Доступність посилання

ТОП новини

Кожен батальйон бойовиків на Донбасі має інструктора і вояків із Росії – Рустам


Громадянин Росії Рустам, який воює на боці бойовиків ще з жовтня 2014 року
Громадянин Росії Рустам, який воює на боці бойовиків ще з жовтня 2014 року

«Є можливість поїхати і в Сирію через приватну військову компанію Путіна»

У кожному батальйоні сепаратистів обов’язково є російські тренери, інструктори та «волонтери-бойовики». Про це розповідає громадянин Росії Рустам, який воює на боці бойовиків ще від жовтня 2014 року. Каже, що жодних документів не підписував, а платню не отримував. І хоч на папері такого бійця не існує, проте Рустам стверджує: російські війська регулярно заходять на підконтрольну бойовикам територію Донбасу та за ротацією воюють на їхньому боці.

25-річний мусульманин Рустам родом із Сабинського району Республіки Татарстан Російської Федерації. У 2009-2010 роках відслужив в армії, а в 2011-2014 роках за контрактом був у Чечні. Маючи такий досвід, вирішив їхати воювати на Донбас – на боці місцевих бойовиків.

В інтерв’ю Радіо Свобода він розповів, що через інтернет знайшов потрібні контакти та поїхав на схід України ще в жовтні 2014 року добровільно, на волонтерських засадах. Зарплатні не отримує, проте командири дають хлопцю гроші в російських рублях на одяг, їжу та відпочинок. «Але офіційно мені ніколи не платили», – додає він. Рустам каже, що ніколи не підписував ніяких документів, де мова б ішла про зарплату чи умови служби. Окрім того, його ім’я і прізвище ніколи не вносили до списків чи відомостей.

На запитання, чому вирішив воювати у чужій країні, молодий чоловік сказав, що «приїхав допомогти».

«Це все через фашизм тут. Саме фашизм. У них є ще не знищені до кінця послідовники Гітлера та Бандери. Я прийшов воювати проти них», – каже Рустам.

Підрозділи з Росії приїжджають на тиждень, а потім ідуть на ротацію – Рустам

На Донбасі він такий не один, говорить чоловік: є ще військові з Азербайджану, Чечні – воюють на боці місцевих сепаратистів. Хоча Росія завжди спростовувала, що її армія присутня на сході України, втім, Рустам знає багато про те, як Кремль підтримує бойовиків.

За його словами, підрозділи з Росії приїжджають на тиждень, а потім ідуть на ротацію. Кожен батальйон бойовиків обов’язково має одного військового інструктора, надісланого Кремлем, та «приблизно 15 військових-добровольців із Росії». Решта, говорить хлопець, – місцеве населення. Також допомога надходить у вигляді військової техніки, яку командири купують у рублях регулярно. За словами Рустама, він не знає, звідки саме привозять ті машини.

Він також додає, що Донбас не єдина територія, якою опікується Росія.

Є можливість поїхати і в Сирію через приватну військову компанію Путіна

«Є можливість поїхати і в Сирію через приватну військову компанію Путіна. Із Росії охоронцями посилають у Сирію», – каже він.

20 тисяч людей у військовій формі перетнули кордон між Росією й Україною за 9 місяців

Натомість, Росія і далі стверджує, що «не є стороною конфлікту в Україні» – про це 23 липня заявив спікер Держдуми Сергій Наришкін. Також, за його словами, про присутність російських військових на Донбасі «з маніакальною наполегливістю продовжують бубоніти в Києві».

Натомість, багатонаціональні військові навчання, що розпочалися в Україні, в МЗС Росії називають демонстрацією провокаційного курсу НАТО на підтримку Києва.

Спостерігачі ОБСЄ за дев’ять місяців – з 1 вересня 2014-го до 1 червня 2015 року – нарахували понад 20 тисяч чоловіків у військовій уніформі, які перетинали кордон між Росією й Україною поруч із зоною конфлікту на Донбасі. Про це газеті The New York Times розповів один із керівників місії ОБСЄ Поль Пікар. За його словами, дехто з них не мав ніяких розпізнавальних знаків. Пікар також додав, що зброю військові отримують уже на місці, через кордон вони її не переносять.

Офіційний Київ стверджує, що на Донбасі наразі є близько 9 тисяч військових російської армії. На початку червня президент України Петро Порошенко заявив, що біля українського кордону зосереджено в півтора рази більше російських військ, аніж рік тому.

Над матеріалом працювали Наіл Хісамієв, Мерхат Шаріпжан і Яна Полянська

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG