Доступність посилання

ТОП новини

Британське телебачення викриває російські схеми відмивання грошей


Британські агенції нерухомості спробували залагодити скандал, спричинений документальним фільмом From Russia With Cash

Лондон – Іноземці не повинні купувати у Британії будинки за награбовані і відмиті гроші, заявив у вівторок, 28 липня, британський прем'єр Дейвід Камерон, пообіцявши заборонити викоритання анонімних підставних компаній для прибдання нерухомості. «Лондон – не те місце, де можна ховати спритно зароблені гроші», – заявив Камерон, повідомляє «БіБіСі». Незадовго до цієї заяви «Канал 4» британського телебачення показав годинний документальний фільм під назвою «З Росії з готівкою», де троє осіб з прихованою камерою видавали себе за корумпованого російського посадовця та його помічників, намагаючись придбати елітну нерухомість у британській столиці за кошти, які, як вони визнали, було вкрадено з Міністерства охорони здоров’я. Ця програма надала поштовх кампанії, яка б мала привести до посилення правил проти відмивання грошей у Великій Британії.

Програма «З Росії з готівкою» (From Russia With Cash) виглядала, як справжній детективний телефільм. Російський активіст руху проти корупції Роман Борисович грав роль корумпованого російського урядовця на ім’я Борис, який відверто пояснював представнику лондонської компанії з продажу нерухомості, що він заробляє на контрактах з постачання ліків. У програмі бере участь також українська журналістка, кореспондентка Радіо Свобода Наталя Седлецька, яка, у свою чергу, грає коханку корумпованого росіянина на ім’я Настя.

Саме своїй коханці і ніби-то збирається придбати елітну нерухомість у Лондоні так званий Борис. У сюжеті показується, як пара – Борис і Настя – переглядають 5 квартир у престижних лондонських районах Кенсінґтон, Челсі та Ноттінґ Гілл. Ціна нерухомотсі – від 3 до 15 мільйонів фунтів стерлінгів.

Втім, прихована камера показує, що попри явну протизаконність джерел фінсування потенційної оборудки, представник лондонської компанії з продажу нерухомості таки погоджується влаштувати операцію з купівлі квартири росіянином. Ба більше, з сюжету випливає, що лондонський ріелтор навіть дає поради корумпованому росіянинові, до яких правничих фірм йому варто звернутися, аби приховати свою особу.

Я можу порекомендувати вам дуже, дуже гарного правника, який вже свого часу добре допоміг одному міністрові з колишньої радянської республіки

«Я можу порекомендувати вам дуже, дуже гарного правника, який вже свого часу добре допоміг одному міністрові з колишньої радянської республіки в оборудці з купівлі житла у Лондоні на 10 мільйонів фунтів стерлінгів», – каже лондонський ріелтор своєму російському клієнтові.

Далі цей ріелтор повідомляє, що таємні придбання нерухомості у британській столиці людьми, що не розкривають своєї особи, є надзвичайною практикою. Наприклад, з-поміж угод про купівлю житла, з якими цей ріелтор мав справу, 80 або більше відсотків укладаються з закордонними покупцями, і 50-60% оборудок залагоджуються за умов повної анонімності.

Серед тих, кого відзняла прихована камера, були представники агенцій нерухомості Winkworth, Marsh & Parsons, Domus Nova та Chard. Представники цих компаній, зокрема, агенств Domus Nova та Chard, вже після програми виступили із заявами, намагаючись залагодити скандал.

Наш представник, який показував нерухомість росіянам, після цього повідомив, що він розумів, що це не були справжні покупці

«Наш представник, який показував нерухомість росіянам, після цього повідомив, що він розумів, що це не були справжні покупці», – йшлося у заяві агенції Domus Nova.

Chard пішла навіть далі і заявила, що у будь-якому разі вимагала б підтвердження легітимності джерел надходження коштів від росіян перед тим, як розпочати офіційний продаж.

Політики Сполученого Королівства висловлюють дедалі більше занепокоєння через відмивання мільярдів представниками злочинних угруповань та корумпованих закордонних посадовців, які скуповують елітне лондонське житло за посередництва анонімних офшорних компаній.

Організатори проекту «З Росії з готівкою» намагаються за допомогою телевізійної програми дати поштовх справжнім політичним змінам. Ця програма вже отримала свій «хештег» у соціальних мережах, де користувачі намагаютсья змусити британських законодавців підтримати законопроект, за яким би закордонні компанії та окремі особи, які ведуть діяльність у Сполученому Королівстві, підпадали під такі самі правила прозорості, що і британські компанії.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG