Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 00:45

У Києва немає гарного сценарію для окупованого Донбасу? (Огляд преси)


Найкраща «агітація» за Україну – економічний розвиток визволених територій

Про те, як бути з тимчасово непідконтрольними Києву територіями Донецької й Луганської областей, пише газета «Голос України». На думку експертів видання, є чотири альтернативи співіснування України з окупованими територіями: повна ізоляція; часткова ізоляція з «послабленнями» для жителів регіону; часткова ізоляція з «гнучкою» політикою для громадян і можливістю підтримувати економічні та торговельні зв'язки; «м'яка» реінтеграція окупованих територій Донбасу, що передбачає налагодження політичної та економічної взаємодії з сепаратистськими територіями через контакти з ватажками «ДНР»-«ЛНР» та їхніми кураторами з Росії. Утім, багато експертів впевнені, що жоден із чотирьох варіантів розвитку подій не є ідеальним. Немає гарного сценарію й з точки зору реалізації прав людини. Починаючи від сценарію повної ізоляції, коли йдеться про те, що Київ взагалі не зможе допомогти українцям, які перебувають на окупованій територій, і завершуючи четвертим сценарієм, який дуже небезпечний, бо в такому разі йдеться про повзучу окупацію, яка фактично заморожує конфлікт. Найкраща ж «агітація» за Україну, на думку експертів, – економічний розвиток визволених територій. Стаття так і називається «Чотири сценарії для окупованих територій».

У Києва немає гарного сценарію для окупованого Донбасу? (Огляд преси)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Про те, як український оборонпром справляється без російських комплектуючих, розповідає газета «День». Видання пише, що українські чиновники повідомляють про зниження залежності оборонно-промислового комплексу України від російських комплектуючих. Раніше у держконцерні «Укроборонпром» відзвітували, що з 30 тисяч номенклатурних одиниць, які слід замінити, 11 тисяч Україна вже виготовляє самостійно. Зрозуміло, що сильніші позиції в цьому сенсі Україна має в танкобудуванні, де цикл виробництва практично замкнений. І слабші, наприклад, в авіації, оскільки ні винищувачів, ні штурмовиків, ні бомбардувальників країна не створює. І навіть у будівництві військово-транспортних літаків не все гаразд. Однак, те, що українському ОПК все ще потрібно замінити десятки тисяч одиниць деталей, агрегатів тощо, не означає, що техніка через це вже безпорадно завмерла. Самостійне виробництво частини озброєнь, наприклад, ще треба освоїти, але критичної нестачі поки що немає.

На окупованих територіях Донецької та Луганської областей розташовані близько 30 установ пенітенціарної системи, в яких на момент початку військової операції знаходилося 17 тисяч осіб. Скільки їх зараз – у відомстві не можуть сказати. Офіційних даних в України немає, інформацію про життя ув'язнених передає рідня, констатує газета «Сегодня». Захопивши минулого літа колонії, бойовики запропонували ув’язненим вибір: або назад за ґрати, або воювати на боці «ДНР». Про те, як живуть ті, хто вирішив добувати термін ув’язнення за ґратами і новоприбулі, йдеться в статті «В донецькому СІЗО люди сидять просто з метою профілактики, або На Донбасі ув’язнені голодують, лагодять військову техніку і «виходять» на свободу воювати».

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG