Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 10:06

Активісти хочуть воєнного стану. Цього прагне і Кремль?


Український військовослужбовець біля селища Кримське. Червень 2015 року. Ілюстраційне фото

Це означатиме, що ми не потребуємо підтримки світу, бо ми самі оголосили війну Росії – Тетерук

Держава, виправдовуючись війною, проводить системну політику, що перетворює Донбас у «сіру зону» і механізм впливу Кремля на Україну, вважають представники Коаліції патріотичних сил Донбасу і вимагають публічного обговорення стратегії подальших дій та введення воєнного стану. Натомість представники влади вважають, що суспільство не розуміє, які наслідки може викликати такий сценарій, і що введення воєнного стану може бути вигідним для Росії.

Повноваження, що закладені в Законі України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» фактично дають проросійськи налаштованим бойовикам, які захопили державну владу в окремих районах регіону, права широкої автономії: свої суди, прокуратуру, міліцію, вважає президент ГО «Центр досліджень соціальних перспектив Донбасу», співкоординатор Коаліції патріотичних сил Донбасу (КПСД) Сергій Гармаш. Саме тому КПСД виступає із заявою до керівництва країни, де пропонує свої варіанти вирішення проблеми Донбасу.

Сергій Гармаш
Сергій Гармаш

«Ми вимагаємо:

– оголосити в Донецькій та Луганській областях воєнний стан та офіційно визнати неконтрольовані українською владою території окупованими Росією;

– законодавчо забезпечити можливість голосування на майбутніх місцевих виборах внутрішньо переміщеним особам у рамках тих територіальних громад, у яких вони зараз проживають;

– публічно розробити і затвердити державну стратегію вирішення конфлікту на Донбасі і керуватися нею в зовнішній та внутрішній політиці України», – говорить Гармаш.

За основу ведення політики організація запропонувала «Стратегію розв’язання кризи на сході України», подану КПСД органам державної влади в лютому 2015 року.

Основна загроза в тому, що в Україні немає публічного обговорення серед українського народу щодо вирішення ситуації на Донбасі, вважає голова ГО «Луганська правозахисна група» Наталя Целовальниченко. Адже проходять мінські зустрічі, укладаються угоди, відбуваються зустрічі з політиками західних країн, але українська громадськість не долучається до цих процесів.

«Нас, український народ, практично ставлять перед фактом, що ось вони – зміни до Конституції, ось закон, який має вирішувати всі питання, але вони не вирішуються, а тільки поглиблюються. Ми тому наполягаємо на публічному обговоренні та формуванні стратегії вирішення ситуації на Донбасі», – заявляє Целовальниченко.

Закликаючи до воєнного стану, вони не розуміють, до чого це призведе – депутат

Наразі світова політика спрямована на мирне врегулювання цього конфлікту, говорить народний депутат від фракції «Народний фронт» Андрій Тетерук. Але коли люди починають вимагати введення воєнного стану, складається таке враження, що вони не розуміють, до чого це призведе. Українська економіка, яка зараз перебуває на межі дефолту, просто зупиниться, прогнозує депутат. Всі будуть призвані насильно і підуть воювати. І такий сценарій буде вигідним для Росії, вважає Тетерук.

Андрій Тетерук
Андрій Тетерук

«Це боляче вдарило по російських позиціях. Вони не налаштовані на правове вирішення питання, їм би хотілось щоб Україна погрузла у військових діях, бо введення воєнного стану якраз і призведе до ведення повноцінних бойових дій. Бо якщо буде воєнний стан – це оголошення війни, а раз оголошення війни, то Україна оголосила війну Росії і світове суспільство не має до цього жодного стосунку. Це означає, що ми не потребуємо ніякої підтримки, бо ми самі оголосили війну Росії», – зауважив Тетерук.

Він також зазначив, що українці мають дорожити підтримкою світової спільноти, адже якщо Україна залишиться сам на сам із Росією, вона просто не має шансів на виживання.

Натомість представники «Правого сектору» підтримують введення воєнного стану та блокади окупованих територій. Зокрема лідер руху Дмитро Ярош днями закликав до проведення референдуму про недовіру чинній владі.

«Правий сектор» розпочинає новий етап української революції – Ярош
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:04:46 0:00

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG