Доступність посилання

ТОП новини

Російські ЗМІ спотворили зміст інтерв’ю посла Франції в Росії


Посол Франції у Росії Жан-Моріс Ріпер

Посол Франції в Росії не стверджував, що санкції скасують вже цього року

Деякі російські та проросійські ЗМІ у понеділок повідомили, буцімто посол Франції у Росії запевнив, що до кінця 2015 року санкції проти Росії будуть скасовані. Однак, оригінал публікації інтерв’ю з дипломатом свідчить про те, що він лише сподівається на врегулювання ситуації в Україні і – як наслідок – скасування санкцій до кінця 2015 року.

3 серпня деякі російські та проросійські інтернет-ЗМІ вийшли із заголовками: «Посол Франції: санкції проти Росії скасують уже цього року» та «Посол Франції вважає, що антиросійські санкції скасують до кінця року».

Новина на порталі Профиль.ру
Новина на порталі Профиль.ру
Новина у спільноті «Новостное агентство Харьков» у Facebook
Новина у спільноті «Новостное агентство Харьков» у Facebook

«Новостное агентство Харьков» у новині про «скасування санкцій» пише:

«Окремо посол зазначив, що санкційна політика щодо РФ виявилась занадто небезпечною для економіки Європи авантюрою. На думку Ріпера, санкції проти Росії будуть скасовані вже цього року, оскільки ніякої вигоди вони не принесли, а європейські країни самі собі завдали колосального збитку».

Жан-Моріс Ріпер в інтерв’ю інформаційному агентству «Інтерфакс» дійсно зазначив, що, на його думку, санкції «нікому не приносять вигоди», але не стверджував, що їх скасують вже у 2015 році. За його словами, питання зняття санкцій пов'язане із реалізацією мінських угод. Очікувані терміни виконання цієї угоди це кінець поточного року. Посол висловив сподівання, що до кінця року ситуація в Україні буде врегульована.

Ось оригінал його відповідей на запитання журналістів щодо санкцій:

«Питання зняття санкцій пов'язане з реалізацією мінських угод. Очікувані терміни виконання цієї угоди це кінець поточного року. Ми сподіваємося, що до кінця року ми досягнемо угоди між сепаратистами і Києвом, а також між чотирма країнами-учасницями «нормандського формату», що дозволить врегулювати ситуацію в Україні, а також зняти санкції з Росії», – сказав Ріпер.

«Але, як відомо, у кожної медалі дві сторони. Санкції та російські контр-санкції виявили відносну слабкість російської економіки в деяких секторах: у сфері сільського господарства і виробництва. На наш погляд, ця ситуація підтверджує те, що економіка повинна залишатися відкритою. Санкції нікому не приносять вигоду, і ми вітаємо їх скасування, як тільки це стане можливим. Росія потребує деяких технологій, а французькі підприємства потребують російського ринку збуту. Ми повинні взаємодіяти», заявив Жан-Моріс Ріпер.

«Новостное агентство Харьков» також наводить так звану «цитату» із вищезазначеного інтерв’ю: «Санкції проти Росії можуть бути скасовані до кінця 2015 року, оскільки вони недоцільні. Наприклад, до кінця 2014 року товарообіг тільки між Росією і Францією скоротився на 7%, що вже говорити про всю Європу».

Однак, такої цитати в оригіналі тексту немає.

Європейський союз 20 квітня продовжив чинність своїх секторальних економічних санкцій проти Росії через її дестабілізаційну роль на сході України до 31 січня 2016 року. Це стало наслідком попереднього рішення ЄС, що можливе зняття цих санкцій має бути пов’язане з виконанням мінських домовленостей. Росія на рік продовжила санкції щодо ЄС у відповідь.


На тему дезінформації:

28.07.2015
Вояків ГРУ Росії не обмінювали на військових України

А у звіті ОБСЄ не повідомляли, хто обстріляв представника місії далі
24.07.2015
Мінкультури: в Україні не забороняли фільмів із Жераром Депардьє

Хоча його ім’я є у списку «небажаних діячів культури», який у липні запропонували громадські активісти далі
23.07.2015
Луганські «Стінгери», скоріш за все, є муляжем із помилкою в написі

Думати, що це хтось привозив зі США і віз в аеропорт оці «Стінгери» – ну це дурня – військовий експерт далі

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG