Доступність посилання

ТОП новини

Повернення бойовиків із України створює загрозу для Кремля (світова преса)


Протест росіян під посольством Росії у Києві, 25 липня 2015 року. (Ілюстраційне фото)
Протест росіян під посольством Росії у Києві, 25 липня 2015 року. (Ілюстраційне фото)

«Революція відбувається не завдяки сотні тисяч людей, які просто стоять, а завдяки одній тисячі радикалів, які вживають заходів» – опонент Путіна

Бойовики, які повертаються зі Сходу України до Росії, можуть бути небезпечними для діючої кремлівської влади, пише журналіст Financial Times. Тим часом, британський політолог розповідає про допомогу, яку Китай надає Україні, не дивлячись на начебто дружні відносини з Росією. А спеціальний посланець генерального секретаря ООН з питань ВІЛ/СНІДу у Східній Європі та Центральній Азії Мішель Казачкін пише про кризову ситуацію у цій царині на Донбасі.

Повернення бойовиків із України створює загрозу для Росії, пише журналіст британської газети Financial Times Кортні Уівер.

Вона розповідає історію росіянина Олега Мельникова, який брав участь в антиурядових протестах 2011-2012 років у Москві. Пізніше він приєднався до сепаратистів на Сході України, бо вірить, що українська влада розпочала війну проти етнічних росіян, хоча Мельников досі не підтримує російського президента Володимира Путіна. За словами самого чоловіка, він займався на Донбасі «невійськовою діяльністю». Тепер Мельников планує витрачати менше часу у «ДНР», адже він передбачає, що на Росію чекає «важка зима» і бійці-волонтери, такі як він, можуть відіграти важливу роль.

«Я вважаю, що ці люди дадуть про себе знати у певні моменти, коли ухвалюються серйозні державні рішення, за допомогою протестів, схожих на Майдан, – зазначив він, говорячи про бойовиків-добровольців. – Як показав Майдан, революція відбувається не завдяки сотні тисяч людей, які просто стоять, а завдяки одній тисячі радикалів, які вживають заходів».

Віце-президент із досліджень Фонду Карнеґі Ендрю Вайс: «Російські джихадисти повертаються з України зі зброєю, військовим досвідом та антипутінськими наріканнями. Чудова стаття від Кортні Уівер»

Чи знає Росія, скільки грошей вкладає в Україну Китай, запитує британський політолог Самюель Романі у статті для американської газети Washington Post. Він наводить дані, що з 2014 року, після анексії Криму, Україна збільшила сільськогосподарську торгівлю з Китаєм на 56 відсотків.

«Це парадоксально. З одного боку, Китай відкрито не засуджує російську агресію в Україні. З іншого боку, Китай допоміг українській економіці утриматися на плаву за допомогою інвестицій та торгівлі. Китайській капітал у значній мірі посприяв відродженню українського сільськогосподарського сектора», – пише Романі.

На його думку, те, що Китай розмежовує свої дипломатичні й економічні стратегії, означає, що ця держава може допомогти Україні відбудуватися після війни. Тим часом, це може допомогти Україні знизити свою економічну залежність від Росії.

«Поширена думка, що конфлікт в Україні став причиною того, що Росія та Китай об’єдналися проти Заходу, є помилковою. Натомість, Україна стала територією економічної конкуренції між двома великими державами, а не місцем для їхнього сталого стратегічного співробітництва», – пише він.

The Monkey Cage, блог Washington Post: «Агов, Путіне, ти бачив скільки Китай вкладає в Україну?»

Необхідні медикаменти для понад 8000 хворих на ВІЛ або наркотичну залежність на Донбасі закінчуються, регіону негайно потрібен гуманітарний конвой, пише спеціальний посланець генерального секретаря ООН з питань ВІЛ/СНІДу у Східній Європі та Центральній Азії Мішель Казачкін на сторінках американської газети New York Times. Окрім проблеми з хворими на ВІЛ, Казачкін повідомляє про те, що механізми моніторингу та реагування на спалахи хвороб у регіоні вже не діють, рівень імунізації є низьким, а експерти в області охорони здоров’я бояться можливих спалахів поліомієліту та відсутності безпеки у постачанні крові.

В Україні кількість хворих на ВІЛ є однією з найвищих у Європі, пише експерт. Однак, завдяки спеціальним програмам, створених за допомогою світових експертів, вдалося домогтися зниження розповсюдження ВІЛ серед наркозалежних в Україні.

«На жаль, конфлікт на Донбасі ставить під загрозу цей прогрес. Згідно з даними Міжнародного альянсу із ВІЛ/СНІДу в Україні, недержавною організацією, понад 1000 пацієнтів на Донбасі або вже не отримують метадон (яким лікують наркозалежність), або отримують його у незадовільних дозах, що змушує чоловіків і жінок проходити через болісний процес утримання чи повертатися до вуличних наркотиків», – пише Казачкін.

За словами експерта, люди, які наразі контролюють окуповані території, не зацікавлені у вирішенні цієї проблеми. Однак, цю гуманітарну кризу можна легко вирішити, пише Казачкін. Український уряд і «тимчасова влада» мають дозволити гуманітарному конвою ООН із медикаментами в’їхати на окуповані території.

«Роблячи пацієнтів заручниками геополітичних суперечок, нічого досягти не можна. І українська влада, і лідери сепаратистів мають гарантувати те, що невинні та вразливі пацієнти не потраплять до списку жертв цього конфлікту», – пише Казачкін.

  • Зображення 16x9

    Анна Шаманська

    Працюю на телеканалі «Настоящее время», створеному Радіо Свобода з участю «Голосу Америки», з 2015 року. Відіграла важливу роль у трансформації каналу у впізнаваний онлайн-бренд в пострадянських країнах. Стала однією із перших авторів коротких експлейнерів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG