Доступність посилання

ТОП новини

Росія вляпалася з дроном на Донбасі за 6 мільйонів доларів (світова преса)


Російський безпілотник «Форпост» вартістю у 6 мільйонів доларів
Російський безпілотник «Форпост» вартістю у 6 мільйонів доларів

Цей дрон не міг сам залетіти на українську землю, «піти добровольцем в Україну» – Bellingcat

Від надбання незалежності у 1991 році Україна балансувала між проєвропейською та проросійською політикою, але нарешті остаточно обрала Захід, зауважує експерт Stratfor. Тим часом, журналіст Bellingcat пише про те, як батальйон «Дніпро-1» збив біля Авдіївки російський безпілотник «Форпост» вартістю у 6 мільйонів доларів. А журналіст Newsweek розповідає, як російський уряд прагне потрапити у голови американців за допомогою армії «тролів».

Україна остаточно обрала Захід. Від проголошення незалежності у 1991 році Україна балансувала між проєвропейською та проросійською політикою. Нинішній проєвропейський настрій держави можна вважати за чергову подібну фазу, однак конфлікт на Сході зміцнив політичну та економічну інтеграцію України із Заходом, а також зробив США та ЄС готовими підтримувати Україну і вводити її в західну сферу, пише експерт американської дослідницько-аналітичної установи Stratfor Юджин Чаусовський.

«Є й інші чинники, які підтримують нову траєкторію національної та зовнішньої політики України. Перший чинник – це нове покоління. Радянський Союз упав майже чверть століття тому, дорослішає нове пострадянське покоління. Інший чинник – російський геополітичний занепад. Москва є менш здатною нав’язувати власну силу за кордоном, аніж під час минулого десятиліття. Зокрема, Кремль не міг передбачити, як запобігти Євромайдану», – пише експерт.

Звичайно, політичні погляди українців лишаються різноманітними та розділеними, однак сам політичний спектр змінився, вважає Чаусовський. «Відкрито проросійські партії стали маргінальними, а радикальні організації, як, наприклад, «Правий сектор», були офіційно інтегровані в апарат безпеки держави», – пише він.

Фундаментальну зміну у політичному ставленні України – від надання переваги Заходові над Сходом – варто також розглядати у контексті конфронтації між Росією та Заходом, спровокованої конфліктом в Україні. Хоча сторони намагаються врегулювати ситуацію, остаточного рішення все ще не було досягнуто.

«Це не означає, що значного прогресу чи більш широкого порозуміння не можна досягти, однак ті часи, коли Україна намагалася балансувати між Росією та Заходом, є позаду через 20 років. Зрештою, війна зміцнює ставлення і допомагає намітити новий курс власної історії», – підсумовує Чаусовський.

Stratfor: «Хоча українська криза завдала шкоди економіці й дестабілізувала країну, населення держави навряд чи погодиться на тісніші зв’язки з Росією найближчим часом»

Безпілотник Росії також воював «добровольцем в Україні»?

Батальйон «Дніпро-1» збив біля Авдіївки російський безпілотник «Форпост» вартістю у 6 мільйонів доларів, пише канадійський репортер Кріштіан Борис на сайті міжнародного журналістського ресурсу Bellingcat. Це сталося невдовзі після того, як українська сторона захопила двох російських спецназівців, які, за твердженнями Міністерства оброни Росії, на момент їхнього затримання були нібито звільнені зі служби.

«Російський уряд не може відмовитися від володіння й управління дроном. Безпілотники, якими б просунутими вони не були, поки що не мають свободи пересування. Отже, цей дрон не міг загубитися й залетіти в Україну, або полишити свій підрозділ, щоб піти добровольцем в Україну», – іронізує журналіст.

За словами Бориса, цей безпілотник є одним із найбільш передових технологій в арсеналі Росії. Його використовують для отримання повної картини на полі бою. Він також передає інформацію у реальному часі для коригування вогню артилерійськими підрозділами.

«Український уряд ніколи не володів, не наймав і не керував подібним безпілотником, отже, «шахтарі та трактористи» не могли його захопити. Для того, щоб керувати такою складною машиною, потрібно навчатися понад рік, і набагато більше часу треба для того, щоб розробити й побудувати її», – пише журналіст.

Крім того, жодна інша країна світу не використовує безпілотники «Форпост».


Армія «тролів» Кремля

Російський уряд має намір потрапити у голови американців за допомогою армії «тролів», які нишпорять інтернетом для поширення дезінформації, атакують тих, хто вважається ворогом Кремля, пише журналіст Геллі С. Дейл у впливовому американському часописі Newsweek.

Одним із прикладів журналіст називає так звану новину про підрив хімічного заводу в американському штаті Луїзіана терористами угруповання «Ісламська держава» 11 вересня минулого року. Цього теракту ніколи не було. Однак російське видання «Агентство інтернет-досліджень» поширювало цю історію в Twitter і YouTube. Агентство використовувало фейкові сторінки у Twitter, заяви арабською мовою про відповідальність «Ісламської держави» та сфабриковані фотографії із заводу.

«Інші кампанії Росії з дезінформації звинувачували американський уряд у спалахах еболи і поширювали неправдиву інформацію про вбивство чорної жінки в Атланті поліцейським. Це повертає нас до дезінформаційних кампаній Кремля у минулому, які є не меншою загрозою сьогодні», – пише журналіст.


На тему збитого безпілотника Росії:

22.05.2015
У Краматорську показали збитий безпілотник Росії

У Краматорську пройшла прес-конференція з участю заступника керівника АТО Сергія Галушка, на якій він показав журналістам уламки російського БПЛА, збитого групою спецпризначення полку «Дніпро-1» біля селища Водяне Донецької області. далі
  • Зображення 16x9

    Анна Шаманська

    Працюю на телеканалі «Настоящее время», створеному Радіо Свобода з участю «Голосу Америки», з 2015 року. Відіграла важливу роль у трансформації каналу у впізнаваний онлайн-бренд в пострадянських країнах. Стала однією із перших авторів коротких експлейнерів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG