Доступність посилання

ТОП новини

Дочки реформаторів залишають Росію


Плакат на акції російської опозиції «Марш мільйонів». Москва, 6 травня 2012 року
Плакат на акції російської опозиції «Марш мільйонів». Москва, 6 травня 2012 року

Російська влада все більше і більше складається з пройдисвітів – це і є причина нинішнього тяжкого становища. І причина війни – теж

(Рубрика «Точка зору»)

У день, коли стало відомо, що дочка колишнього російського прем’єра Єгора Гайдара Марія буде працювати в Одеській обласній державній адміністрації, радіостанція Deutsche Welle повідомила, що дочка вбитого колишнього першого віце-прем’єра Росії Бориса Нємцова в серпні почне роботу в російській редакції цієї відомої інформаційної корпорації.

У цього збігу є своя сумна символіка. Гайдар і Нємцов будували нову Росію, яка повинна була бути вільна від свавілля чиновників і безумства чекістів. Але президент Борис Єльцин зробив вибір на користь минулого – і цей вибір виявився зрозумілим російському суспільству. Про реформи Гайдара, які дали можливість збагатитися нинішнім господарям Росії, в Москві вважають за краще не згадувати. Колишній прем’єр помер невдовзі після загадкового отруєння. У смерті Нємцова інша загадка – хто вбив популярного політика? Чи причетний до цього злочину Кремль?

Дочкам політиків виявилося нічого робити в Росії – і це при тому, що і Марія Гайдар, і Жанна Нємцова прагнули жити на батьківщині. І цим відрізнялися від дітей нинішніх правителів Росії, які давно вже переселилися на «ненависний» Захід, ближче до грошей, вкрадених батьками.

Нємцова виїхала з Росії тільки після погроз на її адресу. Гайдар просто не знайшла для себе адекватного застосування. Колишній одеський губернатор Микола Скорик, який зажив недоброї слави за Януковича, вже встиг назвати появу Гайдар в Одесі «популізмом». Але це не так.

Марія Гайдар (архівне фото)
Марія Гайдар (архівне фото)

Марія Гайдар – не тільки опозиційний політик, але і фахівець в соціальній сфері. Вона працювала в уряді Кіровської області і в уряді Москви – і всюди відповідала за соціальні питання. Стверджувати, що губернатор Кіровської області Микита Бєлих або віце-мер Москви, відомий лікар Леонід Печатников – саме вони запрошували Марію на роботу – є популістами, я б не став. У будь-якому разі вони напевно не менші професіонали, ніж Скорик. А Бєлих взагалі рекомендував на посаду губернатора «сам» Путін, в компетентності якого Скорик напевно не сумнівається.

А я маю сумніви. Інакше таким професіоналам, як Марія Гайдар, знайшлося б місце на Батьківщині. Те, що російська влада все більше і більше складається з пройдисвітів – це і є причина нинішнього тяжкого становища. І причина війни – теж. Тому що війни завжди починають пройдисвіти. А люди, які займаються корисною для суспільства діяльністю, змушені шукати притулок за кордоном.

Віталій Портников – журналіст і політичний коментатор, оглядач Радіо Свобода

Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не завжди відображають позицію редакції

  • Зображення 16x9

    Віталій Портников

    Співпрацює з Радіо Свобода з 1990 року. Народився в 1967 році в Києві. Закінчив факультет журналістики МДУ. Працював парламентським кореспондентом «Молоді України», колумністом низки українських, російських, білоруських, польських, ізраїльських, латвійських газет та інтернет-видань. Також є засновником і ведучим телевізійної дискусійної програми «Політклуб», що виходить зараз в ефірі телеканалу «Еспресо». У російській редакції Радіо Свобода веде програму «Дороги до свободи», присвячену Україні після Майдану і пострадянському простору.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG