Доступність посилання

ТОП новини

На митниці в Одесі незаконно затримують підприємців – експерт


Ілюстраційне фото (©Shutterstock)
Ілюстраційне фото (©Shutterstock)

У процес перевірок на митниці втручається дуже багато установ – Повразюк

Галина Дашкевич

Підприємців, які перевозять свої товари через митницю в Одесі, незаконно затримують і не дозволяють працювати. Про це на початку липня заявив голова Одеської області Міхеїл Саакашвілі. За його словами, високопосадовці з Міністерства внутрішніх справ ще з лютого надсилають на ім керівників митниці рекомендації, в яких сказано, що оформляти вантаж слід лише у присутності конкретного слідчого.

Високі чини центрального МВС за завідомо неправдивою заявою відкривають кримінальну справу за фактом незаконного підприємництва
Міхеїл Саакашвілі

«Високі чини центрального МВС без якої-небудь достовірної інформації, за завідомо неправдивою заявою, відкривають і реєструють місцеву кримінальну справу за фактом незаконного підприємництва, в особливо цинічних випадках – реєструють за всіма справами, за всіма поставками, щодо всіх фірм», – зазначив Саакашвілі.

Президент України Петро Порошенко доручив Генеральній прокуратурі розслідувати цю справу.

Затримання підприємців незаконне – Будник

Ті самі листи-рекомендації проаналізували експерти з громадської організації «Всеукраїнська народна рада протидії корупції та громадської експертизи влади». Голова правління організації Анатолій Будник підтвердив: відповідно до результатів експертизи документів від посадовців МВС, затримання підприємців на митниці відбувалося незаконно.

Cкоєно злочини за п'ятьма статтями Кримінального кодексу
Анатолій Будник

«Ми побачили, що скоєно злочини за п'ятьма статтями Кримінального кодексу України», – заявив Будник.

Як стверджують активісти організації, вантаж на митниці оформлюєть дуже довго або не оформлюють взагалі. Крім того, митники неофіційно пропонують «вирішити питання».

Корупція присутня на всіх митницях країни – Ткач

Факти зловживань і правопорушень посадовцями Головного слідчого управління МВС і заяву про злочин члени «Всеукраїнської народної ради протидії корупції» передали у Генеральну прокуратуру. Проте, поки що результатів, за словами юрисконсульта організації Руслана Ткача, немає.

«Ми промоніторили Єдиний державний реєстр судових рішень і з'ясували, що в Україні жодного на сьогодні рішення про притягнення до адміністративної відповідальності немає», – наголосив Ткач.

Член правління Профспілки агентів митного оформлення Руслан Повразюк зазначає: корупція присутня не лише на митниці в Одесі, а й на всіх митницях країни.

У процес перевірок на митниці втручається дуже багато установ
Руслан Повразюк

«У процес перевірок на митниці втручається дуже багато установ, а це не дозволяє підприємцям поповнювати бюджет країни. Чим більше регулюючих структур, тим більше можливостей корупційного впливу», – каже Повразюк.

По справедливість – до міжнародних судів

Раніше заступник начальника Головного слідчого управління МВС України Дмитро Бут заявляв, що відкрите кримінальне провадження за фактом зловживань службовим становищем працівниками митниці. За його словами, митники пропускають вантажі без проведення належного огляду, з порушенням митного контролю. Тому МВС і вимагало присутності слідчого.

У Генеральній прокуратурі про результати розслідування поки не повідомляють.

Активісти ж заявили: якщо на факт корупції на одеській митниці не відреагують належним чином і не покарають винних, організація шукатиме справедливість у міжнародних інституціях.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG