Доступність посилання

ТОП новини

Кримським медіа дорікнули, що у них мало хвалять Росію


Карикатура Олексія Кустовського
Карикатура Олексія Кустовського

Політики окупованого Криму хочуть від ЗМІ більше «старої доброї контрпропаганди»

Кримські політики вважають незадовільною роботу місцевих ЗМІ в плані «опору антиросійській пропаганді» і ставлять у приклад журналістам активність українських видань.

Про це йшлось на круглому столі на тему «Антиросійська пропаганда в контексті інформаційної війни в Криму», який відбувся 23 липня в Кримській республіканській універсальній науковій бібліотеці.

На зустрічі представили результати соціологічного опитування «Антиросійська пропаганда в соціальних мережах: вплив на кримчан», який провела громадська організація «Регіональний інститут політичних комунікацій».

Як повідомляє «Крым многонациональный», усього опитали 500 жителів Сімферополя, які регулярно користуються соціальними мережами «Фейсбук», «ВКонтакте» і «Однокласники».

«87% респондентів заявили, що зустрічають у соцмережах матеріали з ворожими випадами в бік Росії як держави, з них 49% зустрічають таку інформацію часто. 84% зустрічали контент із закликами до порушення територіальної цілісності Росії, зокрема, невизнання «російського статусу Криму». 42% сімферопольців читали образи на свою адресу після публічних повідомлень про «возз'єднання» Криму з Росією», – ідеться в повідомленні.

Голова «Громадської палати Криму»​ Григорій Іоффе заявив, що кримські ЗМІ повинні застосовувати пропагандистські прийоми у своїй роботі.

Думаю, що треба відродити добру стару контрпропаганду, описуючи реальні події
Григорій Іоффе

«Сам термін «інформаційна війна» є відмерлим. Тоді виходить, що є «інформаційний мир»? На мій погляд, це чергова страшилка. Насправді, кожен зайнятий своєю справою. Наприклад, у Києві є група фахівців, яким доручено спілкуватись із Кримом на такому рівні. Але в них зараз недостатньо інформації. Тому іде «млява» війна. Подивіться на сайт «кримреалії.ру». Це ж суміш журналів «Крокодил» і «Перець»! З іншого боку, що робимо ми? Думаю, що треба відродити добру стару контрпропаганду, описуючи реальні події. Закликаю починати участь у цій війні з «невбивчих» фактів без політичного підґрунтя», – заявив Григорій Іоффе.

Політолог Микола Кузьмін зазначив, що «за сформованих установок і альтернативних джерел інформації звичайна пропаганда нерезультативна».

«Необхідно вести пропагандистський вплив на цільові аудиторії, свідомість яких ще можна змінити», – сказав він.

На його думку, однією з таких цільових аудиторій є національні спільноти Криму.

Більшість контенту за тематикою національного життя генерується ЗМІ, які мовлять на Крим з України
Микола Кузьмін

«У той час дослідження показують, що більшість контенту за тематикою національного життя, міжнаціональних відносин генерується ЗМІ, які мовлять на Крим з України. Тому необхідно закликати кримські ЗМІ до активної роботи у сфері міжнаціональних відносин», – додав Кузьмін.

Кримські журналісти з провладних проросійських видань вирішили об'єднатись для ведення контрпропаганди на різних медіа-платформах.

Генеральний директор телеканалу «Первый Крымский» Катерина Козир заявила, що необхідно створити «об'єднання кримських журналістів, які можуть грамотно проводити контрпропаганду щодо своїх європейських і американських колег».

«Ми можемо створити цілу мережу блогів і блогерів, навчити людей грамотно відповідати в таких блогах. Також можемо вести мовлення на телебаченні для спеціалізованої аудиторії – росіян, які живуть в Україні, в Німеччині, Бельгії, Швейцарії, жителів арабських країн, Китаю та Південно-Східної Азії», – додав ведучий програми «Інформаційна війна» на телеканалі «Первый Крымский» Володимир Таран.

Секретар Сімферопольського міського відділення Компартії Росії Степан Кіскін зазначив, що зараз «необхідно проводити власну пропагандистську політику».

Оригінал матеріалуна сайті «Крим.Реалії»

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG