Доступність посилання

ТОП новини

Екс-лідер більшості в Сенаті закликав Обаму відвідати Україну


Том Дешл
Том Дешл

«Напевно, на земній кулі немає такого місця, де ставки в боротьбі за демократію і свободу вищі, ніж в Україні»

Колишній лідер Демократичної більшості в Сенаті Том Дешл закликав президента Барака Обаму відвідати Україну, щоб дати потужний сигнал про підтримку Сполученими Штатами цієї країни.

Дешл, який щойно повернувся з триденної поїздки в Україну в якості заступника голови Національного демократичного інституту (National Democtratic Institue), висловив свою позицію в статті в газеті Politico.

«Мене по-справжньому надихнув той дух, який я побачив в людей, що пережили за останні два роки стільки хвилювань і труднощів», – пише Дешл.

«Проголосивши в 1991 році незалежність від Радянського Союзу, Україна щосили боролася з тими серйозними проблемами, які існували всередині країни і за її межами. Якщо корупція, слабке політичне керівництво і економічна нестійкість істотно заважали прогресу в країні, то військова інтервенція з боку Росії викликала колосальні потрясіння і навіть втрату торік Криму, який довгий час був частиною України», – наголосив він.

Благання України про істотну військову та економічну допомогу, звернені до Європейського Союзу та Сполучених Штатів, в основному ігноруються
Том Дешл

«Росія продовжує надавати значну військову та економічну допомогу проросійським сепаратистам в Донецькій і Луганській областях, розташованих уздовж східного українського кордону. Але поки що Захід не зумів дати на це осмислену і багатозначну відповідь. Благання України про істотну військову та економічну допомогу, звернені до Європейського Союзу та Сполучених Штатів, в основному ігноруються. Тим не менш, слабо фінансуються і не мають чисельної переваги українські збройні сили здивували міжнародне співтовариство своїми успіхами і продемонстрували вражаючу рішучість стримати військові зусилля Росії», – пише Дешл.

Я зустрічався з рішучими і сміливими реформаторами в уряді, в парламенті і в громадянському суспільстві, які починають закладати основи сучасної демократії
Том Дешл

«Я зустрічався з рішучими і сміливими реформаторами в уряді, в парламенті і в громадянському суспільстві, які починають закладати основи сучасної демократії. Це було б важко навіть без конфлікту на сході, і навіть якби економіка демонструвала хороші показники. Повалений в ході народної революції 2014 режим колишнього президента Віктора Януковича залишив жалюгідну спадщину. Народу України дісталися вихолощені інститути, неблагополучна армія і суспільство, деморалізоване і зубожіле через системну корупцію», – зазначив американський політик.

На погляд Дешла, п'ять конкретних дій, на які США можуть піти, і які можуть дійсно означати різницю між успіхом і провалом в цей критичний час.

Президент Барак Обама має відвідати Україну
Том Дешл

«По-перше, я вважаю, що президент Барак Обама має відвідати Україну. Маючи важливе символічне значення на тлі боротьби і зусиль українців з будівництва своєї демократичної республіки, такий візит став би потужним каталізатором наснаги та зміцнення реформаторського керівництва як в уряді, так і в громадянському суспільстві», – зазначає Дешл.

Колишній сенатор-демократ також пише, що українські військовослужбовці повинні «отримати можливість захищати себе». Він нагадав, що такі організації, як «Атлантична рада» та Інститут Брукінґса закликали надати Україні військову допомогу летального і нелетального характеру об'ємом в 3 мільярди доларів, щоб забезпечити Київ «сучасною» оборонною зброєю для протидії «сучасній» наступальній зброї Росії.

Однак сам Дешл прямо не заявив, чи підтримує він особисто ці пропозиції.

На його погляд, США можуть також допомогти Україні у створенні політичних партій та урядових інституцій, розвитку малого бізнесу та приватного підприємництва, викоріненні корупції та просуванні конституційних та політичних реформ.

«Напевно, на земній кулі немає такого місця, де ставки в боротьбі за демократію і свободу вищі, ніж в Україні, і де їх побудова більш здійсненна. Сполучені Штати не повинні втрачати цю можливість», – заявив Том Дешл.

У США багато політичних діячів виступають за надання Україні також летальної зброї із США. Президент США Барак Обама досі відмовляється зробити це, заявляючи, що виступає за політичне, а не військове вирішення конфлікту на сході України. Але у Вашингтоні кожен раз підкреслюють, що це рішення не остаточне і може бути змінене в разі ескалації агресії Росії.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG