Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 00:21

Група Азарова конкурує за російські гроші із оточенням Януковича – експерти


Віктор Янукович та Микола Азаров (фото архівне)

«Рятувальники» не пропонують нових підходів до розв’язання українсько-російського конфлікту

Створений у Москві «комітет порятунку України» не матиме істотного впливу на розвиток подій в Україні. На думку українських політичних експертів, поява такої структури на чолі з екс-прем’єром Миколою Азаровим свідчить не так про нові підступні плани Кремля, як про бажання українських втікачів отримати російське фінансування.

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Головним завданням «комітету порятунку України», який створили представники попередньої влади, що втекли до Москви, є відволікати українське суспільство від вирішення актуальних проблем.

Фактично, це симулякр, який створюється для того, аби нашу з вами увагу відволікти на їхню роботу
Олег Березюк

«Основана їх задача – відволікати нас від насущних проблем: працювати над розбудовою своїх інституцій, а не дбати про чужі. Фактично, це симулякр, який створюється для того, аби нашу з вами увагу відволікти на їхню роботу», – вважає голова фракції «самопоміч» Олег Березюк.

Чи порозуміються «рятувальники» із опозицією?

Політичні оглядачі вважають показовим, що новостворена структура дистанціювалася від Віктора Януковича та його близького оточення – так званої сім’ї. Не менш промовистою є також заява про те, що екс-президент має опинитися на лаві підсудних.

«Те, що ані Янукович, ані його найближче оточення, зокрема, сім’я Пшонки, не опинилисяв ініційованому Азаровим «комітеті» – це дуже показово. Еміграційне середовище українське виявилося розколотим… Знаю, що деякі з них там зверталися до Януковича по допомогу, опинившися в скрутній ситуації – і той їм відмовив», – розповідає політолог Кость Бондаренко.

За словами експерта, йдеться не так про нову спробу Кремля впливати на ситуацію в Україні, а радше про спробу втікачів нагадати про себе та свою значущість та отримати фінансування.

У Москві зараз рахують кожну копійку. Тому, скоріш за все, сказали: ви покажіть, що ви можете, а потім будемо розмовляти
Кость Бондаренко

«У Москві зараз рахують кожну копійку. Тому, скоріш за все, сказали: ви покажіть, що ви можете, а потім будемо розмовляти», – припускає Кость Бондаренко.

Він упевнений, що члени ініційованого Азаровим «комітету» – попри заяви про представництво в Україні – втратили дієвий зв'язок із теперішньої парламентською опозицією, зокрема, із «Опозиційним блоком».

«Маючи певні спорадичні контакти і з одним середовищем, і з іншим, можу зі стовідсотковою упевненістю говорити про те, що координації дій чи якихось зусиль між ними немає. Більше того, є навіть до деякої міри антагонізм між ними», – стверджує Кость Бондаренко.

«Старі пісні» у новому виконанні

Експерти зазначають, що члени новоствореного комітету повторюють ті самі тези, які раніше озвучував Янукович і не запропонували принципово нових шляхів розв’язання ані українсько-російських, ані суто українських проблем. Крім того, несвоєчасною виглядає пропозиція висунути в президенти колишнього депутата та речника регіоналів Володимира Олійника.

Оформлення налаштованої проти Януковича групи колишніх українських можновладців свідчить не лише про бажання дистанціюватися від дискредитованого екс-президента, а й про загострення боротьби за російські ресурси між різними групами українських втікачів.

Бюджет так би мовити один, а претендентів на нього вже декілька. Тому будемо бачити хворобу української еміграції – конкуренцію між подібними політиками
Євген Магда

«Бюджет так би мовити один, а претендентів на нього вже декілька. Тому будемо бачити хворобу української еміграції – конкуренцію між подібними політиками», – каже політичний експерт Євген Магда.

3 серпня в Москві екс-прем’єр Микола Азаров та декілька колишніх українських народних депутатів оголосили про створення «комітету порятунку України». Між тим, Україна оголосила очільників створеного в Москві «комітету» в розшук. Миколі Азарову інкримінують перевищення влади, привласнення та розтрату майна. Екс-прем’єр звинувачення на свою адресу відкидає. Володимиру Олійнику закидають зловживання владою під час ухвалення «диктаторських законів» 16 січня 2014 року, коли він очолював парламентську лічильну комісію.

На цю ж тему:

03.08.2015
Влада Порошенка від заяв Азарова не захитається – російський політолог

Колишній прем’єр-міністр України заявив про створення «комітету порятунку України» і запропонував провести дострокові президентські вибори далі
03.08.2015
«Кремльфільм» представляє новий серіал «Живі політичні мерці» – експерт про заяву Азарова

Колишній прем`єр-міністр оголосив про створення «комітету порятунку України» та запропонував лаву підсудних для Януковича далі
  • 16x9 Image

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG