Доступність посилання

ТОП новини

Чим завершиться конфлікт між Порошенком і Наливайченком? (Огляд преси)


Кремль зацікавлений у дискредитації СБУ, особливо після того, як її голова прямо звинуватив у причетності до трагедій на Майдані помічника Путіна Суркова

Упродовж останнього року очільник Служби безпеки України Валентин Наливайченко навряд чи міг вважатися персоною, яка створює яскраві інформаційні приводи. Все змінилося миттєво, коли днями зірвалася його поїздка до Сполучених Штатів. Замість Америки, візит до якої нібито пригальмувала адміністрація президента, голова СБУ отримав повістку до Генпрокуратури. Але всі ці події – наслідок, причина ж полягає в іншому, переконує газета «Україна молода». Одна з досить сміливих версій усього того, що відбувається, – намагання Наливайченка створити димову завісу довкола Одеського припортового заводу, на який незабаром претендуватиме Дмитро Фірташ. Загалом же, експерти сходяться на тому, що президент і голова СБУ «пройшли точку неповернення» в конфлікті і вступили в публічне з’ясування стосунків. Відтак вже незабаром можна очікувати відставки глави СБУ як логічну крапку в усій цій історії. Заголовок статті – «Валентинів день».

ЗАВАНТАЖИТИ

Підозріло виглядає той факт, що Наливайченка викликають в прокуратуру одразу після того, як він провів масштабні чистки в Головному управління у боротьбі з корупцією і організованою злочинністю СБУ, чим явно змусив занепокоїтись низку осіб, переконаний експерти газети «День». Однак, як наголошує видання, під час війни та, як зовнішньої, так і внутрішньої загрози, подібні ситуації небезпечні для країни. Зрозуміло, що Росія буде бити не лише по танках та будівлях. Вона буде бити і по спецслужбі, намагаючись її дискредитувати, особливо після того, як голова СБУ прямо звинуватив у причетності до трагедій на Майдані багатоликого помічника Путіна Суркова. Постійним бажанням Кремля було витіснити професіоналів із влади, а особливо із силових структур, наголошує газета.

Уже півтора року українці бойкотують купівлю російських товарів. Це призвело до значного зниження товарообігу між Києвом і Москвою, констатують експерти газети «Сегодня». Частка російських продуктів в українській роздрібній торгівлі нині становить лише 10-15%. Загалом імпорт з Росії впав із 4 мільярдів доларів США до 1,45. Аби російські товари більше купували, і щоб не піти з українського ринку, російські виробники йдуть на хитрощі. Зокрема, відкривають фасувальне виробництво в Україні, або в Польщі. Частина товару зараз там і фасується, що не впливає на ціну, але впливає на штрих-код.

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG