Доступність посилання

ТОП новини

Законопроект про ринок електроенергії буде готовий восени – Демчишин


Міністр енергетики і вугільної промисловості Володимир Демчишин

Будь-яка модель енергоринку буде для нас проблемною, доки у нас існують проблеми із тарифами, крос-субсидіюванням і боргами – Голікова

Мар’ян Кушнір

Міністерство енергетики та вугільної промисловості презентувало основні положення робочого проекту закону «Про ринок електричної енергії в Україні».

Ухвалення закону «Про ринок електричної енергії» зробить українського регулятора повністю незалежним від будь-яких зовнішніх чинників, заявив у Києві директор Енергетичного співтовариства Янез Копач. Також в Україні зміниться система субсидування – право на субсидію матимуть лише ті, хто справді не спроможний платити. Це дасть можливість позбутися монополії на енергоринку, зауважив Копач. Європейський фахівець вважає, що запропонований Міненерго проект відповідає третьому енергетичному пакету.

Міністерство енергетики розраховує подати проект до Верховної Ради вже у вересні-жовтні, повідомив під час презентації міністр Володимир Демчишин.

На думку ж експерта «Київського інституту енергетичних досліджень» Світлани Голікової, запровадити реальний ринок електроенергії неможливо до того, як буде наведений лад з тарифоутворенням і субсидіями.

Будь-яка модель енергоринку буде для нас проблемною, оскільки у нас на сьогоднішній день існують проблеми із тарифами, крос-субсидіюванням, боргами тощо»
Світлана Голікова

«Робочий проект, який презентували сьогодні у міністерстві, попередньо експертам розсилався. Фізично ми не змогли досконало вивчити його, оскільки він об’ємний. Насправді, нам запропонували поєднати в одному документі два закони: «Про енергетику» і «Про енергоринок». Безумовно, нам потрібна реформа у сфері енергетики, оскільки ми підписали Угоду про асоціацію із Європейським Союзом, потрібно відповідати їхнім стандартам. Однак, будь-яка модель енергоринку буде для нас проблемною, оскільки у нас на сьогоднішній день існують проблеми із тарифами, крос-субсидіюванням, боргами тощо», – вважає Голікова.

«У 2013 році вже ухвалили закон, який входить в концепцію реформ, однак він не реалізовується. Для галузевого реформування повинен бути комплекс заходів, а не лише закон», – сказала експерт в коментарі Радіо Свобода.

Заявляють, що зацікавлені у лібералізації енергоринку, і в найкрупнішому енергопостачальнику країни, компанії «ДТЕК». Представник компанії Юлія Носулько під час презентації законопроекту Міненерго заявила, що лібералізація ринку електричної енергії «дозволяє споживачу знайти свого постачальника, значно підвищити конкуренцію на ринку».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG