Доступність посилання

ТОП новини

Українці мусять боротися зі шпигунами (світова преса)


Російські розвідники мають свої «щупальця» по всій Україні, використовуючи «декілька паралельних мереж під керівництвом ФСБ і ГРУ»

Українці, які захищають Батьківщину, мають боротися не лише з військовою загрозою, але й іноді з невидимим ворогом – інформаторами та колабораціоністами, пише журналіст Kyiv Post. Тим часом, українські волонтери зібрали близько 30 тисяч доларів на будівництво «Народного дрона PD-1» для української армії повідомляє журналіст Motherboard. А дослідницький центр Pew заявляє, що більшість росіян не хочуть, щоб Україна приєднувалася до НАТО або ЄС, а 40 відсотків мешканців Росії навіть не хочуть, щоб Україна приєднувалася до Євразійського економічного союзу.

Українці, які захищають Батьківщину, мають боротися не лише з військовою загрозою, але й іноді невидимим ворогом – інформаторами та колабораціоністами, які хочуть, щоб російсько-сепаратистські сили перемогли, пише журналіст української англомовної газети Kyiv Post Еллісон Куінн.

«17 червня було затримано жінку, яка мешкає на території Донбасу, що перебуває під контролем України. Вона надавала інформацію сепаратистам про переміщення українських військових. Це вже друге подібне затримання цього місяця», – пише журналіст.

Присутність колабораціоністів, інформаторів і навідників на південному cході України є основною причиною параної серед українських сил, вважає Куінн.

Ілля Ківа, заступник начальника міліції Донецької області розповів Kyiv Post, що сепаратисти покладалися на шпигунів упродовж усього конфлікту. На його думку, без Росії не обійшлося і тут.

«Без сумніву, російські спецслужби залучені. Ці сепаратисти у Донецьку та Луганську не настільки розумні, щоб зробити це самостійно. Увесь конфлікт на Донбасі є результатом вторгнення російської влади», – сказав він.

Російські шпигуни проникли і в державні установи, у тому числі в Службу безпеки, пише журналіст.

Зокрема, Марк Ґалеотті, експерт з російських спецслужб, розповів Kyiv Post, що російські розвідники мають свої «щупальця» по всій Україні, використовуючи «декілька паралельних мереж під керівництвом ФСБ і ГРУ».

Kyiv Post: «Російські шпигуни продовжують завдавати шкоди Україні»

Українські волонтери зібрали близько 30 тисяч доларів на будівництво «Народного дрона PD-1» для української армії, повідомляє журналіст онлайн-часопису Motherboard Еміко Йозука. Всього добровольцям потрібно зібрати майже 37 тисяч доларів.

«Безпілотник зможе злітати на висоту до 40 кілометрів. Він матиме звичайну та теплову камеру, які зніматимуть відео у режимі реального часу для військових на землі.Дрон дозволить українським солдатам на землі дізнаватися про розташування російських сил, які вже користуються новітніми дронами», – пише журналіст.

Волонтери кажуть, що безпілотник пропрацює близько п’яти місій, перш ніж він зламається або його зіб’ють. Вони також працюють і над меншими дронами, які можуть підійматися на висоту до п’яти кілометрів і коштують приблизно 3-4 тисячі доларів.

Однак, незважаючи на підтримку громадськості, ефективно працювати волонтерам заважають українські закони. Зокрема, вони розповіли про складний процес імпорту необхідних деталей для будівництва дронів.

«Є люди, які постійно нам допомагають, але це окремі люди. Ми маємо запровадити нові закони і змінити систему, щоб ми могли привозити обладнання для військових швидше, без сплати митних платежів і податків», – кажуть волонтери.

Motherboard: «Дрон, побудований на громадські кошти, допомагає українській армії, яка не має достатньої фінансової підтримки»

Більшість росіян не хочуть, щоб Україна приєднувалася до НАТО або ЄС, а 40 відсотків мешканців Росії навіть не хочуть, щоб Україна приєднувалася до Євразійського економічного союзу, пише Джейкоб Пауштер із американського дослідницького центру Pew.

Згідно з нещодавнім опитуванням громадської думки, лише 3 відсотки росіян підтримують приєднання України до НАТО, 14 – до ЄС і 45 – до Євразійського союзу.

Більшість росіян також висловили своє бажання, щоб так звані «ДНР» і «ЛНР» відділилися від України. 24 відсотки росіян хочуть, щоб окуповані території приєдналися до Росії, а 35 відсотків – щоб вони стали незалежними державами.

Загалом, 61 відсоток росіян погодилися із твердженням: «Певні частини сусідніх країн насправді належать нам». Трохи більше, 69 відсотків росіян, вважають, що розпад Радянського Союзу завдав шкоди Росії.

  • Зображення 16x9

    Анна Шаманська

    Працюю на телеканалі «Настоящее время», створеному Радіо Свобода з участю «Голосу Америки», з 2015 року. Відіграла важливу роль у трансформації каналу у впізнаваний онлайн-бренд в пострадянських країнах. Стала однією із перших авторів коротких експлейнерів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG