Доступність посилання

12 Грудень 2017, Київ 11:10

Очевидною ознакою поступової зміни настроїв у російському суспільстві є істеричність Стрєлкова-Гіркіна

У Росії з’являються ознаки втоми від війни. При цьому вони набувають дедалі більш загрозливого для влади характеру, стверджує газета «День». Опосередковано це виявляється у певній зміні тону пропаганди на федеральних каналах і навіть, на перший погляд, у дрібницях. Наприклад, поступово зникли численні намети, що стояли у містах, для збору так званої гуманітарної допомоги, а реально грошей, провіанту і військової форми для проросійських бойовиків на Донбасі. Ще однією очевидною ознакою поступової зміни настроїв у російському суспільстві є істеричність Стрєлкова-Гіркіна, і відверта критика політики Кремля, яка дедалі посилюється. Докладніше йдеться в статті «Ознаки втоми від війни, або Майкопські контрактники не хочуть воювати в Україні».

Міф про суворих шахтарів, які за своєю ініціативою змітають прем’єрів та президентів, схожий на казку про те, що Донбас годує всю Україну. Шахтарський протестний рух практично завжди був керований, будь-які спроби самостійності жорстоко присікалися, переконує газета «День». Видання пише, що Донбас у повному обсязі повернеться під контроль України. Дієві реформи прискорять цей процес. Реверс Донбасу неминучий, як неминуче й покарання для тих, хто безсоромно торгував майбутнім його жителів, наголошує газета.

Частка україномовних газет і журналів в Україні зменшилася, твердять соціологи. Сьогодні 10% журналів і 30% газет друкують українською мовою. А ще 2010-го державною виходив кожен п’ятий журнал. На п’яти найпопулярніших радіостанціях із майже 200 пісень українською звучить дев’ять. Російською – 74. Решта – іншими мовами. Водночас частка школярів, які навчаються українською, зросла на 6%. Сьогодні таких 92%. Але статистика не враховує школи на непідконтрольних Києву територіях – у Криму й на окупованій частині Донбасу. Фактичне продовження деукраїнізації означає, що й наступна російська влада намагатиметься захоплювати Україну по шматках. На російськомовному просторі виростуть нові колаборанти. Так, як було на Донбасі, наголошує «Газета по-українськи».

Курс долара після червневого затишшя у липні наполегливо повзе вгору: за останній тиждень більш ніж на 1,5 гривні або на 7%. Деякі столичні банки знову обмежили продаж валюти: її або немає взагалі або є тільки для своїх клієнтів. Експерти газети «Сегодня» пояснюють ситуацію загальною нестабільністю в країні. Підігрівають готівковий ринок в надії заробити на панічних страхах населення і спекулянти. Однак, як попереджають експерти, ті, хто в найближчі дні купить долари по 30 грн, потім будуть здавати їх по 24. А безготівковий ринок навряд чи серйозно відреагує на техдефолт. Стаття називається «Долар по 30 грн, але недовго».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG