Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 04:47

Комфорт у місті: активісти створюють новий публічний простір


Трансформація міста: активісти створюють сади та змінюють міський простір
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

«Страшенно симпатично, коли люди ставляться до простору навколо себе як до місця, яке можна облаштувати та покращити» – Жадан

Сад на місці пустиря, майданчик для дискусій замість занедбаного подвір’я – все це справа урбан-активістів. Завдяки ним, міський простір стає комфортнішим та привабливішим. Від місцевої влади вони просять просто не заважати громадським ініціативам, яких в українських містах з’являється все більше.

Декілька днів знадобилось громадським активістам, аби облаштувати еко-сад з квітами та клумбами в одному з центральних районів Києва. Фінансування ніхто не забезпечував, всі допомагали, чим могли. Два місяці тому на місці «Самосаду», що на Подолі, був звичайний недоглянутий пустир, який ніким не використовувався.

Як зазначила Радіо Свобода ініціатор «Самосаду» Ольга Закревська, публічного простору, де можна було б проводити різноманітні цікаві заходи та ініціативи, катастрофічно не вистачає. Насправді ж, для його створення потрібні мінімальні затрати. Отож, місцеві жителі вирішили створити цей простір самотужки, не чекаючи на кроки з боку місцевої влади.

Те, що ми робимо – це зрозуміло людям в Берліні, в Нью-Йорку, у штаті Ореган або Каліфорнії. Це органічне садівництво
Ольга Закревська

«Через «Самосад» ми говоримо інтернаціональною мовою. Це є світовий тренд. Те, що ми робимо – це зрозуміло людям в Берліні, в Нью-Йорку, у штаті Ореган або Каліфорнії. Це органічне садівництво. Цим ми хочемо транслювати, що, по-перше, ми такі самі, по-друге, у нас ті ж самі цінності: ми теж хочемо вирощувати дітей, дерева, відпочивати у колі друзів, щось придумувати, робити», – сказала Ольга Закревська.

Сама ділянка перебуває в оренді посольства Росії, і, оскільки, за словами активістки, ніхто її не доглядає, територію вирішили облаштувати.

«Самосад» – це територія стихійного рішення. На території Російської Федерації ми просто посадили рослини, таким чином зняли напруження, яке вже виникло у місцевих жителів з приводу цієї ділянки», – зазначила Ольга Закревська.

«Самосад» був ініційований фейсбук-спільнотою «Подоляночка», що налічує близько 900 учасників, серед яких активний осередок складає близько 50 людей. Ресурси витратили невеликі: на фарби та інструменти. За порадами звертались до активістів з проекту «Нивки», а також дивились на приклади з інших міст світу. Лавку під деревом, що є «візуальним центром «Самосаду», змайстрували та подарували архітектори з урбаністичного проекту «Пилорама».

Взялися і за подвір’я «Києво-Могилянської академії»

Створення креативного публічного простору на ділянці, яка ніким не використовується, – ідея, яку також підхопили ініціатори KMArt Yard. Захаращене подвір’я на території «Києво-Могилянської академії» вони перетворили на затишний майданчик для генерування нових ідей, публічних лекцій, обговорень, культурних вечорів та приємного спілкування. KMArt Yard – це публічна платформа для взаємодії та мислення, кажуть активісти.

«Поки що Київ не є комфортним місцем для урбаністичної культури, для розвитку прогресивних людей та їхньої взаємодії. Але зараз виникає багато місць, де люди можуть не просто пити каву, грати в ігри і сидіти, а дійсно взаємодіяти, ділитися думками. Це один з таких просторів. Мабуть, це і є долученням до творення урбан-культури, коли люди обмінюються ідеями в одному комфортному місці. Ми не є творцями контенту, ми є платформою, яка об’єднує різних людей, яким ми допомагаємо донести свої думки до більшої кількості правильних для цих ідей людей», – сказав Тимур Демчук, один із засновників KMArt Yard.

Для KMArt Yard кошти збирали теж самостійно: до краудфандінгу долучились випускники та студенти Могилянки. Платформа відкрились два тижні тому, але вже зараз там відбуваються різні цікаві зустрічі. До прикладу, нещодавно тут відбувся поетичний вечір Сергія Жадана, на якому зібрали 21 тисячу гривень на побудову нового корпусу «Охматдиту».

«Страшенно симпатично, коли люди ставляться до простору навколо себе не просто як до чогось, що потрібно використовувати, експлуатувати, натомість як до місця, яке можна облаштувати та покращити. Себто, як до частини свого простору, до частини своєї відповідальності. Чим більше буде такого ставлення до того, що відбувається навколо, тим нам всім буде комфортніше», – сказав Сергій Жадан.

За словами активістів, влада повинна хоча б не заважати громадськості облаштовувати публічні простори. Але разом з тим, вона повинна навчитись дослухатись до думки громадськості, яка в свою чергу готова налагоджувати конструктивний діалог.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG