Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 17:45

Росія використовує Інтерпол для політичних цілей – експерт


Дейвід Саттер, автор доповіді «Російське зловживання Інтерполом» (фото 2013 року)

У Британії розповіли, як Росія використовує Інтерпол

У Великобританії оприлюднено доповідь, у якій Росію звинувачують у використанні Інтерполу для арешту та видачі політичних опонентів Кремля. В документі йдеться, що подібні фальшиві запити до глобальної поліції обмежують права опозиціонерів, вони не можуть подорожувати, а інколи навіть не в змозі відкрити банківський рахунок.

190 країн-членів Інтерполу мають право подати до міжнародної поліції запит на «червону картку» – нагальне прохання про арешт та видачу осіб підозрюваних у здійсненні кримінальних злочинів на своїй території.

«Отримати «Червону картку» дуже легко. Інтерпол керується довірою, то ж його легко використати», – говорить автор доповіді «Російське зловживання Інтерполом» Дейвід Саттер.

Дейвід Саттер входить до британської групи політичних експертів «Товариство Генрі Джексона», які досліджували тему російських зловживань у роботі з Інтерполом, зокрема замовлення «червоних карток» для політичних опонентів.

У Росії є дуже багато людей, яких звинувачують несправедливо. Росія традиційно подає цю неправдиву інформацію до Інтерполу, щоб ускладнити або унеможливити виїзд цих осіб закордон
Дейвід Саттер

«У Росії є дуже багато людей, яких звинувачують несправедливо. Їх звинувачують за політичними мотивами. Росія традиційно подає цю неправдиву інформацію до Інтерполу, щоб ускладнити або унеможливити виїзд цих осіб закордон», – каже він.

Між тим, Росія наполягає, що звинувачувані особи повинні постати перед справедливим судом. Серед жертв такого переслідування опинився політик та бізнесмен Вільям Браудер. Юристом Браудера був свого часу Сергій Магнітський, який займався розслідуванням російської корупції, через що був заарештований, а пізніше – вбитий у російській тюрмі в 2009 році.

Тепер Москва звинувачує Браудера у шахрайстві і запитує «Червону картку» в Інтерполі на його арешт. Цього разу запит був відхилений.

Вони домагаються моєї екстрадиції в Росію. Хочуть послати за мною Інтерпол... Якби вони мали можливість убити мене, вони б це зробили миттєво
Вільям Браудер

«Вони домагаються моєї екстрадиції в Росію. Хочуть послати за мною Інтерпол, застосувати щодо мене різного роду адміністративні дії. Якби вони мали якусь невеличку можливість убити мене і щоб не нести за це відповідальність, вони б це зробили миттєво», – пояснює суть звинувачення Вільям Браудер, співголова інвестиційного фонду Hermitage Capital Management.

У жовтні минулого року болгарський суд ухвалив рішення відхилити «червону картку» для екстрадиції російського підприємця і опозиціонера Миколи Коблякова, якому також інкримінували звинувачення у шахрайстві.

«Для мене це був приклад європейської справедливості, європейських принципів», – каже Кобляков.

В Інтерполі вказують на Комісію контролю за файлами Інтерполу – незалежний орган, який був створений для запобігання потенційним зловживанням у роботі глобальної поліції.

Якщо такі країни як Росія продовжуватимуть зловживати такими інституціями як Інтерпол, то такі інституції не повинні бути для них доступними
Дейвід Саттер

«Вона недосконала і не всі випадки може перевірити. І якщо такі країни як Росія продовжуватимуть зловживати такими інституціями як Інтерпол, то такі інституції не повинні бути для них доступними», – каже Дейвід Саттер, автор доповіді «Російське зловживання Інтерполом».

Представники Інтерполу відмовились від інтерв’ю на цю тему, але оприлюднили заяву, в якій відкидають звинувачення про відкритість для зловживань. Позиція Інтерполу полягає в тому, що це залежить від кожної країни-члена глобальної поліції – вирішувати, яку законну цінність надавати «червоній картці» у межах своїх кордонів.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG