Доступність посилання

ТОП новини

Обама має домовленість із Путіним щодо України? (Світова преса)


«Не важко повірити, що країни можуть мати певне початкове мовчазне порозуміння щодо України»

Українці підозрюють, що американський президент Барак Обама співпрацює з російським колегою Володимиром Путіним, пише оглядач Bloomberg. Тим часом, колишній радник з національної безпеки США Стівен Гедлі та колишній президент Світового банку Роберт Зеллік нагадують, що без реструктуризації боргу та додаткової допомоги молода українська демократія може зникнути. А колишній керівник проектів у Державному департаменті США Джош Коен застерігає Україну щодо батальйону «Азов» і подібних «екстремістських елементів».

Українці підозрюють, що американський президент Барак Обама співпрацює з російським колегою Володимиром Путіним, пише оглядач міжнародної агенції новин Bloomberg Леонід Бершидський.

«Офіційні представники США рідко відвідують іноземні парламенти, щоб переконувати законодавців голосувати певним чином за той чи інший закон. Тим не менш, минулого тижня помічник держсекретаря США Вікторія Нуланд приїхала до Києва і зробила саме це тоді, коли український парламент готувався голосувати за поправки до Конституції України», – пише Бершидський.

За словами оглядача, Нуланд зацікавилася лише одним реченням закону про децентралізацію, а саме, що «особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей визначатимуться окремим законом». Саме через цей рядок у законі деякі депутати відмовилися голосувати за нього, висловлюючи свої побоювання, що закон призведе до надання сепаратистам легітимності.

Отже, завдання Нуланд полягало у тому, щоб переконати негативно налаштованих депутатів голосувати за закон, пише Бершидський.

Скоріш за все, ніякої домовленості між Росією та США щодо України не існує. «Однак не важко повірити, що країни можуть мати певне початкове мовчазне порозуміння щодо України. Обама подякував Путіну за допомогу з Іраном. Путін ніколи не робить нічого просто так», – пише Бершидський.

У той же час, Вашингтон хоче, щоб ситуація в Україні стабілізувалася, а Москва хоче припинити військові дії і натомість займатися тихішою політичною дестабілізацією. «Коли інтереси великих гравців збігаються, для їхньої співпраці змова не потрібна», – підсумовує оглядач.

Редактор інтернет-видання Daily Beast Майкл Вайсс: «Альтернативний заголовок: Ми продали Україну Росії заради іранської угоди?»

Без реструктуризації боргу та додаткової допомоги молода українська демократія може зникнути, пише колишній радник з національної безпеки США Стівен Гедлі та колишній президент Світового банку Роберт Зеллік на сторінках американської газети Wall Street Journal. Вони зазначають, у тому разі, якщо Україна стане провальною державою, то заворушення почнуться і в Європейському союзі і, ймовірно, призведуть до конфлікту між Росією та трансатлантичним співтовариством.

У нагороду за проведення реформ в Україні Міжнародний валютний фонд пообіцяв країні кредит у 17,5 мільярдів доларів цього року. Однак, пишуть експерти, за підрахунками фонду Україні, знадобиться близько 40 мільярдів доларів протягом наступних чотирьох років. «Росії не треба завойовувати Україну. Вона може пускати кров українській економіці, допоки суспільство й уряд країни не впадуть», – пишуть вони.

Автори статті порівнюють сучасну Україну з Польщею 25 років тому, яка, за словами експертів, змінила європейську історію. Це може зробити й Україна, пишуть вони. Однак, якщо західні уряди та кредитори не допомагатимуть, існує можливість того, що Україна повернеться до авторитарного режиму та гангстерського капіталізму.

«Життєво важливі інтереси українців, інших європейців, американців та світових інвесторів є одними й тими ж. Наспів час, щоб США натиснули на всі сторони для визнання того, що це правда», – підсумовують експерти.

Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт: «Україна це не Аргентина і не Греція. Стівен Гедлі та Роберт Зеллік наполягають на реструктуризації боргу для України»

Україна має остерігатися екстремістів із батальйону «Азов», пише колишній керівник проектів у Державному департаменті США Джош Коен у російській англомовній газеті Moscow Times. Участь невеликої, але тривожної кількості українських екстремістів у подіях останніх двох років в Україні, до недавнього часу лишалася непоміченою офіційними представниками США. Тепер Палата представників США одноголосно ухвалила поправку до військового бюджету країни, яка забороняє вишкіл та підтримку батальйону «Азов».

Це рішення не мало б дивувати українців, пише Коен. По-перше, «Азов» є військовим угрупованням руху Соціал-національна асамблея України, чий лідер Андрій Білецький дотримується тривожних крайніх націоналістичних поглядів, пише автор статті. По-друге, логотипом батальйону є перевернутий символ Вольфсангель, який широко використовували у нацистській Німеччині.

Здавалося б, що новий український уряд мав би заборонити подібні угруповання. Навпаки, голова МВС Арсен Аваков і секретар РНБО України Олександр Турчинов нещодавно нагородили бійців «Азову» медалями, зазначає Коен.

Автор статті нагадує, що Україна прагне приєднатися до західних інституцій, зокрема ЄС і НАТО, де присутність подібних елементів є неприпустимою. «Вперте поширювання екстремістської ідеології та політиків такого штибу в Україні сьогодні є цілком реальним. Настав час, коли прихильники Майдану всіх мастей мали б припинити ігнорувати чи применшувати цю реальність», – підсумовує Коен.

  • Зображення 16x9

    Анна Шаманська

    Працюю на телеканалі «Настоящее время», створеному Радіо Свобода з участю «Голосу Америки», з 2015 року. Відіграла важливу роль у трансформації каналу у впізнаваний онлайн-бренд в пострадянських країнах. Стала однією із перших авторів коротких експлейнерів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG