Доступність посилання

ТОП новини

«Русский мир» несе тільки розруху і хаос» – Чекалкин


Олег Табаков
Олег Табаков

У Росії та Україні обговорюють висловлювання Олега Табакова про українців

Російський актор і режисер Олег Табаков в інтерв'ю каналу «РЕН ТВ» назвав українців «не дуже просвітленими і убогими людьми». Пізніше на сайті МХТ імені Чехова, яким керує Олег Табаков, з'явилося повідомлення, в якому він дорікнув журналістам каналу в «недотриманні етичних правил» і уточнив, що інтерв'ю було записане і опубліковане без його згоди. Друзі та колеги Табакова нагадують про його заслуги і пропонують припинити обговорення його слів про «убогих українців», а українські діячі культури закликають не забувати про одну з біблійних заповідей – «не сотвори собі кумира».

Інтерв'ю Табакова, яке з’явилося 8 липня, досі обговорюється в мережі. Віктор Шендерович, який написав після його виходу, що «пасаж про другосортних українців – це абсолютно огидно», тепер вважає, що суспільна реакція на інтерв'ю Табакова набуває характеру цькування.

Колеги по цеху також не підтримують ідею публічного обговорення слів Олега Табакова.

Інтерв'ю Олега Табакова, в якому він назвав українців «убогими», активно обговорюють і в Україні.

Київський шоумен, генеральний директор DIVA production Дмитро Чекалкин в інтерв'ю Радіо Свобода пояснив, чому представники російської культури поблажливо ставляться до українців, і розповів, що вчинок Олега Табакова його абсолютно не розчарував.

У людини в різні етапи її творчості і життя можуть бути різні відхилення, пов'язані з різними подіями та явищами. Не дарма кажуть, що близьке знайомство з «зіркою» призводить до розчарувань

– Я за першою спеціальністю перекладач з арабської та івриту, закінчив Інститут іноземних мов у Москві. І мені пощастило, що, коли мої однолітки сиділи над «Анти-Дюрінгом» Енгельса і «Капіталом» Маркса, я вивчав Старий Заповіт, Євангеліє і Коран. Третя заповідь в Старому Заповіті в буквальному перекладі звучить: не сотвори собі кумира. У людини в різні етапи її творчості і життя можуть бути різні відхилення, пов'язані з різними подіями та явищами. Не дарма кажуть, що близьке знайомство з «зіркою» призводить до розчарувань.

– А як в Україні в принципі поставилися до цього виступу Табакова? Він відомий режисер, улюблений багатьма актор... Висловлювання вплинуло на його імідж?

Я ніколи собі не дозволяв в зрілі вже роки проявів ксенофобії. Мене вилікувало від цього навчання в Москві. Я був дуже неприємно вражений проявами шовінізму у своїх однокурсників

– Особисто для мене – ні. Так сталося, що я з ним знайомий завдяки радіо. Я його привітав якось з днем народження, розіграв (моя програма виходила в ефірі московської радіостанції). І навіть з того ефіру тоді було помітно, що він дуже зарозуміло ставиться до України, навіть з його реплік. Я там був в образі такого наполегливого українського прикордонника, який затримав актора його театру, який нібито перетинав кордон без паспорта. Хоча він і каже, що у нього чверть української крові, у мене приблизно таке ж співвідношення, але я ніколи собі не дозволяв в зрілі вже роки якихось проявів ксенофобії. Мене вилікувало від цього навчання в Москві. Я був дуже неприємно вражений проявами шовінізму у своїх однокурсників, оскільки ні з мого прізвища, ні з моєї вимови в мені не можна було запідозрити вихідця з України, і вони досить відверто при мені висловлювалися.

– Відносини Росії і України за останній рік сильно зіпсувалися. Багато росіян стали погано ставитися до українців (і виступ Олега Табакова це вкотре ілюструє). Чи можна цю ситуацію в осяжному майбутньому виправити, і якщо так, то що для цього потрібно?

Я їхав, коли ми проклинали білогвардійців, а тут я вмикаю у Москві приймач, а там – «Поручик Голицын, корнет Оболенский...»

– У 1986 році я поїхав у тривале відрядження, повернувся в 1990-му, і я не впізнав тоді Радянський Союз, не впізнав Москви. Я їхав, коли головними нашими ворогами були американські імперіалісти та ізраїльські сіоністи, ми проклинали білогвардійців, а тут я вмикаю у Москві приймач, а там – «Поручик Голицын, корнет Оболенский...»

Рейган ходить по Червоній площі, обіймається з москвичами. Я був на одній зустрічі – заходить президент всесвітнього сіоністського агентства «Сохнут», яке було у нас пропагандистським жупелом, а тут його стоячи овацією зустрічає тисячний зал в Москві. За 3-4 роки відбувся повний перелом свідомості!

Якщо це в Росії відбудеться, від усього цього шовіністичного чаду дуже швидко вилікуються

Тому що прибрали ці балакучі голови з програми «Время», замінили їх хлопцями з програми «Взгляд», Зоріна змінили на Молчанова, який вів програму «До і після опівночі». Прибрали ідеологічну складову і стали робити нормальне телебачення. І повірте мені, якщо це в Росії відбудеться, від усього цього шовіністичного чаду дуже швидко вилікуються. А зараз так званий «русский мир» несе тільки розруху і хаос.

8 липня телеканал «РЕН» опублікував на своєму сайті коментар Табакова про українців, які виступають за чорні списки російських артистів. За даними телеканалу, Табаков сказав: «Вони і так не дуже просвітлені. Це як бабуся іноді говорила: «Так плюнь ти на них, це ж темні та неграмотні народи. Біда в тому, що люди нормальні будуть страждати від того, що нормальна інформація до них ніяк не потрапляє... Я шкодую їх. Вони в якомусь сенсі убогі. Скажу крамольну думку. У всі часи, їхні кращі часи, їхні найяскравіші представники інтелігенції були десь на других і третіх позиціях після росіян. Мені ніяково за них».

Раніше стало відомо, що українське Міністерство культури склало список 117 російських артистів, які, на думку влади, створюють загрозу національній безпеці України. Які прізвища до нього потрапили, невідомо. Очікується, що список буде опублікований до 3 серпня.

Оригінал матеріалу на сайті Російської служби Радіо Свобода

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG