Доступність посилання

ТОП новини

Франція заморозила банківські рахунки у справі Магнітського


Сергій Магнітський

Французька влада оголосила про замороження мільйонів доларів на банківських рахунках в рамках розслідування шахрайської схеми, яку викрив російський юрист Сергій Магнітський перед своєю смертю у СІЗО «Матроська тиша».

Провадження розпочали після звернення зі скаргою від голови інвестиційного фонду Hermitage Capital Management Вільяма Браудера, чиїм юристом і був померлий Сергій Магнітський. Браудер стверджує, що має докази виведення до Франції і Люксембургу частини коштів від шахрайської схеми на 230 мільйонів доларів. Бізнесмен каже, що знайшов сліди привласнення коштів його фонду, які ведуть через молдавські банки до Британських Вірґінських островів і Белізу, а потім і до Європи, зокрема Франції.

Розслідуванням справи займаються троє суддів на чолі з Рено ван Реймбеком.

Сергій Магнітський помер у 2009 році у слідчому ізоляторі в Москві у віці 37 років від серцевих проблем. Російські правозахисники стверджують, що представники влади свідомо ігнорували поганий стан його здоров’я, щоб змусити його замовкнути.

Магнітський потрапив за ґрати, звинувачений у розробці схеми уникнення російських податків для свого замовника, фонду Hermitage Capital. Йому висунули це звинувачення після того, як юрист заявив, що викрив схему, за якою вже сплачені фондом податки на суму у 230 мільйонів доларів викрали з російського бюджету посадовці Міністерства внутрішніх справ Росії, податкової адміністрації та інших державних органів. Російська влада заперечує звинувачення юриста.

У квітні минулого року Вашингтон встановив візові обмеження і заморозив активи 18 осіб, переважно російських чиновників, причетних до смерті Магнітського. Росія у відповідь запровадила обмеження проти 18 американців.

XS
SM
MD
LG