Доступність посилання

ТОП новини

Секретар ВПС США бачить в Росії «найбільшу загрозу»


Дебора Джеймс
Дебора Джеймс

«Вашингтон реагує на недавні «тривожні« дії Росії, посилюючи свою присутність в Європі, і продовжить розміщувати в регіоні ескадрильї винищувачів F-16»

Секретар ВПС США Дебора Джеймс назвала Росію найбільшою загрозою національній безпеці США.

На її думку, Америка повинна підвищити свою військову присутність в Європі, незважаючи на те, що союзники по НАТО відчувають складнощі з бюджетом і скорочують витрати на оборону.

«Я вважаю Росію найбільшою загрозою», – сказала Джеймс в інтерв’ю газеті Guardian після серії візитів і зустрічей з американськими союзниками в Європі, включаючи Польщу.

За словами Джеймс, Вашингтон реагує на недавні «тривожні» дії Росії, посилюючи свою присутність в Європі, і продовжить розміщувати в регіоні ескадрильї винищувачів F-16 на ротаційній основі.

«Зараз не той час, щоб в якій би то не було формі подавати сигнал про відсутність рішучості перед лицем цих російських дій», – сказала вона.

Висловлювання Джеймс викликали негативну реакцію з боку міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова.

«Ми вже звикли до істеричних заяв із США, що Росія – загроза всьому світу, і не звертаємо уваги», – сказав Лавров, виступаючи на прес-конференції в Уфі, де проходить саміт БРІКС.

Разом з тим міністр підкреслив, що російська сторона «стурбована» тим, що «створюється штучна атмосфера ворожості, яка не має нічого спільного з тими діями, які робить Росія».

Джеймс також висловила розчарування тим, що до теперішнього часу лише 4 з 28 країн-членів НАТО досягли поставленої альянсом мети – довести витрати на оборону до 2 відсотків від ВВП.

«Цей показник не був узятий із стелі. Це те, що ми як члени НАТО погодилися зробити. Ми всі повинні виступати на підтримку цього », – сказала вона.

Цивільний керівник ВПС США визнала, що в даний момент Європа стикається з серйозними проблемами, пов’язаними з економікою та імміграцією, але заявила, що військовий альянс НАТО і пов’язані з ним зобов’язання повинні бути безсумнівним пріоритетом.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG