Доступність посилання

ТОП новини

Путін влаштовує в Україні фейкові демонстрації (світова преса)


Російське суспільство стає дедалі більш параноїдальним – Moscow Times

Українська правозахисниця Галя Койнаш пише в американському часописі Newsweek, що російський президент Володимир Путін намагається вибити Україну з колії за допомогою фейкових демонстрацій. А журналіст Moscow Times вважає, що росіяни стають дедалі більш параноїдальними, і вилікувати це неможливо. Тим часом, журналісти міжнародної агенції новин Reuters вважають, що Україна намагається приборкати волонтерські батальйони.

Російський президент Володимир Путін намагається вибити Україну з колії за допомогою фейкових демонстрацій, пише українська правозахисниця Галя Койнаш в американському часописі Newsweek.

Зокрема, 17 липня у Львові близько 20 людей вийшли на демонстрацію, яка, за словами Койнаш, тривала близько п’яти хвилин. Демонстранти вимагали більшої автономії для Галичини. На російських прокремлівських телеканалах заявили, що на демонстрації було близько 300 людей, а канал «Россия-24» назвав це «новою проблемою Києва».

«Демонстрація була, як виглядає, організована двома місцевими лівими організаціями, комуністичним виданням «Галицький яструб» і організацією «Захист суспільства». Місцева преса раніше повідомляла про спроби «Галицького яструба» організувати у місті провокації за допомогою комуністичних символів», – пише Койнаш.

За її словами, навіть справжня демонстрація за автономію Галичини не була б великою проблемою. Однак, фейкові протести на тлі справжніх нещодавніх вибухів у Львові є тривожною ознакою, адже існують докази російського заохочення (якщо не створення) сепаратистських рухів в Одесі та Закарпатті.

«У цьому світлі, західні ілюзії щодо припинення вимог Москви після того, як Україна надасть більшу автономію Донбасові, здаються оманливими», – підсумовує Койнаш.

Російське суспільство стає дедалі більш параноїдальним, пише журналіст Андрій Мальгін на сторінках російської англомовної газети Moscow Times. Параноя є заразною та передається від особи до особи зі швидкістю епідемії, тож якщо влада поширює її по телебаченню, існує мало надії уникнути зараження, пише він.

«Я не розумію, чому росіяни не бачать, що суперечностей в офіційній пропаганді стає дедалі більше. З одного боку, всі вважають, що російські солдати роблять героїчні подвиги у ворожій Україні… З іншого боку, диктори на державному телебаченні заохочують глядачів відчувати праведний гнів через західні звинувачення у тому, що Росія бере участь у війні», – пише Мальгін.

Виявляється, зазначає журналіст, що у голові параноїка все має сенс.

Наприклад, у випадку зі збиттям літака малайзійських авіаліній рейсу MH17 у небі над Донбасом, росіяни впевнені, що провина лежить на українській владі. Тим не менш, незважаючи на всі «докази української провини», які Росія демонструє протягом року, вона виступає проти міжнародного трибуналу для розслідування трагедії, пише журналіст. Річ у тім, що, на думку росіян, світова спільнота хоче розслідувати збиття літака виключно для того, щоб принизити та звинуватити Росію, вважає Мальгін.

Політична карикатура Сергія Йолкіна щодо голосування 29 липня 2015 року на засіданні Ради безпеки ООН представника Росії Віталія Чуркіна. Одним голосом «проти» Чуркіна було заблоковано резолюцію щодо створення міжнародного трибуналу стосовно «Боїнга», який був збитий на Донбасі
Політична карикатура Сергія Йолкіна щодо голосування 29 липня 2015 року на засіданні Ради безпеки ООН представника Росії Віталія Чуркіна. Одним голосом «проти» Чуркіна було заблоковано резолюцію щодо створення міжнародного трибуналу стосовно «Боїнга», який був збитий на Донбасі

«Лікарі мають методи та навіть ефективну медицину для лікування параної, однак пацієнт вважає, що лікар, який призначає лікування, …намагається контролювати його думки. Так і з параноїдальними суспільствами. Вони сприймають будь-яке бажання їм допомогти за спробу принизити їх чи навіть знищити. Чи є вирішення (проблеми)? На жаль, його немає», – підсумовує журналіст.

Україна намагається приборкати волонтерські батальйони, пишуть журналісти міжнародної агенції новин Reuters Елізабет Пайпер і Сергій Каразий.

Журналісти розповідають про Дмитра Корчинського, одного з командирів батальйону «Свята Марія». За його словами, у батальйоні десь кілька сотень осіб, однак точна кількість є «засекреченою інформацією».

«В очах багатьох українців він й інші бійці-добровольці є героями, бо допомагають слабкій українській армії боротися проти проросійських сепаратистів. На думку влади, однак, деякі волонтери стають проблемою, вони навіть самі себе вважають законом», – пишуть журналісти.

Зокрема, Корчинський пояснив журналістам, що його батальйон виконує накази українського Міністерства внутрішніх справ, і – якщо буде такий наказ – вони перестануть воювати. Однак, Корчинський додав, що за потреби вони продовжать боротьбу власними методами6 незалежно від державних структур. Дмитро Корчинський переконаний, що місією батальйону є не лише вигнати окупантів, але і помститися. «Москва повинна горіти», – цитують його у статті Reuters.

Український президент Петро Порошенко раніше говорив, що може ухвалити окремий закон для того, щоб навести лад з озброєними угрупуваннями, і щоб будь-хто зі зброєю в руках, хто не є членом правоохоронних органів, «вважався терористом».

«Однак інтерв’ю з членами добровольчих батальйонів й українськими чиновниками вказують на те, що Порошенкові буде непросто нав’язати свою волю. Деякі лідери батальйонів, хоча й нібито під контролем уряду, дедалі більше критикують українських політичних лідерів. Вони хочуть натиснути на владу, щоб та звільнила суддів, які, як вважають, надають перевагу багатим і сильним, витіснила олігархів, які контролюють велику частину економіки, та покарала членів «Беркуту», яких звинувачують у вбивстві понад 100 людей під час акцій протесту минулого року», – пояснюють журналісти.

Зокрема, Корчинський сказав, що революція, яка розпочалася на Майдані, була перервана і має дійти до кінця. У такому разі, він буде протистояти Порошенкові, який, говорячи про «внутрішніх ворогів», заявив, що «не дозволить анархії панувати в Україні».

Reuters: «Спеціальний репортаж: Україна намагається приборкати волонтерські батальйони»

  • Зображення 16x9

    Анна Шаманська

    Працюю на телеканалі «Настоящее время», створеному Радіо Свобода з участю «Голосу Америки», з 2015 року. Відіграла важливу роль у трансформації каналу у впізнаваний онлайн-бренд в пострадянських країнах. Стала однією із перших авторів коротких експлейнерів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG