Доступність посилання

ТОП новини

«Деякі прямо кажуть, що завод – це територія Росії» – працівники заводу Фрунзе на мітингу


Люди вимагають виплатити річний борг із зарплати, керівництво обіцяє повернути гроші, лише коли держава відшкодує заводу ПДВ

У День Конституції працівники машинобудівного заводу імені Фрунзе вийшли на центральну площу Сум на свій четвертий мітинг. Вже рік вони вимагають від керівництва виплатити борги із заробітної платні. Попередні мітинги Незалежна профспілка заводчан проводила біля стін заводу. Проте достукатись до дирекції так і не вдалося. Тепер робітники вимагають прямого втручання міської та обласної влади і повного контролю над процесами на підприємстві.

Ми не просимо, як жебраки, а вимагаємо, як гідні люди
Михайло Биченко

«На жаль, розуміння адміністрації немає до цих пір. Ми не просимо нічого захмарного, не вимагаємо ніяких пільг. Ми вимагаємо, щоб нами зароблене нам повернули. І не просимо, як жебраки, а вимагаємо, як гідні люди», – сказав під час мітингу член Незалежної профспілки заводу імені Фрунзе Михайло Биченко.

Керівництво проти профспілки?

Члени профспілки заводу заявляють, що керівництво перешкоджає їхній діяльності. З лютого голову профспілки не пускають на територію підприємства. Мовляв, він розголошує комерційну таємницю. Відтак, зібрання доводилось проводити просто на прохідній.

Під час зборів у лютому люди вирішили перейти до серйозніших дій, якщо керівництво не виконає їхні вимоги. Тоді член профспілки Михайло Биченко заявив: «Ці збори, допоки не буде розблокований пропуск голови, будемо проводити щотижня тут. Якщо не буде виплачена заборгованість хоча б за один місяць – ми оголошуємо прес-конференцію, мітинг за участі народних депутатів. І мітинг буде з баками і шинами, це я вам точно обіцяю», – заявив він.

Проблема не тільки в грошах

Після цього людям почали виплачувати заборгованість частинами. І так щоразу, після того, як активісти вголос обурювались. Останню зарплатню працівники отримали за квітень. Люди розповідають: хвилює їх не лише питання грошей, а й взагалі подальша доля підприємства. Члени профспілки вважають, що керівництво навмисно доводить завод до занепаду. На їхню думку, про це свідчить відмова від держзамовлень та скорочення робочих годин. Крім того, люди обурені тим, що один з основних акціонерів підприємства – російський бізнесмен.

І вони цього не приховують, представники адміністрації, деякі прямо кажуть, що це завод російського олігарха Григоришина, і це територія Російської Федерації
Валерій Шершенюк

«Оця конституція, оці всі пункти, які стосуються наших прав і свобод, впираються в отой високий паркан з колючим дротом. І вони цього не приховують, представники адміністрації, деякі прямо кажуть, що це завод російського олігарха Григоришина, і це територія Російської Федерації. Це осередок якогось сепаратизму. Нам не вистачає тільки «триколору» над цим заводом», – говорить голова Незалежної профспілки заводу імені Фрунзе Валерій Шершенюк.

В адміністрації заводу Фрунзе не прокоментували Радіо Свобода такі заяви, пояснивши це зайнятістю керівництва. Єдине – обіцяють, що всі борги виплатять, щойно держава відшкодує ПДВ.

Зараз працівники чекають на результати тристоронніх переговорів, які пообіцяв влаштувати голова Сумської облдержадміністрації Микола Клочко під час мітингу 28 червня.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG