Доступність посилання

ТОП новини

Джеб Буш вступає у виборчу боротьбу за Білий дім


Джеб Буш, 14 травня 2015 року
Джеб Буш, 14 травня 2015 року

Син президента Буша-старшого і брат президента Буша-молодшого заявив, що у разі обрання на президентську посаду ізолюватиме «корумповану» політичну верхівку Росії

Колишній губернатор штату Флорида Джеб Буш, син президента Буша-старшого і брат президента Буша-молодшого офіційно оголосив, що вступає у боротьбу за номінацію на президентські вибори від Республіканської партії. Перед тим Джеб Буш вирішив відвідати Європу, щоб особисто розібратися у проблемах безпеки на сході континенту, які виникли у зв’язку з російською агресією проти України.

Від претендентів на крісло у Білому домі очікують, що вони одразу повинні знати, як давати раду найскладнішим питанням внутрішньої і зовнішньої політики. Джеб Буш цього місяця відвідував Німеччину, Польщу та Естонію, де йому чітко наголосили на пріоритетах.

«Багато людей, з якими ми розмовляли сьогодні, насамперед запитували: як ми будемо реагувати на ситуацію з Україною? Це показує, що йдеться не про регіональне питання – це глобальне питання. І міцні та рішучі Сполучені Штати у партнерстві з Європою можуть утворити стримувальний чинник, який принесе більшу стабільність не лише для України, але й для Балтії», – сказав він.

Джеб Буш також заявив, що у разі обрання на президентську посаду ізолюватиме «корумповану» політичну верхівку Росії. З одного боку, він критикує адміністрацію Обами за те, що той не діє на випередження агресивним крокам Росії, але те, що Джеб Буш пропонує, значною мірою співпадає з теперішніми діями Вашингтона.

Нам треба бути більш дієвими і також заохочувати європейських союзників з НАТО більше інвестувати у свою безпеку
Джеб Буш

«Нам, безумовно, потрібна більш суттєва присутність у цьому регіоні. Вона збільшена зараз у зв’язку з конкретними навчаннями, але в нормальних умовах, як я розумію, мова йде лише про сотні (військовослужбовців). Я вважаю, що нам треба бути більш дієвими і також заохочувати європейських союзників з НАТО більше інвестувати у свою безпеку», – зауважив Джеб Буш.

Суміш проблем міжнародної політики з оцінкою дій попередників вже створили труднощі для Джеба Буша, зокрема, коли йому в телевізійному інтерв’ю довелося оцінювати рішення Джорджа Буша-молодшого починати війну проти Саддама Хусейна в Іраку. Чи зробив би він так само?

«Я зробив би це, і хочу лише нагадати усім, що так зробила б Гілларі Клінтон, і майже кожен, хто працював з наявними тоді даними розвідки».

Але згодом Джеб Буш заявив, що неправильно розчув запитання і уточнив свою позицію, фактично змінивши її: «Я б не розв’язував війну в Іраку».

Одним із завдань Джеба Буша буде переконати виборців, що його політика не буде повторенням Джорджа Буша. Він, зокрема, навіть у назві своєї кампанії прізвища уникає, назвавши її «Джеб 2016».

Американцям подобається ідея бачити у президенті людину, яка вийшла з низів. Але часом виборці також шукають когось відмінного від них
Даллек Малон

Політолог з Університету Джорджа Вашингтона Даллек Малон каже, що і для Клінтон, і для Буша політична спадщина і родинні зв’язки можуть бути як тягарем, так і перевагою.

«Є справжнє невдоволення в партіях і серед електорату загалом є запитання – хіба нас правді потрібні президенти з тих самих родин, які панують в нашій політиці? Навіть з перервою на Барака Обаму, мовляв, їх вже було забагато. Американцям подобається ідея бачити у президенті людину, яка вийшла з низів і розуміє життя звичайних громадян. Але часом виборці також шукають когось відмінного від них, з надзвичайними рисами, або таких, хто зблизька знає, як керувати країною з Білого дому», – зазначив Даллек Малон.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG