Доступність посилання

ТОП новини

Влада Путіна хоче закатати нас в асфальт перед виборами – російські спостерігачі


Григорій Мельконьянц

В офісі і квартирах співробітників російської асоціації «Голос» відбуваються обшуки, організація дії поліції має намір оскаржити

У вівторок у московських квартирах декількох співробітників асоціації захисту прав виборців «Голос» відбулися обшуки. У співголови організації Григорія Мельконьянца, координатора проектів Романа Удота і виконавчого директора «Голосу» Тетяни Тройнової вилучили всю техніку – комп'ютери, мобільні телефони, носії інформації. Удень у вівторок обшуки продовжилися в офісі самого «Голосу». Організація вже заявила, що оскаржить такі дії правоохоронних органів.

Слідчі дії проводять співробітники самарського МВС в рамках справи, порушеної проти керівника організації «Голос. Поволжя» Людмили Кузьміної. Про це Радіо Свобода повідомила адвокат організації Ольга Гнєздилова. У «Голосі» вважають, що вся справа сфабрикована, головна мета влади – припинити діяльність незалежної організації, яка стежить за проведенням виборів у Росії і регулярно повідомляла про численні фальсифікації і порушення. Наступні вибори в Росії відбудуться у вересні цього року.

Слідчі буквально вломилися до співробітників «Голоси» рано вранці:

Ми вважаємо, що, швидше за все, це пов'язано з майбутніми виборами. Під час обшуку слідчі не представлялися, мене силою виштовхнули за двері, Мельконьянцу не давали зі мною розмовляти
Ольга Гнєздилова

За словами адвоката Ольги Гнєздилової, слідчий, який керував обшуком у Григорія Мельконьянца, був озброєний, а їй не давали спілкуватися з колегами: «До Григорія Мельконьянца прийшли о 6:45, виламали двері, обшук проходив за постановою суду, який відбувся в Самарі ще в травні. Ця справа нібито пов'язана зі справою «Голос. Поволжя». З будинку вилучили всю техніку: домашній стаціонарний комп'ютер, ноутбук, телефон, всі флешки, дискети, навіть плівкові касети. Ми вважаємо, що, швидше за все, це пов'язано з майбутніми виборами. Під час обшуку слідчі не представлялися, мене силою виштовхнули за двері, Мельконьянцу не давали зі мною розмовляти, коли йому було потрібно отримати юридичну консультацію. Слідчий був озброєний, з ним були оперативні співробітники, а також свідки, які були знайомі зі слідчим і прийшли разом з ним. Ми будемо все оскаржувати».

Справу проти керівника організації «Голос. Поволжя» Людмили Кузьміної було порушено в лютому цього року, тоді ж в її квартирі був проведений обшук. Адвокати подавали клопотання щодо закриття справи, яка за двома підставами підпадає під амністію. Але в МВС вирішили її не припиняти. У березні 2015-го було арештовано майно Кузьміної – 12-річна машина і квартира в 37 квадратних метрів.

Ми не припиняємо своє спостереження за виборами, незважаючи на те що у нас немає грошей. І ці обшуки – для того, щоб перекрити нам всяку можливість спостерігати, адже вони забирають усю техніку
Людмила Кузьміна

Людмила Кузьміна впевнена, що обшуки у її московських колег пов'язані з бажанням влади залякати незалежних спостерігачів напередодні вересневих виборів: «Мета всього цього – не кримінальна справа і не податки, бо, якби там щось було, вони б про це вже роздзвонили і влаштували би суд. Це пов'язано з масштабними виборами, які намічаються у вересні 2015 року. Абсолютно очевидно, що ми не припиняємо своє спостереження за виборами, незважаючи на те що у нас немає грошей. І ці справи і обшуки – свідоме залякування перед виборчою кампанією, для того, щоб перекрити нам всяку можливість спостерігати, адже вони забирають усю техніку».

Людмила Кузьміна зі своїм адвокатом
Людмила Кузьміна зі своїм адвокатом

Податкова перевірка, в результаті якої порушили справу стосовно Кузьміної, почалася в квітні 2013-го і тривала понад рік. Допитувалися спостерігачі в 15 регіонах, де на виборах 2011-2012 року працював «Голос. Поволжя». Співробітники «Голосу» тоді працювали з пожертвами від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), які, як вважають юристи, не можуть обкладатися податками згідно із законом.

Ніхто не вірить, що «Голос» зміг вижити за такого тиску. Як можемо, чинимо опір. Ми займаємося корисною справою, бо впевнені, що працюємо в інтересах російських громадян. А у влади завдання – «закатати» спостерігачів в асфальт
Григорій Мельконьянц

Керівник асоціації «Голос» Григорій Мельконьянц, який у середу викликаний на допит до Слідчого комітету Росії, збирається і далі спостерігати за російськими виборами: «Далі будемо робити те, чим ми і займалися, будемо продовжувати роботу. Хтось уже пообіцяв дати мені свій старий ноутбук, буду працювати на тому ноутбуці, який у мене з'явиться, з тим телефоном, який у мене теж незабаром з'явиться. За допомогою людей будемо якось компенсувати втрати і продовжувати роботу. Ніхто не вірить, що «Голос» зміг вижити за такого тиску. Як можемо, чинимо опір. Ми займаємося корисною справою, бо впевнені, що працюємо в інтересах російських громадян. А у влади завдання – «закатати» спостерігачів в асфальт перед єдиним днем голосування».

Напередодні асоціація «Голос» поінформувала про перше повідомлення про порушення на майбутніх виборах, яке прийшло на інтерактивну «Карту порушень на виборах».

Провідні російські правозахисники, члени Правозахисної ради Росії, поширили заяву у зв'язку з подіями навколо обшуків у членів організації.

Повний текст матеріалу на сайті Російської служби Радіо Свобода

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG