Доступність посилання

ТОП новини

У Києві презентували британський фільм про російських корупціонерів


Журналістка Радіо Свобода знялася в документальному фільмі про російських корупціонерів

У Києві, у вівторок, презентували фільм-розслідування про російського корупціонера, знятий британським режисером Деном Рідом. Одну з головних ролей зіграла автор та ведуча спільної програми Радіо Свобода і «UA:Першого» телеканалу «Схеми. Корупція в деталях» Наталка Седлецька.

У фільмі «From Russia With Cash» журналісти розкривають реакцію провідних агентств продажу нерухомості в Лондоні, коли «російський корупціонер» пропонує розрахуватися «відмитими» грошима.

Прем’єра фільму на «UA:Першому» телеканалі відбудеться в четвер, 16 липня, о 21:45.

«Наша роль – журналісти під прикриттям, обвішані камерами, які чітко знали, куди, як і яким чином направляти ці відеокамери. Насправді Великобританія – країна, в якій є брудні гроші. І їх там багато. Величезна частка невидимого вливання коштів іде із СНД, зокрема найбільша – із Росії. Тому саме російський чиновник», – розповіла Наталка Седлецька.

За сценарієм, Борис приїхав із Росії, щоб купити елітну квартиру в Лондоні за вкрадені з бюджету гроші. Під час журналістського експерименту його учасники зустрілися з п’ятьма ріелторами, і всі погодилися допомогти Борисові реалізувати злочинну схему.

Роль Бориса зіграв Роман Борисович – член наглядової ради російського Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального. Наталка Седлецька була «його дівчиною», а фінансовий аналітик Центру протидії корупції Андрій Шуран – «фінансовим консультантом російського корупціонера».

Як розповів під час скайп-зв’язку Роман Борисович, фільм, знятий для британського телеканалу Channel 4, набрав понад мільйон переглядів.

І, за словами Наталки Седлецької, відразу після дебюту картини, вже наступного ранку у британському Парламенті зареєстрували намір провести слухання за результатами цього розслідування.

За словами Олега Рибачука, фінансиста і керівника громадської організації «Центр.ua», цей фільм викличе дуже різку реакцію Парламенту, тому що він ударив по британській національній гордості.

«Мене здивувало, що насправді для умовного Бориса не стояло питання якоїсь реакції російської влади. Це настільки природньо, видно, для будь-якого ріелтора у Лондоні, що це уряд злодіїв, що для банкірів і ріелторів цілком зрозуміло, що вони там, в уряді, кладуть собі в кишені і живуть на маленьку зарплату. Нікого це не дивує. Я спробував це перекласти на українську реальність, що поява там українських міністрів супроводжувалася б точно такою ж реакцією», – сказав Олег Рибачук.

XS
SM
MD
LG