Доступність посилання

ТОП новини

У Росії американську неурядову організацію визнали «небажаною»


Президент «Національного фонду на підтримку демократії» Карл Гершман
Президент «Національного фонду на підтримку демократії» Карл Гершман

Генпрокуратура Росії визнала діяльність американської неурядової організації «Національний фонд на підтримку демократії» небажаною в Росії

Генеральна прокуратура Росії визнала діяльність американської неурядової організації «Національний фонд на підтримку демократії» небажаною на російській території.

Рішення у відомстві пояснили тим, що фонд «брав участь у роботі з визнання нелегітимними підсумків виборчих кампаній», допомагав організовувати політичні акції і підтримував «дискредитацію служби в Збройних силах» Росії.

Посольство США в Москві висловило занепокоєння рішенням Генпрокуратори Російської Федерації.

«Ми глибоко стурбовані наслідками так званого закону про небажані організації», – повідомив агентству «Інтерфакс» представник посольства США в Москві Вілл Стівенс. У цьому контексті США «закликають російську владу дотримуватися своїх міжнародних зобов'язань і розуміння щодо свободи висловлювань, мирних зборів і асоціацій, а також принципу верховенства права», – сказав Стівенс.

Національний фонд на підтримку демократії – американська неурядова організація, що працює більш ніж у 90 країнах світу. Вона була внесена в так званий «патріотичний стоп-лист», представлений Радою федерації Росії в Міністерство юстиції, МЗС та Генпрокуратуру для кваліфікації як «небажаних організацій».

Раніше, на прохання Російської служби «Голосу Америки», президент Фонду Карл Гершман вже сформулював свою оцінку політичного курсу, що проводиться адміністрацією Володимира Путіна, і його впливу на міжнародне становище Росії.

«Цей крок – просто продовження того, що відбувалося протягом останніх десяти років. Нічого тут нового немає – атака на неурядову організацію, «іноземні агенти», спроби навісити ярлики, вигнання USAID – це є частиною підходу, це продовження, і це – невеликий сюрприз», – сказав, зокрема, Карл Гершман в інтерв'ю «Голосу Америки».

У свою чергу в липні директор зі зв'язків з громадськістю правозахисної організації «Дім Свободи» (Freedom House) Роберт Рубі також виступав із заявою з приводу рішення верхньої палати російського парламенту створити «стоп-лист» некомерційних організацій, до якого увійшли в тому числі американські НУО.

«Ми переконані, що Кремлю не слід боятися громадянських прав і свобод, – говорилося в заяві Рубі. – Ми також переконані, що ускладнювати роботу в Росії таких організацій, як Freedom House, – це помилка з боку влади. Якщо люди звертаються до нас за допомогою в просуванні демократії та фундаментальних прав людини, ми зробимо все можливе, щоб допомогти цим людям, ким би вони не були».

Рада федерації Росії раніше підготувала і направила до Генеральної прокуратури список із 12 іноземних організацій, які сенатори рекомендували перевірити на відповідність закону про «небажані організації». Мова йде про так званий «патріотичний стоп-лист» – список іноземних неурядових організацій, які, на думку законодавців, загрожують інтересам Росії.

У список, за даними ЗМІ, потрапили інститут «Відкрите суспільство» (Фонд Сороса), Національний фонд демократії, Міжнародний республіканський інститут, Національний демократичний інститут з міжнародних питань, Фонд Макартурів, Freedom House, Фонд Чарльза Стюарта Мотта, Фонд «Освіта для демократії», Східно-Європейський демократичний центр, Світовий конгрес українців, Українська Всесвітня координаційна рада та Кримська польова місія з прав людини.

Дивіться також: Трибунал по «Боїнгу» буде навіть якщо Росія накладе вето посол України в ООН

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG