеж вулицями Мілана та Рима», – пояснив Пєсков.

«Сноб» нагадує, що Володимир Путін і папа Франциск минулого разу зустрічалися в листопаді 2013 року. Тоді папі Римському довелося чекати російського президента 50 хвилин.

Карикатура Сергія Йолкіна
Карикатура Сергія Йолкіна

Зарубіжні ЗМІ зазначають, що це перша зустріч Путіна з понтифіком після початку війни в Україні. Однією з головних тем у Ватикані були саме події в Україні. Як повідомляється, Франциск заявив, що потрібно зробити щире зусилля, щоб домогтися миру, а також відзначив важливість відновлення діалогу і закликав усі сторони дотримуватися Мінських домовленостей.

Про Мінські угоди пише в своїй статті в Wall Street Journal президент України Петро Порошенко. «Ми показали світові справжнє обличчя нашої нації, тієї, що бореться за європейські цінності і захищає європейську безпеку на своїх кордонах. Ми дотримуємося зобов'язань, позначених у Мінських угодах, і ми будемо продовжувати робити все для мирного вирішення ситуації на Донбасі», – йдеться в статті українського президента.

Кілька днів тому виповнився рік, як Порошенко вступив на посаду глави держави. Стаття є, певним чином, звітом про те, що зроблено за цей рік.

«З точки зору ефективності, наша команда буде відповідати стандарту будь-якої європейської держави. Із середнім віком 44 роки у нашого уряду є можливість стати наймолодшим урядом, який коли-небудь бачила Європа», – пише Порошенко.

Український президент дякує через статтю у Wall Street Journal, усім, хто підтримує його країну в цей нелегкий з усіх точок зору час.

«Незалежно від серйозності проблем, які будуть і в майбутньому, я впевнений, що у моєї країни все вийде. Для мене велика честь працювати з високопрофесійною командою реформаторів, які піклуються про країну», – зазначив Порошенко.

Якщо в російських федеральних ЗМІ головною темою, як і раніше, залишаються події в Україні, то в зарубіжному медіапросторі особлива увага приділяється Близькому сходу, і, зокрема, загрозі, яку несе угруповання «Ісламська держава».

Однак, гучна історія студентки МДУ, яка мало не опинилася серед бійців «Ісламської держави», обговорюється в російських ЗМІ і в соцмережах.

Газета «Московский комсомолец» публікує інтерв'ю з адвокатом 19-річної Варвари Караулової Олександром Карабановим. За його словами, поки в цій історії більше запитань, аніж відповідей. І головне – яким чином студентка-відмінниця ледь не опинилася в Сирії на територіях, підконтрольних «Ісламській державі»?

«Все це належить з'ясувати. Як працюють вербувальники? Когось вербують через особисті контакти, когось за ідею, когось за гроші. Відносно Варі вплив був нестандартним. Це випадок, що відмінний від усіх норм і правил. Людина вранці пішла в університет, а потім раптом опинилася в Туреччині», – пояснює адвокат Карабанов.

Тим часом, як пише «МК», кількість російських громадян, які воюють у лавах «Ісламської держави» в Сирії та Іраку, зросла приблизно в два рази, до 1500-1700 осіб.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG