Доступність посилання

ТОП новини

Моя позиція щодо летальної зброї Україні поки не переважає – Джозеф Байден


Віце-президент США Джо Байден під час одного з візитів до Києва
Віце-президент США Джо Байден під час одного з візитів до Києва

«В разі застосування більшої агресії, санкції щодо Росії зростуть»

Віце-президент США Джо Байден заявив, що США та ЄС готові посилити санкції проти Росії.

«Ми чітко заявили свою позицію: санкції (щодо Росії – ред.) повинні і будуть лишатися, поки повністю не виконаються Мінські домовленості. І в разі застосування більшої агресії, санкції зростуть», – сказав Байден під час свого виступу у Центрі з питань національної політики Проекту національної безпеки Трумана.

Джозеф Байден розповів також про свою підтримку справи надання Україні летальної зброї: «Значні дебати у Вашингтоні зосереджені на тому, чи повинні ми надати додаткову оборонну летальну зброю Україні. Всі знають мою думку у цьому питанні, утім вона поки не отримала перевагу. Між тим, цю дискусію варто проводити. І давайте не випускати з уваги той факт, що Україна також потребує основного військового обладнання і навчання, з цим ми вже допомагаємо».

Дії російської агресії та безпринципності, за словами віце-президента США, вимагають від країн Заходу більшої рішучості та послідовності.

«Це в наших інтересах – і в інтересах всього світу – щоб Україна стала процвітаючою, демократичною, незалежною, орієнтованою на реформи країною, якій не можна дати хабара, змусити до чогось чи залякати».
Байден наголосив на необхідності переоснащення НАТО, щоб реагувати нанові гібридні, асиметричні загрози.

«Як продемонстрував досвід України, агресія має багато форм. Росія показала, що може трапитися, якщо велика сила використовує асиметричну тактику, щоб послабити сусіда, погрожуючи енергетичними поставками, підтримуючи корупцію, поширюючи пропаганду та озброєних маріонеток, відправляючи за кордон зелених чоловічків з місією, але без погонів».

Байден розповів, що буквально щотижня розмовляє з українським керівництвом – президентом Порошенком та прем’єром Яценюком.

«Вони досягли великих успіхів в ухваленні законів щодо реформування і обмеження впливу олігархів та корупції. Тепер вони мають реалізувати ці закони. І поки українські лідери дотримуватимуться своїх зобов’язань щодо реформ, Сполучені Штати продовжуватимуть бути з Україною».

До кінця цього року в разі проведення реформ Україна може отримати кредитні гарантії США розміром у 3 мільярди доларів, – сказав Байден.

«Від початку кризи ми надали Україні понад 470 мільйонів доларів економічної допомоги. З них 200 мільйонів – для ЗСУ, Національної гвардії, прикордонних служб, включаючи наявність американського персоналу на навчання в Україні. Ми забезпечили 1 мільярд кредитних гарантій Україні цього року, ще один мільярд доларів кредитних гарантій був підписаний минулого місяця. І потенційно ще один мільярд може бути наприкінці цього року, якщо Україна продовжуватиме свій шлях до реформ».

Однією з основних загроз перед країнами Заходу Байден вважає використання російської корупції та олігархів закордоном.

«Існує нова зброя та інструмент – це використання олігархів та корупції як руйнівний та агресивний інструмент зовнішньої політки. Корупція викачує ресурси, породжує недовіру до уряду, спустошує війська і кидає виклик гідності людини. Ставки тут є як стратегічні, так і економічні, бо Росія використовує корупцію та олігархів як інструмент стримування», – зазначив Байден і додав: «Ми повинні протистояти використанню корупції як інструменту нової зовнішньої політики».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG