Доступність посилання

ТОП новини

Дезінформація ЗМІ Росії: Україна будує концтабори


Зображення, яким проілюстрували матеріал про «концтабори в Україні» доступне в мережі з 2011 року
Зображення, яким проілюстрували матеріал про «концтабори в Україні» доступне в мережі з 2011 року

На російському порталі знову поширили вигадки про будівництво концтаборів у трьох областях

Російський портал опублікував матеріал про будівництво буцімто концтаборів на території України. Вигадки про «будівництво концтаборів» у названих областях раніше вже спростовували представники МЗС України та Державної міграційної служби. Також, зображення, якими ілюстрували матеріал, не відповідають опису.

25 червня російський портал «Журналистская правда» опублікував матеріал про буцімто будівництво концтаборів для росіян на території України. Зокрема в Одеській, Донецькій та Миколаївській областях.

«Розмови про те, що хунта готує етнічні чистки, з’явились ще в січні 2014 року коли спливли перші дані про будівництво концтаборів на території Донецької та Миколаївської областей. Скандал тоді дуже швидко зам’яли», – повідомляють на порталі «Журналистская правда».

У МЗС України вже раніше спростовували інформацію про буцімто будівництво концтаборів у Донецькій та Миколаївській областях України.

«Міністерство закордонних справ та Державна міграційна служба вважають за доцільне офіційно роз’яснити, що у вересні 2009 року в Україні розпочато реалізацію спільного з Європейським союзом проекту «РЕАДМІТ 1», яким передбачено будівництво двох пунктів тимчасового перебування нелегальних мігрантів – у Донецькій та Миколаївській областях. Обидва пункти будуть розраховані на одночасне утримання 100 нелегальних мігрантів кожний», – зазначали у квітні 2014 року з приводу цього представники українських державних органів.

До того ж, інформацію про будівництво концентраційних таборів на Миколаївщині також спростував і начальник обласного УВС Юрій Седнєв у коментарі для порталу «Преступности.нет».

«Не будуються концентраційні табори. Це пункти для утримання мігрантів, які нелегально перетинають кордон. Це як фільтр для великої кількості громадян із різних країн. В основному, це напрямок із Росії, а також всі республіки колишнього Союзу: Казахстан, Узбекистан, Таджикистан... всі їдуть в Європу і їдуть через Миколаївську область», – повідомив Юрій Седнєв.

Журналісти Радіо Свобода проаналізували зображення, якими ілюструють матеріал про «концтабори в Україні» за допомогою Google Images. Перше зображення із колючим дротом, яке журналісти назвали «Ограждение концлагеря в Донецке» доступне в мережі ще з 2011 року, та часто використовується на порталах, які продають колючий дріт.

Друге зображення, підписане як «Концлагерь в Донецке» можна знайти на порталі «Николаевские Новости» у матеріалі «У Мартинівці добудовують депортаційний центр, який російське телебачення видає за «концтабір».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG